Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A vérfarkasok hogyan kapcsolód...

A vérfarkasok hogyan kapcsolódnak a mágiához, az okkultizmushoz?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A középkorban a boszorkánysággal hozták kapcsolatba. A boszorkány egyik képessége volt hogy nagyméretű farkassá változott, vagy kenőcs segítségével más embereket tett azzá, és embereket ölt. Előtte a sámánoknak tulajdonítottak ilyen képességet. Már egészen az őskortól lehet nyomon követni a sámánok ilyen képzettársításait. A mágiával és okkultizmussal távoli kapcsolata van, a boszorkányság inkább varázslás, és babona, mint valódi mágia. A mágus a leírások szerint maga uralja az általa megidézett erőket, tisztában van vele mit miért tesz. A középkori boszorkánykép szerint a boszorkány eladta a lelkét, és ezért cserébe életében képes volt az ördög praktikáit véghezvinni, mint például az állati alakban való gyilkosság. A farkasemberség vádjával ugyanúgy kivégezték az embert mint a boszorkányság vádjával.
2012. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Szia csak ennyit tegyél ( tudsz olvasni ugye ? )

1. lépés : be írod a keresőbe ( tudod mi az a kereső ugye? ) www.wikipedia.hu

2.lépés : vársz míg be adja a wikipedia kezdőoldalát .

3. lépés : Be írod a wiipedia keresőjébe hogy wikipedia és elolvasod amit kidob

4. lépés : Most már tudod mi az a wikipedia most már csak be írod a wikipedia keresőjébe hogy Farkesember vagy Vérfarkas.

5. lépés : Elolvasod mit dobott ki és elgondolkozol azon hogy milyen hülye voltam hogy a gyakorikérdésekre feltettem egy kérdést aminek a válasza ott van a WIKIPEDIÁN !

2012. aug. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A vérfarkasok nem ojan bestiák mint ahogy leirjrák őket a filmekben. Minden este át tudnak változni nem csak teliholdkor(ez csak megjegyzés volt)és mikor átváltoznak akkor is ugyanúgy gondolkoznak mint azelőtt ...ebből kifolyólag ugyanúgy használhatnak mágiát mint az emberek, sőőt ,ha egy vérfarkas átváltozik nem csak a fizikai ereje (amiről már gondolom tudtál) nő meg ,de a varázsereje is.

Igy meg erősebb mágiákat vagy teknikákat is használhatnak.

U.I. Én már csak tudom ;)

2012. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2012. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a werewolf-ok a nácik


bestiáknak is lehet őket hívni (melegvérűeknek)


harcban állnak a hidegvérűekkel (a déli vámpírokkal)


mindkettejüknek: északnak és délnek is

a vér a kultusza


látszólag életre-halálra harcolnak egymással, mégis közös (=egyfajta) világot építenek fel


ez jákin és boáz igaz története


mióta ez a Föld van, azóta ez a háború tart és amíg ez a Föld lesz, ez a harc tartani fog


ők a vérhitűek, ők a vérkultuszúak


a vér a mindenük


mindent vérben (=vér szerint értelmezve) látnak


jaj azoknak, akik leestek a vadállatok világába! keresik a szabadulást , de nem találják, csak üres (vallásos és egyéb) igéreteket kapnak a vérhitűektől - mást semmit

2012. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

........elmentem melletted és láttalak vér(ed)ben fetrengve.... szóltam hozzád: vér(ed)ben élj! ... ismét szóltam: vér(ed)ben élj!


Ezékiel könyvéből idéztem, vérrel pecsételt könyv, ahogyan Odin-éké is az

2012. okt. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ahogyan Anatolé France mondta:

ha az istenek szomjaznak, inni kell nekik adni (és akkor nem követelőznek egy darabig)


mindig is ez volt a vallás


ott van a Popol-Vuh-ban leírva ... ki olvasta? egy szint alatt, senki...

2012. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nézd a vámúírnaplokat és megtudod
2013. aug. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!