Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mennyire tölt be jelentős...

Mennyire tölt be jelentős szerepet az életedben az élet értelméről való töprengés & szerinted az mi lehet?

Figyelt kérdés
2016. szept. 20. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül minden nap eszembe jut. Fogalmazhatnék úgy is, hogy rendkívül fontos, de nem rendelek mindent alá.
2016. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
60%

Én megtaláltam a magam életének értelmét, ami egész életemen át tart. Az én életem értelme a családom. Férj, gyerekek, remélhetőleg hosszú, békés élet. Unokák, gyerekzsivaj, látni azt, hogy hogy formálsz egy embert úgy, hogy közben magától is formálódik.

Azért gondolom, hogy az élet értelme a gyermekeink maguk, mert látom a családban hogy hogy élnek azok, akiknek nincs gyerekük. Lehet az én életem nehezebb, de az ő életükből hiányzik az a valami, amit csak egy gyermek adhat. Az ő életükben is van célkitűzés, siker, kudarc, boldog percek, szép nyarak, de egy család tagja lenni folyamatos munka, fejlődés, öröm, bánat, odafigyelés, törődés, büszkeség, megghittség, szeretet, felfedezés, ámulat, remény, és még sorolhatnám. Minden nap egy kihívás, próbálod formálni a gyerekeidet, miközben van kialakult véleményük a dolgokról, csak reménykedhet egy szülő abban, hogy a gyerekei egyszer olyanok lesznek, mint amilyennek megálmodták, de nem lesznek soha olyanok, mégis a legtökéletesebb lényekké válnak a szemünkben. Egy életen át próbálja az ember megismerni a saját gyerekeit, majd unokáit, és ha ebben örömünket leljük, akkor az életünk nem volt értelmetlen.

2016. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nem töprengek rajta, csak élek.
2016. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Gyakorlatilag semmilyet. Én ezt már lerendeztem magamban: az életnek nincs előre elrendelt értelme, csak emberek ruházzák fel azzal.
2016. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Belcormától szeretettel : A lélek érettségének egy bizonyos pontján túl, ez a kérdés már mindenki életében fontos szerepet tölt be. Szerintem ezen folyamat során értékes meglátásokkal, ráébredésekkel gazdagodik a személyiségünk. Azt hiszem, hogyha elég ideig töpreng és filozofál az ember erről a kérésről, akkor - akár - még a megvilágosodást is elérheti. :)
2016. szept. 20. 15:10
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Egyszerűen nem tudok nélküle élni.
2016. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
0.
2016. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az élet értelme a tapasztalás, új ismeretek szerzése és a meglévőek megértése és átadása másoknak. :)
2016. szept. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Ha az előttem szóló mondandójàt kiegészithetem ...és ha ez mind nem is megy most legalàbb legyél aktiv megfigyelő és raktàrozz :)
2016. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Néha eszembe jut, de azonnal el is felejtek ezen gondolkodni, mert normális választ úgy sem találnék rá. Szerintem semmi.. Mármint teljesen mindegy, hogy milyen céljaid vannak mit érsz el/ követsz el az életben, mert végén úgy is meghalsz. Onnantól meg aztán teljesen mindegy, hogy mennyire voltál művelt, elismert, agyontetovált, vagy "isten szolgája" stb..
2016. szept. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!