Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a véleményetek a Debrecenbe...

Mi a véleményetek a Debrecenben talált voodoo-babáról? Mármint szerintetek hozzáértő csinálta, vagy valaki kókányolt otthon valami neten talált hülyeség alapján? Kép a leírásban.

Figyelt kérdés
[link]
2016. ápr. 13. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Sztem ez egy elterelés az igazi veszélyekről, a ludolacráról, az onoszról és a tengeri szerzetesről.

https://www.youtube.com/watch?v=44N-j3pUCtE

2016. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi. A voodoonak itthon nincs semmi háttere.
2016. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Papi Gonzales ***** válasza:
29%
"hozzáértő"....lmao
2016. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamu, látszik a tartásán. 10 fillért nem adnák érte.
2016. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi, hozzáértő által készített woodoo-babának legfőbb ismérve a fogpiszkáló használata!

Ezek szerint a kérdezett baba valódi!

.

Ott, ahonnan a woodoo származik, az vallás.

Gyakran használt a vallási ritusaikban a fogpiszkáló használata.

Fogpiszkálónak leggyakrabban használt változata: ökölnyi kődarab, ezzel piszkálják ki haragosuk fogát.

2016. ápr. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az utolsón jót röhögtem, köszi.

Egyébként azért kérdeztem, mert én nagyjából csak annyit tudok a voodooról, hogy egy vallás, és a szertartások, amiket csinálnak, nagyon kis részét képezik az egésznek. Azt el tudom viszont képzelni, hogy itthon is meg lehet tanulni ezeket a szertartásokat, anélkül, hogy magát a vallást követnéd, biztosan vannak emberek, akik ezzel foglalkoznak, vannak pl új, amerikai irányzatok is, gondolom, nem lehetetlen kapcsolatba lépni valakivel, aki ezzel foglalkozik.

Viszont a fogpiszkálókat én se értem, megvarrta a babát, beletett ennyi munkát, hogy úgy nézzen ki, mint az "áldozat", már ha nem csak úgy vette készen, aztán mi lett a tűkkel?! Kellenek a következőhöz? :DDDD

2016. ápr. 14. 15:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam, szertartás alatt a mágiát értem, meg a voodoobabákkal való ezt-azt, amivel a többség az egészet azonosítja. Nyilván a vallásnak magának rengeteg egyéb szertartásos eleme is van, mint minden más vallásnak. Helyettesítsétek be a szót.
2016. ápr. 14. 16:08
 8/9 HaEv ***** válasza:
100%

Az ilyen és ehhez hasonló rítusokat azért szeretik az emberek, mert azt hiszik, hogy irányíthatják az irányíthatatlant. Arra nem gondolnak, mekkora árat fizetnek ezért.

Az a baba egyértelmű tákolmány. A vudubabát ritkán öltöztetik fel. Nem neked kell felismerni, kit akartak vele megölni, hanem a halálnak - az pedig nem a szemével lát...

2016. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, ízlés kérdése, mennyire szabod személyre, mennyi kell ahhoz, hogy tényleg érezd, hogy az a személy a baba, de ez is elég amatőr dolog, ha enélkül nem megy. Hát ja. A gyakorlottaknak elég egy sima nagyjából emberré formázott viaszbábu. Mindegy is, jó egészséget a mamikának, akit mintáz.
2016. ápr. 14. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!