Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Matematikailag bizonyították...

Matematikailag bizonyították Isten (spirituális) létezését, matematikusok. Kérem, ehhez mit szólsz?

Figyelt kérdés

Isten létezésének kérdése több évszázad óta foglalkoztatja a filozófusokat és a teológusokat. Senki sem volt eddig biztos benne, hogy logikai alapon lehet bizonyítani Isten létezését. Úgy tűnik most pontot tehetünk Isten létezésének kérdésére.


Néhány hónappal ezelőtt két európai matematikusnak egy számítógépet, és az osztrák matematikus Kurt Gödel kapcsolódó tételét felhasználva sikerült matematikailag bizonyítani Isten létezését! [link]


Magyar nyelvű publikáció [link]


Christoph Benzmüller német és Bruno Woltzenlogel Paleo osztrák matematikusoknak most sikerült matematikai jelekkel ábrázolni a Gödel-axiómákat, majd egy erre a célra kifejlesztett, a logika szerint működő szoftver segítségével megállapították, hogy az axiómák nem tartalmaznak rejtett ellentmondásokat, és megerősítették a tétel igazolását. Fontos tudni, hogy a matematikai résztől eltekintve, Gödel bizonyítása nem teljesen új keletű, hisz az angol Canterburyi Szent Anzelm teológus és filozófus már a 11. században hasonlóan érvelt. Érvelése pedig az ókori görög filozófusok és matematikusok “visszavezetés az abszurdra” gondolkodáson alapult


angol eredeti tudományegyetemek(sic!) forrása


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


*


Tömören arról van szó, hogy amikor az alapfeltevéseket felállítjuk egy tudományterületen belül, azokba olyan valós dolgokat, tulajdonságokat, elvont tulajdonságokat társítunk bele melyből később a tudomány egész területét kidolgozva az eredményekből visszakövetkeztethetünk az alapfeltevéseink mibenlétére és újabb eddig nem sejtett dolgok derülnek ki, jelen esetben az, hogy Isten létezése is benne van ezekben. Hihetetlennek tűnik ?



2014. szept. 10. 17:53
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
31%
Kovetkezeskepp Isten csak az elmenkben letezik.
2014. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
81%

zoli,most már pihentesd magad.

eddig voltak a kvantumfizikai kérdéseid, azok még néha szórakoztatóak is voltak, de ez már inkább csak fárasztó de nagyon.

az a baj, az elmúlt napok alatt kiírtál vagy 20 ilyen kérdést, ugyanaz a szöveg, csak kicsit más a kérdés.

unjuk már, nagyon, keress inkább más elfoglaltságot magadnak, pl barátnő, vagy csapd ki simán, még nő sem kell hozzá.

na jó szórakozást, ezt az oldalt a saját magad mentális egészsége miatt meg hanyagold.

2014. szept. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
70%
Ez abszolut nem bizonyitja Isten letezeset, senkinek nem tunik fel?
2014. szept. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
57%
leszarom.
2014. szept. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
86%
Én matematikus vagyok és ennél nagyobb hülyeséget még nem láttam a szakmai pályafutásom alatt.
2014. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
67%

Ejnye Zoli!


Már azt a jó kis kvantumfizikát is sajnálod tőlünk?


Én már nem is tudom mitévő legyek... :))))

2014. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
26%
Isten nem létezik akár hogy próbálják megmagyarázni de mondok egy olysn dolgot ami ha megtörténik mindenki hinni fog benne és nem keresnek tovább idióta egyenleteket meg tudom is én mit a létezésére. Tolja ide a valagát mutassa meg hogy ô isten. Waaaa mennyivel egyszerübb lenne de nem teszi meg mert NEM LÉTEZIK!!
2014. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
39%
Félelmetes, hogy ennyi idő után is felnőtt emberek képesek hinni isten létezésében.
2014. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 Tom Benko ***** válasza:
34%

[link]

Zolika, te kijártad az általánost, vagy csak kiengedtek?

2014. szept. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
25%

Ha olyan biztos vagy abban, hogy nem létezik, akkor miért bizonygatod annyira az igazad?

Azért valahol mégis csak kételkedsz!

2014. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!