Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit jelentenek ezek az ezoteri...

Mit jelentenek ezek az ezoterikus fogalmak: mentális test, asztrál test, lélek, szellem, aura? Hogyan kapcsolódnak egymáshoz?

Figyelt kérdés

Szóval akkor a lélek (ha létezik ilyesmi) burka az aura ennek a részei az asztrál és mentális test. (meg éteri test, kauzális test stb.)

Az asztrál test jelenti az érzelmeket és a mentális a gondolatokat. Akkor mit jelent a szellem? Az a mentális testnek a másik neve? Az is a gondolatokat jelenti, nem? Vagy most akkor, hogy is van ez? Mi az egyébként, hogy lélek?

Illetve a halál után az asztrál test elpusztul egy idő után és a mentális rész marad csak meg. Akkor most csak a gondolatok maradnak meg?

Nem provokálásból kérdezem tényleg nem értem.

A normális válaszokat köszönöm!



2013. okt. 31. 21:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem simán!
2013. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Ezek a szavak mind a lelket (belső energia) jelentik más szóval.Szóval mind ugyanazt jelentik.
2013. okt. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

A létezésnek több aspektusa van. Ezek mind egy-egy aspektusok, összesen 7 van.

Tehát a léleknek 7 teste van, mindegyik test egy külön dimenzióhoz tartozik (pl. asztráltest > 4. dimenzió, mentális test > 5. dimenzió). Az aurának is 7 rétege van.


Szellem = Asztrális test, mert aki elveszti a fizikai testét, akkor az asztrális testében fog élni, és ezt szokták szellemnek nevezni.


A fizikai test tud csak elpusztulni, az asztrális nem, az örök.


Ha belépsz a mentális testedbe, akkor a mentális síkon a gondolataid útján tudsz teremteni, tehát bármit amit gondolsz egyből megvalósul.

2013. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm!
2013. nov. 1. 10:55
 5/20 anonim ***** válasza:
Nincs mit nyuszifül.
2013. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
nyuszifül?! :D
2013. nov. 1. 15:21
 7/20 anonim ***** válasza:
ja, édesem.
2013. nov. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát köszi a bókot! De azt hiszem nem vagyok az eseted! :D

25/F

2013. nov. 1. 20:28
 9/20 anonim ***** válasza:

:(

25/L

2013. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Öhm.. izé lehet elkapkodtam az előbbi kijelentést! :D

Ez esetben, hogy lány vagy (ugye tényleg az vagy?!) lehet írni privátot? :D

2013. nov. 2. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!