Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Azt hogyan kell érteni, hogy...

The Lizah Reloading kérdése:

Azt hogyan kell érteni, hogy Én vagyok Isten?

Figyelt kérdés
Vannak olyan filozófiák és spirituatitások meg vallások melyben saját magam vagyok Isten. Tudom, hogy szép, elbűvölő, sokoldalú, intelligens, okos vagyok, de azt hogy Isten is Én vagyok, ezt hogy értsem ?

2013. szept. 3. 22:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Akkor már ketten vagyunk!


Amúgy Dan Brown: The lost symbol c. könyvében a végén remekül kifejti ezt az Én vagyok Isten dolgot.

2013. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt mondtad, hogy ketten vagyunk akik ezt nem értik. Akkor miért olvassam el, ha Te se érted?
2013. szept. 3. 22:41
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én (a nevezet tanítások ismeretének hiányában) így értelmezem:


Én számomra a világOM velem keletkezett, s az ÉNszámomra a világOM velem együtt enyészik el.


Minden, ami körülvesz, csak általam (érzékeim, értelem, lelkem) által olyan, amilyen.

Ha ránézek egy almára, az nekem zöld, nem neked. Azt az almát én teremtettem. Ha te ugyanazt látod, az az alma a te almád, s neked zöld. Az a te világodban létezik.


Ilyen mini, egyszemélyes párhuzamos univerzumok.

2013. szept. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%

A keresztények is szokták mondogatni, hogy mindenkiben ott van az isteni szikra.


Ha lángra tud lobbantani ez a szikra akkor egy leszel istennel.


De nem te leszel isten csak egy leszel vele. Érted már?

Tehát ez egy félre értés hogy te vagy isten. Ezt a vallások sem úgy értik ahogyan te leírtad.


De ezt én most teljesen feleslegesen mondtam el neked mert úgy sem lesz addig a tudásod amíg meg nem tapasztaltad! :)))

2013. szept. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

a lelked kellős közepén egy isten másolat van, az a te szellemed.


másrészről, Istenben élsz, egy vagy vele, csak most elkülönültnek érzed magad tőle.

2013. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A kutyád számára te vagy az Isten.
2013. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egyszerű:


Isten teremtményei vagyunk mind. Isten teremtett, tehát Isten benned van, nem te vagy Isten... mivel nem tudsz teremteni, arra csak Isten képes.

2013. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én értem! Neked viszont az olvasás nem biztos, hogy nagyon megy.... "Tudom, hogy szép, elbűvölő, sokoldalú, intelligens, okos vagyok, de azt hogy Isten is Én vagyok.." Erre értettem azt, hogy ketten vagyunk.....
2013. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
az #1 voltam
2013. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Volt itt pár válaszoló, aki valószínűleg vallásos. "Isten teremtett, Isten mása vagy, stb"

Ezek nem igazak. Jobban mondva tévesek. Isten, mint teremtő személy TE vagy. TE teremted meg a saját kis mini univerzumodat, ahogy azt már írták. A TE általad meghatározott dolgok jelennek meg a saját univerzumodban. Namármost. Ha TE boldog vagy, akkor csak jó fog veled történni. Ha szomorú, akkor rossz, kellemetlen dolgok történnek majd veled. Isten az egyházi definíció szerint nem létezik. TE vagy Isten, és itt már kis betűvel is írhatnám, mert isten nem egy külön természetfeletti erő, vagy éppen egy személy, isten TE vagy.TE teremtesz, Te pusztítasz meglátásod szerint. Ha szeretnél valamit, azt megkapod, mert Te teremted meg azt a gondolataiddal. A világ és a világegyetem sem létezik, csupán egy vizuális "hallucináció", hiszen az univerzumban csak hullámok léteznek, Te formálod őket az elméddel tárgyakká.Az ember csupán szimpla tudat. A tudat, azaz Te a hullámokkal érzékeled a valóságnak nevezett vizuális képet. Nincs olyan, hogy szilárd, vagy folyékony, hiszen minden hullámból áll. Most meg fogsz lepődni: Jézus ezért tudott a víz felszínén járni. Mert ő tudta ezt és egy megvilágosodott ember volt. Ő valóban létezett. Ő mondta, hogy nem e-világból való. Ezalatt azt értette, hogy a világ, melyet érzékelünk nem létezik, nem valós.

Ha gondolod, írj privátban, és elbeszélgethetünk hasonló dolgokról.

F.M.

2013. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!