Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért "állítja" a materialista...

Miért "állítja" a materialista, hogy a tudomány cáfólja az ezotériát?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő : Miért mondja minden materialista egybehangzóan, hogy a tudomány cáfolja az okkultizmust, ezotériát (most direkt az ufológiát nem írtam bele a kérdésre, mert az már bebizonyosodott hogy léteznek) ?


Nagyon sokan érvelnek azzal, hogy maga a tudomány cáfolná, az okkultizmust és az ezoterikus pszeudotudományokat, holott ez egyáltalán nem így van. Sőt !


Korunk tudomány már maguknak az elemi részecskéknek is tulajdonít tudatot, (lásd kétréses elektron interferencia, a felkészületlenek kedvéért). Kvantumfizikusok már bebizonyították, hogy az emberi kérdések döntik el azt hogy a materiális világ miként viselkedik. mi a gondolatainkkal befolyásoljuk az anyagot, ahogyan az a közimert titok c. könyvben benne van illetve pszichológiából már régen ismert jelenség. Mondom ezt mint kiváló fizikus.


Gyakorlatilag, ha egy-két bóvli kategóriás álmagyarázattól eltekintünk magát az ezotériát NEM lehet cáfólni tudományosan, egészen egyszerűen azért mert a tudomány nem fedi ezt le.


Nagyon jó maga a tudomány és alkalmas arra, hogy számítógépeket, atombombákat csináljunk és már arra is kiváló hogy lövöldözős játékokkal butítsuk az iskolás gyerekeink agyát, míg mi dolgozunk értük a laborban, de magát az immateriális spiritualitást nem képes sem magyarázni sem cáfolni a jelenlegi tudomány. Ennek ellenére a köztudatban ennek ellenkezője terjedt el, vajon miért ?


Az más kérdés, hogy akik ezt hangoztatják tévesen, azok persze elfelejtik a tudomány NAGY TÉVEDÉSEIT. Tudósok mondták, hogy levegőnél nehezebb tárgy nem emelkedhet levegőbe, vagy hogy a szelén méreg és közben ma már drága étrendkiegészítő tabletta formájában antioxidásként kapható. A világot is egy ősrobbanásból keletkeztetik, pedig tudományosan jobban írja le egy statikus modell a mindenséget. Az a közember számára is ismert, hogy régen egy helyszíni robbantáskor azt tanácsólták, hogy csukják be az ablakot, ma ennek ellenkezőjét mondják, hogy sok "bakit" ne is említsek.


Én sem tudom, hogy mi tehető felelőssé vagy mi okolható, eme téves nézet elterjedéséért, még úgy sem hogy fizikus vagyok. Trollok kíméljenek, komoly válaszokat kérek.


2013. jan. 22. 18:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
74%

"Reakció : - Nem ! Ti hozzánemértők voltatok és vannak hozzánemértő szélhámosok akik ugyanígy az ezotériát is elhiteltelenenítik a közember előtt, de a felnőtt képzett tudósok képesek építeni űrhajót, ennem analógiájára a felnőtt (megvilágosodott) spiritualista képes az ezotériában alkotni dolgokat."


Naivan azt hittem, hogy ezt a metaforát nem lehet nem megérteni, de nem baj kifejtem:


Az ezoterikusok a tudományhoz képest olyanok, mint mi ovodás korunkbeli "űrhajó-tervezők" a NASA-hoz képest.


Az ezotéria csak AKAR tudomány lenni, ennek érdekében igyekszik lekoppintani róla mindent, ami szimpatikus - a tudományos hangvételt, a stílust, az emberek általános megbecsülését és elismerését, és azt hogy a világ megismeréséhez segít hozzá. Viszont kihagyja belőle a lényeget: a bizonyítékokat, az ellenőrizhetőséget, a reprodukálhatóságot. Az ezotéria semmit nem képes letenni az asztalra.


Tehát az ezósoknak vagy 0%-ban van igazuk - vagy csak az egész világon egyikük sem veszi a fáradságot, hogy tudományosan is bizonyítson. Az nem érv, hogy "a tudomány kirekesztő", mert egyáltalán nem az (különösen nem a természettudományok), ezt is csak ők mondják sértődésükben.


