Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hol tudok most Budapesten...

Hol tudok most Budapesten mezei virágot szedni, pl. gyermekláncfüvet és hasonlókat?

Figyelt kérdés
Egy kis csokorra való kell.

2014. szept. 1. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vetted volna észre, ösz van, ilyenkor már nem igen van virág, a növények a terméseket, magokat érlelik be a tél elött.
2014. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Naaaa, 1#-es! hiába van itt az ősz, még rengeteg mezei virág van!

Mondjuk egy csokor gyermekláncfű összegyűjtése ilyenkor nem egyszerű, de mást lehet találni.

Persze gyermekláncfüvet is, mert bár tavasszal virágzanak tömegével, de ha van csapadék, van amelyik később is hoz virágot. Én is találtam az udvarunkon épp tegnap egyet, ami már elnyílt, egyet meg ami még bimbós. (Letéptem őket, hogy kevesebb mag szóródjon el, mert nekünk már nagyon elszaporodott.)


De hol is Budapesten?

Külvárosibb részeken, ahol vannak olyan mezők, rétek, ahol nemigen kaszálnak és nem tapossa le ember, tehát az elhanyagolt, gazosabb területeken és nem a belsőbb parkokban. Ez utóbbi helyeken inkább csak zöld fű van, mert nyírják a füvet...

De lehet belsőbb kerületekben is gazos foghíjtelkeken, már ha nincs kerítés...


Gyermekláncfű inkább a nedvesebb helyeken, mondjuk patakok partján, pl. Rákos-patak...


Viszont arra vigyázz, hogy nehogy valami védett növényt tépj le, mert vannak azok is szép számmal...!

2014. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pesten a körúton lakom...:)))
2014. szept. 1. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyermekláncfű nyár elejére elvirágzik.


Ilyenkor már szinte csak a füvek virágoznak.


De vannak azért ősszel virágzó növények a füveken kívül is. Keresni kell.

2014. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A Múzeumkertben találtam 3-4-féle mezei virágot is a héten.

Főleg kamilla van.

2014. szept. 14. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!