Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mágikus könyvet szeretnék...

Mágikus könyvet szeretnék vásárolni. Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 9. 20:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
63%

Sok mindenkit. De jelen vonatkozásban azokat, akik elhiszik, hogy a Necronomikon egy valós hatalommal rendelkező könyv, és nem egy 20. század eleji amerikai író kitalációja, amelyet később az író művei köré épült kultusz hatására megírtak és forgalomba hoztak legalább 5 különféle változatban.

De ha sikerült belőle megidézned mondjuk yog-shoggoth, akkor szólj. Bár észre fogom venni...

2010. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

jah, és még azokat is, akik elhiszik, hogy ha tényleg létezne akármilyen mágikus hatalommal rendelkező könyv, vagy valami, amiből varázsolni lehetne tanulni, akkor az kereskedelmi forgalomban kapható lenne.

Még Lovecraft alternatív valóságában is igen nehéz lenne hozzájutni a necronomikonhoz.

"Az eredeti arab változatnak már Olaus fordítása idején sem sikerült fellelni egyetlen példányát sem, az utolsó ismert görög nyelvű kötetet pedig Salemban égették el 1692-ben. A latin verziót többször is kinyomtatták a XV., XVI. és XVII. században, de mindig igen csekély példányszámban, így alig egy-két kópiája maradt fenn napjainkra. Ezt a megmaradt néhány kópiát viszont Lovecraft szerint "hét lakat alatt őrzik, hogy megóvják a világ rendjét és épelméjűségét"."

2010. máj. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Harry Potter :)
2010. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:

A "mágikus könyv" alatt mit értesz? Ha tényleg olyat, amiből "varázsolni" lehet, akkor már leírták az én véleményemet is sokan.

Tudom ajánlani Neked, Kedves Kérdező: papír + ceruza + kockák + (alap)könyvek + mesélő + csapattársak, és már mehet is az RPG.

Én jobban örülnék, ha Nyaralótelepet idézné meg (Nyarlathotep) :D

2010. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Valkyrja válasza:
100%
Boszorkányok nagykönyve esetleg :/
2010. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

08:57 - Yum-Yum!

[link]

2010. máj. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:

Boszorkánybiblia? Spiráltánc?

Bár nem tudom, MO-n kaphatók-e.

2010. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Kiakarna mágikus könyvet venni? :P
2010. okt. 31. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 ramella válasza:
Scott Cunningham: Wicca - szerintem ez jó
2011. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!