Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit tudtok Lilith Királynőről?

Mit tudtok Lilith Királynőről?

Figyelt kérdés

2012. aug. 31. 16:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
2012. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk hordja a szenet.
2012. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Az alsóteste pók.
2012. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Lilith nem királynő, hanem egy sumér istennő.
2012. aug. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

Ja, akivel a múltkor a parkban összejöttünk? Hát az valóban egy királynő volt!

Dobtam is miatta a Lilith.

2012. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
89%
:D ez jó volt
2012. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%
Az eredeti héber mítosz szerint Lilith volt Ádám első felesége, akit Isten ugyanúgy teremtett, mint Ádámot, ugyanúgy adott életet neki. Lilith viszont uralkodni akart a férfi fölött, pedig akkor egyenrangúak voltak. Isten ezért száműzte őt a férfi mellől, és ekkor jött Éva teremtése Ádám oldalbordájából. Erre alapoztak a középkorban sok marhaságot, miszerint a nők nem emberek, mert csak egy oldalbordából vétettek, és a lelket nem lehelte beléjük Isten, mint Ádámnak, és Lilithnek. Lilith további története főleg gnosztikus, kabbalisztikus, és egyéb vadhajtás irányzatokból ismert. Összeállt ha jól tudom Baal-Zebub-al, de olyat is hallottam hogy Astaroth-al, és mindenféle szörnyszülötteket nemzettek együtt. Mivel Lilith nem evett a jó és rossz tudásának fájáról, így ő nem veszítette el a halhatatlanságát, de száműzetésben él, és démonokkal hál. A boszorkányokat, maga a boszorkányság mellett férfiak elcsábításával is vádolták, amiben egyes grimoirok szerint Lilith adott nekik segítséget. Nem épp az a figura akit királynőnek neveznék. Egyébiránt Mária ellenképe.
2012. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
88%
Egy filmen én is ezt láttam, amit rejtelmesrengeteg írt. Aszerint valóban egyenrangúak voltunk a férfiakkal. Tehát egyben ő volt az első feminista harcos. Nem jött be neki...sem.
2012. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%
Igazából csak az volt a baj hogy pattogott. Ha nem ugrabugrál, akkor most ő lehetne az emberiség ősanyja, és lehet még mindig halhatatlanok lennénk:D
2012. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
De nem lehet, hogy azért pattogott, mert Ádám cseszegette? Persze lehetett volna rafináltabb, vagy mondjuk úgy diplomatikusabb és akkor valóban más lehetne ma minden.
2012. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!