"a felnőtt (megvilágosodott) spiritualista képes az ezotériában alkotni dolgokat." - mutass >1< dolgot, amit ezotériában "alkottak"!

2013. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
74%

(Az a válaszoló vagyok aki lealacsonyított téged)

A szöveg alapján amit kérdésnek írtál az jön le hogy te igenis magasabb rendűnek tartod magadat. Ezért csináltam ugyan ezt veled. Az meg természetes érzés hogy magadat nem tekinted (hétköznapi nyelvezetben) nagyképűnek. Majdnem minden ember, akit ismerek (mert sajnos sok ilyen ember van), mint magáról többet gondoló személy azok nem magukat hanem éppen mást titulálnak ki a magukra jellemző vonásokkal. De még mindíg várok egy linkre vagy újságpapír számra. Ha már "kiváló" fizikus vagy akkor legalább egyet kellet volna publikálnod. (Saját hibám volt, hogy a fizikus létedről hibásan gondolkodtam, ahhoz hogy fizikus legyen az ember, nincs szükség publikált véleményre-ezért ténylegesen bocsánatot kérek!) Ha meg nincs semmilyen publikált műved, akkor nem nevezheted magad kiváló fizikusnak-csak ha többet gondolsz magadról.

2013. jan. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Felvetés : - Az ezotéria csak AKAR tudomány lenni, ennek érdekében igyekszik lekoppintani róla mindent, ami szimpatikus - a tudományos hangvételt, a stílust, az emberek általános megbecsülését és elismerését, és azt hogy a világ megismeréséhez segít hozzá. Viszont kihagyja belőle a lényeget: a bizonyítékokat, az ellenőrizhetőséget, a reprodukálhatóságot. Az ezotéria semmit nem képes letenni az asztalra


Reakció : - A te metafórád sántít :D. az a helyes látás ahogyan én írtam le, korábban. Olvasd vissza és vizsgáld felül álláspontodat.


Nem koppint az ezotéria semmit a tudományról és nem is tud, mert teljesen más felépítésűek és máshol tőrténnek mindkét tudomány eseményei. A stílusában is lényegileg eltér. Az ezotéria szuggesztív lásd pl a fakírokat, Uri Gellert. A tudomány sajnos unalmas és meglehetősen száraz, míg az ezotéria egy színes és igen érdekes világot tár elénk.


Sok példát lehetne találni az ezptérikus alkotásokra, de itt most részleteiben nem megyek bele, mivel ezen kérdések elviszik a fonalat a kérdésem fő felvetéséről.


A rovatban visszaolvasva találhatsz, sok ilyen ezotérikus alkotást. ( a teljesség igényessége nélkül, csak néhány : regressziós hipnózis a pszicjológia gyógyításban, előző életek feltárása a lelki egészségéért, asztrálutazás. A tudomány csak gyógyszermaffiát nevelt ki, mint pl a ritalinos, nyugtatós gyerkek és felnőttek sorait :P)


***


Felvetés : - A szöveg alapján amit kérdésnek írtál az jön le hogy te igenis magasabb rendűnek tartod magadat. Ezért csináltam ugyan ezt veled. Az meg természetes érzés hogy magadat nem tekinted


Reakció : - Mint írtam, egyáltalán NEM tekintem magam, magasabb rendűnek senkinél sem, sőt az emberi agy képességeihez mérten nehezen lehet magasabb rendűeket találni köztünk. Köszönhetően azoknak az idegeneknek, akik elvettek egy rakás ESP képességet tőlünk és a maradék keveset is csak csekély mértékben hagyták meg.


Az, hogy Te azt érzed amit érzel, az a te szubjektív értékítéleted a világról és részben annak a hiánya, hogy járatlan vagy a magyar nyelvtanban definiált tudományos stílust illetően. Gondold át újra és a kérdésemre válaszolj.


Kérdésed : - "De még mindíg várok egy linkre vagy újságpapír számra. Ha már "kiváló" fizikus vagy akkor legalább egyet kellet volna publikálnod. (Saját hibám volt, hogy a fizikus létedről hibásan gondolkodtam, ahhoz hogy fizikus legyen az ember, nincs szükség publikált véleményre-ezért ténylegesen bocsánatot kérek!) Ha meg nincs semmilyen publikált műved, akkor nem nevezheted magad kiváló fizikusnak-csak ha többet gondolsz magadról."


