Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek hülyeség hogy a...

Szerintetek hülyeség hogy a macskák képesek "meglátni", "felismerni" démonokat/szellemeket?

Figyelt kérdés

Én ugyan nem hiszek semmi ilyesmiben, csak pusztán érdekeltségből kérdezném ezt, ahány ördögűzős filmet néztem, mindegyikben szinte egy illetőnek vannak macskái, amiket elvileg azért tart mert ők felismerik a gonoszt.

Ez miből fakadhat?

Tudom hogy erre magyarázatot sosem adhatunk, mivel sajnos őket sem kérdezhetjük meg, de azért elmélkedni szabad.


2014. jan. 31. 18:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
A macskákra mindig ráaggatják a misztikus, boszorkányos stb.. jelzőket. Sokan pont emiatt viszolyognak tőlük, amit baromságnak tartok. Nem is értem, hogy miért pont egy ilyen cuki állatfajról találják ki az ilyen dolgokat.
2014. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Annyira igaz, minthogy 9 életük van.
2014. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
Igen, hülyeség.
2014. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem, hogy miért mindig a legaranyosabb és az emberhez legközelebb álló állatokat kell kipécézni. Ott van például a vombat; róla is lehetne azt terjeszteni, hogy valami ördögi lény! Vagy a nyílméregbéka. De miért pont a kutyák és a macskák...
2014. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
70%
Ez szerintem kész röhej. Nem igaz . Én személy szerint nem hiszek az ilyesmiben.
2014. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Ez szerintem onnan eredhet, hogy a macskák előszeretettel bambulnak maguk elé, vagy próbálnak elkapni olyasmit, ami nincs ott, vagy mi nem látjuk. Az enyémek is elég gyakran kipécéznek valamit az egyik sarokban és próbálnak ugrálni utána. Már ezerszer próbáltam meglesni, hogy valami bogárt, vagy pókot vettek-e észre, de mindig meg kell állapítanom, hogy ott bizony semmi sincs. Mindazonáltal a macskáknak a hallása és a szaglása is jóval fejlettebb az emberekénél, ki tudja, hogy mit meg nem éreznek akár a szomszédból.

A szellemes humbugokban amúgy én sem hiszek.

2014. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Passiflora ***** válasza:
74%

"Nem értem, hogy miért mindig a legaranyosabb és az emberhez legközelebb álló állatokat kell kipécézni. Ott van például a vombat; róla is lehetne azt terjeszteni, hogy valami ördögi lény! Vagy a nyílméregbéka."


Gondolom, lehet ehhez némi köze annak a ténynek, hogy a sötét középkorban a boszorkánynak kikiáltott nőszemélyek körül több macska sündörgött, mint vombat és nyílméregbéka. :-)

2014. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
hát az én macskám ha kinyitom a hűtőt rögtön felismeri a sonkát...Annyira gonosznak tartja, hogy addig kapar, nyivákol, míg le kell győznie, és kisebb harc után meg is eszi..hmmmm különleges macskám van..JEEEEEEEEEEE
2014. jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem hülyeség. Egy barátunk felakasztotta magát és aznap este a macskánk nagyon furcsán viselkedett, mintha szellemet látott volna. 4 nap múlva derült ki, hogy ez történt, és akkor értettük meg, hogy miért viselkedett így a macskánk.
2014. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Az én macskám is felismeri a gonoszt és megugatja a gázóraleolvasót meg a közvéleménykutatókat.
2014. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!