Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Majdnem mindenkinek voltak...

Majdnem mindenkinek voltak paranormális élményei. A legtöbben mégis miért zárkóznak el ezektől? Avagy miért bolond az ki látja amit más nem?

Figyelt kérdés

olyan sok dolog van amire az embernek nincs magyarázata és mégis tudja hogy létezik mint például a gömbvillám a mai napig nem tudták megállapítani pontoSAN .

ˇ Létezése önmaga is hosszú ideig vita tárgyát képezte, mibenlétének és keletkezésének körülményei egyelőre még nem tisztázottak. Kutatását nehezíti, hogy laboratóriumi körülmények között való előállítása nem megoldott; ugyan a legutóbbi idők kísérletei nyomán hasonlót már sikerült létrehozni, a vélemények azonban erősen megoszlanak azzal kapcsolatban, hogy ez valóban gömbvillám lett volna.[1][2]ˇ



Ti hisztek a szellemekben? Én érzékelem őket és képes vagyok ráérezni mások gondolataira ... tudom furán hangzik de vannak hasonló emberek????



2013. okt. 10. 19:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%
Én el tudom képzelni, hogy vannak párhuzamos dimenziók, azaz háromnál több dimenzió létezik. Mi 3 dimenzióban élünk, ennyiről veszünk tudomást. Ennek ellenére lehet több, és lehetnek olyanok, akik érzékelik a "többedik" dimenzióban létező és történő dolgokat, eseményeket.
2013. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Shai-Hulud ***** válasza:

Kérdező, miért nem folytatod a Wiki idézetet? :-D

Kicsit lejjebb:

"Mesterségesen legelőször Nikola Tesla hozott létre gömbvillámot 1899. december 17-én a Colorado Springs-i laboratóriumában, ahol az elektromos energia és információ vezeték nélküli továbbításán dolgozott.[6]"


Attól még, hogy nem tudjuk pontosan hogy mi is az, hogyan keletkezik, még korántsem biztos, hogy bármi köze lenne a szellemekhez. Ilyen alapon bármire, amivel nem vagyunk tisztában, rá lehetne mondani, hogy a szellemek csinálták, vagy más módon közük van hozzá. Csak már elég sok mindent, és egyre több mindent ismerünk a világból, és ezekről mind bebizonyosodott, hogy semmi közük a szellemekhez, természetfeletti lényekhez.


Bizony, még a villámokat sem Zeusz dobálja.

2013. okt. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Nem zárkózok el tőlük. Azonban biztos vagyok benne, hogy mindezen "természetfeletti" jelenségekre létezik racionális, valódi tudományos magyarázat, csak még nem ismerjük.

A problémám azokkal az emberekkel vannak, akik élvezik, ha néha a tudomány -amúgy korrekten- kijelenti, hogy valamit MÉG nem ért vagy nem tud megoldani, illetve jelenlegi tudásunk szerint valami nem lehetséges, majd nekiállnak áltudományos fikciók alapján "magyarázatot", rosszabb esetben kisebbfajta vallást kreálni.

2013. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is "érzékelem" mások gondolatait, de ezt nálunk vidéken jo emberismeretnek hívják...
2013. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Biztosan vannak emberek akik érzékelnek szellemeket vagy angyalokat stb.De ez a gömbvillámos példa marha sz@r volt ide.
2013. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"Majdnem mindenkinek voltak paranormális élményei. A legtöbben mégis miért zárkóznak el ezektől? Avagy miért bolond az ki látja amit más nem?"

Kérdező - nem ellentmondás a két kérdés?

Ha én látnám a szellemeket, akkor nem zárkózók el előle. Ha látnám, akkor nem tagadnám.

2013. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"Avagy miért bolond az ki látja amit más nem?"


Mert mi vagyunk kevesebben. A többiek kb. 9-szeres túlerővel (10%-90%) akarják megmondani a látóknak, hogy amit látnak, az valójában nincs is ott.

2013. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Én azt a felfogást tartom nevetségesnek, miszerint ami laboratóriumban nem állítható elő, az nem is létezik.
2013. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Shai-Hulud ***** válasza:

"hogy amit látnak, az valójában nincs is ott."

Vannak, akik Jézust látják. Mások pedig Allahot. Ismét más emberek pedig Krisnát, vagy Visnut. Ezek egyszerre nem lehetnek igazak.


"Én azt a felfogást tartom nevetségesnek, miszerint ami laboratóriumban nem állítható elő, az nem is létezik."

Valószínűleg ezt mindenki nevetségesnek tartja. De szerintem ilyet nem is állított senki, csak te szeretnéd így beállítani.


A tudomány azt mondja, hogy a nem megismételhető, vagyis nem tanulmányozható dolgokkal nem foglalkozik, azok kívül esnek a tudomány hatáskörén. Ezért nem foglal állást a tudomány például vallási kérdésekben.


A szellemek léte-nemléte például nem vizsgálható. De eddigi tapasztalataink alapján kevéssé valószínű a létezésük. Az eddig bármilyen módon megvizsgálható szellem-jelenségekről mindig kiderült, hogy vagy érzékcsalódás volt, vagy szándékos csalás.

2013. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"A tudomány azt mondja, hogy a nem megismételhető, vagyis nem tanulmányozható dolgokkal nem foglalkozik, azok kívül esnek a tudomány hatáskörén."


Hát persze, mert ez már nagy falat lenne.Esetleg bukhatnának is vele,vagy nevetségessé válnának, na meg túl fárasztó, így a legegyszerűbb elintézni annyival, hogy kívül esik a tudomány hatáskörén.

2013. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!