Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Valaki, aki jártas az okkult...

Valaki, aki jártas az okkult tudományokban, el tudná nekem mondani, hogy működik-e, vagy csak handabanda az egész?

Figyelt kérdés

Vagy legalább ismer ilyen embert.

Ugye ezen belül is van a Fehér Mágia és a Fekete Mágia.

Szellem, démonidézés, meg egy csomó minden.Valaki?


2009. szept. 17. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Szemfényvesztés az egész.Mindegyik " mesternek " megvannak a maga jól bevált trükkjei.Azonkívűl jó pszihológusok,és értenek a tömeghipnózishoz is.Igen sok könyvet olvastam ezekben a témákban,legtöbbjüket még az 190-as évek elején adták ki.Sőt van egy könyvem,amit egy sámán írt.Fő dolog,hogy a jelenlevők higgyenek nekik,akkor sikeres a szeánsz stb.
2009. szept. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi!Bár én kissé hiszékeny vagyok, de kérdéses ez az egész.Ugyanis szerintem ha egy, vagy több ember tudná használni a fekete mágiát, démonokat tudna a szolgálatába állítani, vagy különleges képességekkel tudná felvértezni magát, mint láthatatlanság, meg gondolattal való befolyásolás,meg egyéb hasonló dolgokat, már az egész emberiséget leigázhatta volna.Bár a szellemidézésben lehet hogy van valami.De te ki is próbáltad?
2009. szept. 17. 22:00
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

M ég fiatallány koromban voltam egyszer egy szellemidézésen.Ott a szellem az asztalkopogással válaszolt a kérdésekre.Később olvasta,hogy ennek mi a trükkje.

Friderikusznak van egy könyve : A halottlátó asszonyról.Riportokat készített vele és az áldozataival.A 70-es évek környékén működött ez a nő.Ha megtudod szerezni,érdemes elolvasni.

Ami még érdekes,ha olvasol régi babonákat,nagyon sok van

ami hasonlít ezekhez a témákhoz.

2009. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Nálam működik.
2009. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves 22:34, ki tudnád fejteni bővebben?Fehér, vagy fekete mágia?
2009. szept. 17. 23:02
 6/16 anonim válasza:
57%
Csak egyféle mágia, erő van. Te döntöd el, hogy jóra vagy rosszra használod! De nem érdemes rosszra használni, mert háromszorosan üt vissza rád! Lehet, hogy már próbálkoztak emberek a világ kiirtására, - vagy nem tudom, hogy fogalmaztál - csak visszaütött rájuk a mágia, és közben meghaltak.
2009. szept. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
00:48 és ezt te honnan veszed?Kikre célzol?
2009. szept. 18. 01:03
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

"Valaki, aki jártas az okkult tudományokban, el tudná nekem mondani, hogy működik-e, vagy csak handabanda az egész?"


Azt nem tudom megmondani, hogy működnek-e. Hajlok rá, hogy nem, de kísérletileg, szigorú tudományos módszertannal tudtommal sohasem vizsgálták a mágiát. És ha nem vizsgálták, akkor konkluzíve nem is mondhatunk erről semmit - az is hisz, aki szerint működik, az is hisz, aki szerint nem.


A letűnt "régi tudományok" közül egyedül az asztrológiát vizsgálják tudományosan, ezügyben Gauquelin, Ertel és Kollerstrom munkásságának érdemes utánanézni: máig vitatott téma.


"Ugye ezen belül is van a Fehér Mágia és a Fekete Mágia."


A mágia gyakorlása bűn. Ilyen értelemben fehér csak az a mágia, ami a mágia elleni akció. Pl. az ördögűzést lehetne fehér mágiának nevezni. A fekete mágia / fehér mágia egy erősen hollywoodi jellegű leegyszerűsítés. A középkori felfogás szerint, ami vallásos felfogás (és a középkori, ill. reneszánsz felfogás az irányadó, amikor az európai mágiát tárgyaljuk), a mágiába belekezdeni önsorsrontóan kockázatos, gyászos elfoglaltság.


"Szellem, démonidézés, meg egy csomó minden."


Pl. magyarul is hozzáférhető a démonidézés dr. Faustus-féle eljárása, ugyanis Várkonyi Nándor "Varázstudomány" c. művének I. kötete közli a fordítását.


Ha nem hiszel az egészben, aligha fogsz nekirugaszkodni, hiszen rendkívül fáradságos és eszközigényes a módszer. Ha hiszel ezekben a dolgokban, azért nem fogsz nekirugaszkodni, mert az elolvasás alapján nyilvánvalóvá válik számodra, hogy miért rendkívül veszélyes számodra, ha ilyesmibe fogsz bele.


Valószínűleg ezért nincs kísérleti vizsgálat ezekről a témákról :)

2009. szept. 18. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Különben ha érdekel a téma, és tudsz németül, ez egy aranybánya:


[link]


Ha angolul, akkor pedig olyan klasszikusokat olvashatsz, mint ezek:


[link]

[link]

2009. szept. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Ahhoz, hogy egy ilyen kérdést megválaszoljak, hivatkoznom kell alapvető, a világ létét magyarázó elméletekre. Más-más elmélet alapján más válasz adható (túl az igen-nem válaszokon).

A filozófia gyűjti össze elvben ezeket a világképeket (a vallásosokat is), és érdemes kategóriákban gondolkozni, mielőtt beleásnád magadat a részletekbe.


Materialista világkép = az van, amit látunk, kiterjesztve, amit megbízhatónak és okosnak tartott emberek közös megegyezéssel elfogadnak.

Idealista világkép = elég végletes a skála, van olyan, amelyik szerint CSAK szellemvilág létezik, az anyagi világot "elképzeli" az élőlény, a tudat, de az nem is létezik valójában, de van olyan is, amelyik elfogadja az érzékszervi tapasztalatot, mint a valóságot feltáró módszert, csak nem tartja teljes értékűnek. Ez utóbbira egy példa:

három alapvető módszert fogad el a valóság felismerésére: (É) közvetlen érzékszervi tapasztalat, (I) gondolati következtetés a tapasztalatok és logikusnak tartott lehetőségek mentén, illetve (D) felsőbbrendű forrásból fakadó tudás elfogadása.

E három kombinációja, illetve egymáshoz képest meghatározott hierarchiája gyakorlatilag az összes létező világképet "letakarja". Érdekes kísérlet lehet kipróbálni, melyik világkép melyik variációnak felel meg.


Számomra bevált ez a fajta szigorítás, és a világképemet így alakítottam ki: a D-t tekintem elsőrendűnek (ami ezzel ellentmond, az vszínűleg hibás képet ad), A-t másodrendűnek és I-t harmadrendűnek. Azt tekintem abszolút valóságnak, ami a három szűrőn átmegy (nem mond ellent egy általam elfogadott magasabbrendű forrásnak, igazolja az érzékszervi tapasztalatom és ellendmondás mentesen be tudom illeszteni az eddig elfogadott tudásrendszerembe).


Én így szűrtem át minden ismeretemet, amit "azelőtt" hallottam, hogy a fent említett rendszert alkalmazni kezdtem volna az életemben.

2009. szept. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!