Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ismer valaki alkimista mestere...

Ismer valaki alkimista mestereket? Esetleg alkimista könyveket?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az alkímia után kutatni, és az lenne a kérdés hogy alkimista mesterek még vannak? vagy őket hol lehet megtalálni? Az alkímiának van "nagy könyve"?

#alkymia
2013. jún. 23. 12:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha már tudsz aranyat csinálni, keress meg, mert én értek az értékesítéséhez.
2013. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én tudok aranyat előállítani. Viccen kívül.


Üdv: egy vegyész

2013. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Engem nem az arany előállítása érdekel! Hanem a tudás!
2013. jún. 23. 13:09
 4/18 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük azzal, hogy tanulj fizikát és kémiát. Az a valódi tudás.


Attól, hogy elmormolod, hogy "abrakadabra, maci ül a padra, bumm", az l*faszt nem ér.


Szóval - ha már könyveket kértél - ajánlom neked első körben az összes középiskolás fizika és kémia könyvet elolvasásra, megtanulásra, majd mélyebb megértésre. Ha ez megvan, akkor jöhetnek az egyetemi szintű tanulmányok is.

2013. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
#4-es, akkor te nem tudod, hogy mi az az alkímia :) És, hogy melyik volt előbb...Alkímia régebbi fogalom, mint a kémia és fizika :) Szóval régebbi "tudomány" is, áltudománynak mondják, de akkor az volt a normális tudomány, lehet hogy pár száz,ezer év múlva a kémia lesz áltudomány, mert annyival fejlettebbek lesznek az emberek, mostanhoz képest.
2013. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kérdéshez visszatérve, ncore-on találtam 1-2 alkimista könyvet: Lee Carroll - Az emberi lélek alkímiája,Jung Carl Gustav - Az alkímiai konjunkció,Barbara Hand Clow - Kilenc dimenzó alkímiája
2013. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Na már megint. Ha az alkimisták ennyire jól vágták a témát, most hová tűntek? Ha működik a mágia és varázslat, most mi miért nem egy fantasy világban éldegélünk? Hol vannak a varázslóképző iskolák? A sárkánylovaglás oktatók? A gólemkészítő tanfolyamok?
2013. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Nekem volt egy olyan tantárgyam, hogy "Kémia története", ahol egészen az őskortól a mai napjainkig sorra vettük a kémia történelmét. Vizsgázni is kellett belőle, szóval hadd tudjam már, hogy mi az az alkímia :)


Tény, hogy az alkimistáknak köszönhetjük a "valódi" kémiai kialakulását, mert nagyban hozzájárultak a kísérleteikkel a fejlődéshez, de ők konkrétan két dolgot akartak előállítani: aranyat meg a bölcsek kövét. Összeöntöttek mindenféle anyagot, amit csak találtak, közben meg varázsigéket mormoltak. Nyilvánvaló, hogy a reakció varázsige nélkül is végbement volt volna, de ők ezt akkor még nem tudhatták.


Azt pedig senki nem állítja, hogy a mai elméletek 100%-ban megfelelnek a valóságnak, de mégis csak több közük van hozzá szerintem, mint egy középkori, babonákkal és misztikumokkal átitatott áltudománynak.

2013. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik segítettek! :) Köszönöm a javaslatokat és az ÉRTELMES válaszokat!
2013. jún. 23. 13:41
 10/18 anonim ***** válasza:
Szóval ezek szerint én, aki azt mondtam, hogy tanulj, nem adtam értelmes választ? Oké :D
2013. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!