Válasz : - Nem azt mondtam, hogy nincsen alkotásom, hanem azt, hogy írok neked ide olyat, amit hitelesen fogadhatsz el.


Az a baj, hogy "tudományos" körökben - mert tudod szerintem, a közember is képes ugyanolyan jó elméleteket, magyarázatokat találni, pl Ősi idegenek c. sorozat és ezért vagyok Én is eme helyen. - sajnos, meglehetősen elítélendő az, ha az ember "máshogyan" gondolkodik. Kiközösítéssel jár a szakmán belül és kirekesztéssel. A presztizsveszteségek fokozatai vanak, amiket azután már nem lehet meg nem tőrténté tenni. Egely barátom példáját említhetném, amelynem részleteibe nem megyek bele.


Másrészt pedig, tudod a fizikában, azt alkot az ember amit tud, amire van pénz. Azt kutat amit a témavezetője bizonyítani akar. Ezért is jobb, ha nem olvasol el mindent, mert részben nem igaz, részben pedig mivel itt akadnak alattomos emberek és Én ennek ellenkezőjét senkiről nem vagyok képes írása alapján eldönteni, így az a legjobb, ha itt osztom meg veled azt az információt, amit helyesnek találok, az adott kérdésről.


Köszönöm megtisztelő észrevételeteket. Szeretném, ha a kérdésemben vázólt problémáról próbálnánk fellebbenteni a fátylat.

2013. jan. 24. 23:02
 24/28 anonim ***** válasza:
9%

"A tudomány sajnos unalmas és meglehetősen száraz, míg az ezotéria egy színes és igen érdekes világot tár elénk."


LOLFAG, hajszál pontosan fordítva!


"Sok példát lehetne találni az ezptérikus alkotásokra, de itt most részleteiben nem megyek bele"


Ahogy soha senki, akinek ezt felvetik... Érdekes.


"regressziós hipnózis a pszicjológia gyógyításban, előző életek feltárása a lelki egészségéért, asztrálutazás."


Jujj, de el vagy tévedve! A regresszív hipnózis létezik, de nem az ezotéria érdeme! Csak a bugyuta ezósok belemagyarázták a reinkarnációt, az asztrálutazást, és egy rakás más baromságot - pont úgy lejáratva, mint az agykontrollt.


"A tudomány csak gyógyszermaffiát nevelt ki, mint pl a ritalinos, nyugtatós gyerkek és felnőttek sorait :P)"


A tudomány megközelítőleg megduplázta a születéskori várható életkort. A Tiedet is. Szóval életed dereka tájához érve illene felhagynod azzal, hogy próbálod lejáratni!

2013. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Utolsó : Hát akkor te sohasem tanultál valódi tudományt, max meséskönyvekben képekkel. :D.


Tudod te mi az a kvantumfizika ? Elméleti elektrodinamika ? Statisztikus mechankia ? Szerinted, ezek amik valóban leírják a mai modern világot nem szárazak a végletekig unalmasak ? Rengeteg hiábavaló matematikai levezetés, aminek a végén újabb paradoxont kapunk és NEM JUTUNK SEHOVA !


Ne csupán a net színes képekkel illusztrált ismeretterjesztő irodalmat olvasd néha, mert nem az a tudomány.


Az ezotéria csodálatos világ, az asztrálutazás és asztrálprojekció átélése nélkül nem is képes az ember értékelni ezt a létezést igazán.


Előző életeinkben ért karmikus balesetek okaiként vagyunk most boldogtalanok ésezért van az összes lelki betegség, amire gyógyszert írnak fel a tudomány képviselői, ami a kiváltó okot nem szünteti meg, lásd Szendi Gábor honlapját.


A valódi hipnózisban feltárúlnak az előző életekben kapott sebek, amitől az összes lelki baj és annak az oka amiért itt boldogtalanok vagyunk feltárúlnak. Olvasd el edgar Cayce munkáit vagy Stevensonét.

