Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Franz Bardon - Az igazi...

Franz Bardon - Az igazi beavatás útja, ezek az elem b el elég z És És gyakorlatok hogyan működnek? Nekem elvileg nem sikerül.

Figyelt kérdés

Én mindenképpen e téren (is) szeretném fejleszteni magamat, és bár ennél jobb könyv nem nagyon van, még így sem minden egyértelmű nekem


Tehát a lényeg:


Azt írja, ahogy belélegzem a TÜZet, melegebbet kéne éreznem. Az életenergiát is ha torlaszolom, világítanom kéne.

Azt is írja, hogy tilos túl sokat belélegezni ezekből ilyen képzetpeneknek, mint én.. Én ma már sokszor megpróbáltam, lehet, hogy nem sikerült, de mi van ha tele vagyok ezekkel csak nem veszem észre?

Lehet ezt a kérdést nem kéne feltennem, csak én vagyok türelmetlen, nem tudom, de ha nem kérdezek nem tudom mikorra jövök rá.

Viszont a kép z elő erő m et jól fejlesztik a gyakorlatok, mindig is jó volt, de most sokkal de sokkal jobb, sokáig egyre élethűbben el tudok képzelni bármit, szóval nekem "csak" ez a(z ideiglenes) bajom.



2016. márc. 30. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az amit Bardon ír érdekes, de nem ismerek olyat, akinek működött volna. Maga az elemi elgondolás is elég egyéni, de nem láttam, hogy így működött volna valaha is. Kicsit olyan, mintha a keleti Yin-Yang Qi elméletet próbálta volna ráhúzni a nyugati négy elemre, csak nem sikerült neki. Amit az ingáról ír is fura, túlbonyolítja, és túl nagy jelentőséget ad neki.

Az elemlégzést és "torlasztást" ugyanúgy nem szabad túlzásba vinni, kint bármilyen más gyakorlatot. A torlasztás emellett káros, ha eleve vannak blokkok a testedben, márpedig vannak, mert mindenkinek vannak. A hőérzet, amiről a tűznél beszél jelentkezik, ha sikeres a gyakorlat, mint ahogy a többi elem tünete is jelentkezik, ha sikerül. Olyan nem nagyon lehet, hogy tele vagy "elemmel" azaz valamilyen töltésű erővel, de nem érzed. Magad körül nem mindig érzel ilyesmit, de ha a belső egyensúlyt kibillented, azt mindenképpen érezni fogod. Ugyanakkor a megfelelő légzést, ha jól emlékszem nem tárgyalja Bardon. Ha ad is légzési módról leírást, az nem megfelelő. Mindenképp olvasd el a könyvet, mert viszonyítási alapnak, és ötletforrásnak jó, de nem hiszem, hogy sikeresen lehet alkalmazni a munkában.

2016. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hmm... Értem. Majd még utánaolvasok, csak nem tudom mely források mennyire működnek. Ha másra nem, de a képzelőerő fejlesztésére nagyon jó ezeket a "gyakorlatokat" csinálni. Én csupán azért kezdtem el Bardonnal foglalkozni, mert ő tűnik eddig a leghasznosabbnak és működőképesnek mindazok közül, kikről eddig tudok. Szóval a légzés dolog működhet, de akkor érezném.
2016. márc. 30. 21:13
 3/16 anonim ***** válasza:
A képzelőerő fontos, de nem szabad túlértékelni. Sokkal fontosabb, hogy képes legyél a gondolataidra, és érzelmeidre koncentrálni, meghatározni, formába önteni, és úgy tartani őket. A képzelőerő, és a gondolataid megjelenítése kötődnek egymáshoz, de nem azonosak.
2016. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

En egy kalap ala vettem a kettot. Jol elolvastam sokszor, ebben a valosaghu kepzelgesben "gondolatsuritesben" sem vagyok oly biztos, mert kepes vagyok kizarolag egy adott dologra koncentrálni akár 5 percig... De sosem lesz olyan valós mint ahogy irja "plasztikusan kell látni, szinte megfogható" de mivel ebben nem voltam biztos, ezért ugrottam a következõ részhez.

Bár én ráérek, ha kell éveket is, csak hajt a tudásvágy meg egyebek, és mint mindig, több kérdésem van, mint válaszom.

Szóval szerinted lehetetlen eljutni a végsõ szintig? De akkor miért irta le mindezt Bardon, ha nem teljesen igaz (szerinted).

Azért, hogy gondolkodjunk rajta és rájöjjunk magunktól arra amit nem jól mondott?

2016. márc. 30. 22:17
 5/16 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy neki sok dolog működött, és így sikerült értelmeznie azokat. Ez nem jelenti azt, hogy tényleg úgy is volt, csak azt, hogy neki működött, és így vezette le.

A sietség csak az elméleti részeknél megengedett. A gyakorlatot nem lehet elsietni. Egy része nem fog működni, ha nincs elég előzetes gyakorlatod. Egy másik része meg esetleg működik, de súlyos károkat okoz. Előre olvashatsz, de a gyakorlatokat nem ugorhatod át semmilyen folyamatban, mert ami következik, nem fog úgy működni, ahogy kell. Persze ez így lassú lesz, de működik.

A képzeletet tényleg el kell különítened a vizualizációtól. Hiába tudsz egy témára gondolni, ha nem tudod úgy megjeleníteni, ahogy kell. Ahhoz, hogy ténylegesen valósnak éld meg a megalkotni kívánt gondolatot, a tudatállapotodnak meg kell változnia a koncentrációtól, amit belefektetsz. Ha jól rémlik, erről a tudatállapotról is tesz említést Bardon, de mindenki más is hangsúlyozza a fontosságát.