2013. jan. 28. 11:13
 26/28 anonim ***** válasza:
95%

Kedves válaszolók, akik netán komolyan veszik a kérdező zagyvaságait: vegyétek észre, hogy a kérdező egy ügybuzgó troll, akit a hosszú, valódi érveket tartalmazó, időt és energiát nem kímélő kommentjeitek táplálnak. Felesleges érvelni vele, megpróbálni meggyőzni, mert az ilyen emberkék célja éppen a vita, az indulatok fenntartása.


Uff.

2013. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy fizikus vagy még nem jelenti hogy értesz is a fizikához(főleg nem a kvantumfizikához,amibe még Hawkingnak is vannak néhol kérdései).Én már találkoztam ilyen "kiváló fizikusokkal".Egyik kedvencem Grandpier Attila volt a Polarisz csilagvizsgálóban tartott előadásáért.Aki nem vlt ott annak elmondom röviden:


-kezdte egy kis napfizikával és a kor kérdéseivel


-Bemutatta az elképzelését


-Enyhén elkezdte vázolni hogy a jelen napfizikai elképzelések hibásak,és az asztronómusok és asztrofizikus mind tévednek


-és végül már ott tartottunk hogy a nap egy önmagát ismerő,tudattal rendelkező élőlény


Képzeld kérdező,ő is fizikus (csillagászként van képzesítve de a fizikai résszel foglalkozik) de mégis ilyen és még ennél is komolyabb baromságokat hord ösze vissza.Tehát az hogy fizikusként mondasz hülyeséget az még hülyeség marad.


"Korunk tudomány már maguknak az elemi részecskéknek is tulajdonít tudatot, (lásd kétréses elektron interferencia, a felkészületlenek kedvéért). "


Na neeeeeeee...Ezt nem mondhatod komolyan.És mégis hogyan döntik el hogy mi legyen?Mert szerintem simáncsak fizikai/matematikai hatások miatt történik ez.Tehát nem kell itt mindent túlmisztifikálni.Ez olyan mintha azt mondanád hogy a folyaddékok is tudatosan veszik fel a tárolóedény alakját.Nem,a víznek fogalma sincs arról hogsy most egy hordóban vagy egy Coca Col-ás üvegben van,csupán engedelmeskedik az egyetlen működő fizikai törvénynek ami éppen hat rá (bár az hogy milyen alakot vesz fel nem csak egy törvénynek tudható be.Ott van az edény és a folyadék közti kölcsönhatás is és még sorolhatnám,de te fizikusként csak tudod).


Ja és a kérdés!Miért nem fogadják el a materialisták a tudománnyal egyenértékűnek az ezotériát?Magában az ezotéria szóban benne van a válasz.Bizonyíthatatlan,kutathatatlan,vizsgálhatatlan.Nem exotérikus mint mondjuk egy kő,fa,vegyület.Azt most hogy bizonyítod be hogy Jóska bácsi tényleg visszaemlékezett előző életére,hogy mondjuk egy francia partizán volt?Sehogy.Max hiheted de hinni a mikulásban is lehet.


És az egyenesen nevetségessé tesz téged hogy nem akarsz belemenni olyan részletekbe mint az ezzotéria által létrejött vívmányok,de azért fogadjuk el hogy vannak.Amikor vallaki azt mondja hogy vannak ilyen találmányok,akkor furcsamód mindig egy tücsökciripeléses csönd követi az állítást.Tán mert nincs?


Ja és ez aranyos:" (most direkt az ufológiát nem írtam bele a kérdésre, mert az már bebizonyosodott hogy léteznek) ? "


Az egyetlen bizonyíték az idegen életre talán az alh84001-es meteorit.De még ezt is sok neves kutató kétségek közt fogadja el.De különben te nem idegeneket hanem UFO-kat írtál,azaz azonosítatlan repülő objektum.Gondolom te ezek alatt a földönkívüli űrhajókazt értetted földönkívüli személyzettel.Na te mint fizikus tudhatnád milyen rohadt nagy távolságok vannak a világegyetemben és ezek leküzdése szinte lehetetlen,főleg ha még a személyzet életbentartása is szempont.Tehát nem,néhány homályos gagyi felvételen kívül nincs más bizonyíték.Ez pedig nem bizonyíték.

2013. jan. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ne huzzál fel ilyen kérdésekkel.
2016. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!