2016. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes hogy bardonnal ne ért volna el valaki semmit miközben rengeteg badarságot magadba szívtál ezekből a könyvekből! :)

Valamint aki vitte is vele valamire biztosan nem reklámozza :D

Igaz sok mindenben én sem értek vele egyet és sok mindent direkt nem mond ki de igyis ő jár a leg közelebb :)

Például nem láttam más könyvet ami normális bevezetést ad ahoz hogy életerővel tudj dolgozni...

2016. ápr. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden kezdet nehéz, adj időt a dolognak. Egy dolgot garantálhatok, hogy tuti érezni fogod ha jól csinálod, 100%, hogy nem áll fenn annak a lehetősége, hogy teleszívod magad valamelyik elemmel de nem érzed.


A gyakorlás során minden egyes alkalommal próbáld meg egy kicsit máshogy csinálni a gyakorlatot mint eddig. Próbáld meg megismerni a gyakorlat más és más dimenzióit, próbálj meg más nézőpontból tekinteni a gyakorlatra.


Azt is tudni kell erről a kiképzésről, hogy nem csak a képzeleteddel dolgozol, hanem rengeteg dolognak kell a tudatalattidban tudatosodnia, tehát egyfajta speciális önismeretet is szerzel. Ehhez idő kell és a görcsösség, türelmetlenség kerülése.


Ha a tűz belégzése nem megy, akkor találj ki felvezető gyakorlatokat. Először juss el oda, hogy fel tudd magadban idézni a melegség érzetét (többi elemnél pedig hidegség, könnyűség, nehézség). Ha máshogy nem megy akkor idézd fel azt amikor valami meleg cuccot megfogtál és az emlékből figyelj kizárólag a melegség érzetére és jegyezd meg jól. Majd ezt a melegségérzetet próbáld meg az egész testedbe "beleképzelni". Ezzel már közel jársz a tűzhöz, nagyon közel.


Meditálj a tűzről minél többet. Figyeld meg, olvass róla, gondolkodj a tulajdonságairól. Idézz fel minél több emléket, szerezz minél több tapasztalatot, jöjj rá új dolgokra, legyen sok aha-élményed, nézz videókat, bármi. :)


Remélem segítettem. Sok sikert!

2016. júl. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"A gondolat több mint gondolat, az èrzès több mint èrzès. "


Erre akkor döbbentem rá igazán, amikor megtaláltam azt amit kerestem. Sok mentális akadályt kellett legyőznöm, hogy használatba vehessem a világunk láthatatlan mozgatórugóit. Áldom az Istent, hogy nem voltam elsőáldozó ès csak ritkán vittek el templomba, ès mèg azèrt is, hogy nem a bibliából olvastak nekem estimesèt ès nem rögzült belèm. A mágia nem jó ès nem is rossz, használható bármire. Aki leírta a szüksèges első lèpèseket, mókás címet adott neki, hogy az elfogultak elkerüljèk messziről. "Sátáni meditációk" talán ezzel a könyvel kell kezdenie annak aki gyakorolni akar. Ez a könyv gyakorlatokkal az energia összegyűjtèsèt ès tömörítèsèt tanítja, az örvènyek helyes beállítási konfigurációját ès az asztrális èrzèkek tudatosítását.

A második könyv amit minden tanoncnak ajánlani tudok a látószög kiterjesztèsèt cèlozza, tudatszinteket mutat be. "Seth könyve"

A harmadik fontos könyv a vègső tapasztalatot adja meg ezen a kezdeti szinten, az elemek ès elementárok használatával, "rudolf steiner, az igazi beavatás útja"


Ezeknek az információknak ès gyakorlatoknak a feldolgozását követően èrthetővè válik a káosz, a vonzás, az èlet ès a halál, az illúzió, a tudat ès az, hogy mindez egy. Ráèbredsz, hogy minden lehetsèges, mert tudod, hogy amit te nappal mozgatsz ès benne vagy, az csak látszólagosan különálló rèsze a hatalmas elektromágneses masszának.


Hogyan gyűjts minèl több energiát?


Van aki alapjáraton kèpes rá, hogy átlagon felüli (rezgèse) energiaszintje legyen, ès vannak akik átlagosak. Elvileg ezt gyakorlással lehet növelni, de a gyakorlás arra is rámutatott, hogy van másik módja is. Energiát abból nyersz amire figyelsz. Ha a többi emberre figyelsz, akkor a káoszban fogod találni magad bábkènt ahogyan a legtöbben èrzik magukat. A magas energiaszint elèrèsènek első fontos lèpèse a figyelem helyes beállítása. Na de hogyan? Egyszerűen a föld bolygóra figyelsz. Ezt a lèpèst a "sátáni meditációk" csakra konfigurálás gyakorlásának első hete után tudod megtenni.

Az egèsz világot kell tudnod èrezni, nade nem csak a "kèk ègig".

2016. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezen válaszokat hasznosnak találom, nagyon köszönöm.
2016. aug. 19. 02:15
 10/16 A kérdező kommentje:

Aki szintén ugyanezzel a problémával szembesül, mint én, annyi tanácsot adok, hogy VEGYE KOMOLYAN és kezdje az elejétől, elsiette!

Én legalábbis hanyagul futottam át minél gyorsabban, ezért hasztalanul próbálkoztam... volt haszna, de hatékonyabb lett volna több türelemmel...

Talán ha hónapokban gondolkoznék, hatásosabb lenne...

2018. okt. 18. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!