Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A divatcikkeken látható...

A divatcikkeken látható (ruhaminta, karkötő, nyaklánc stb. ) koponyás stíluselemek tényleg halálkultuszt jelentenek?

Figyelt kérdés

Ha így van ha nem, nekem akkor is elég bizarr a dolog.

Szóval nem poénból írom.



2017. okt. 5. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. A koponyák szuperek, imádom őket, amin lehet, azon legyen meg ilyesmi :) A halált nem szeretem, de a koponyák átkozottul hangulatosan néznek ki, nem tehetek róla, ilyen az ízlésem :)


Bizonyára különböző okokból viselhet az ember ilyet, elvégre a koponya azért szimbolizálhat egysmást, vannak csoportok, akiknek fontosabb a koponya, mint másoknak...


Én a múmiákat is szeretem, pedig azok annyira nem is szépek, mint a koponyák. De érdekesek. Fura dolog ez. A halállal nem tudok mit kezdeni, én meg se akarok halni soha, ez majd gond lesz egy idő után, de a halálhoz közel álló dolgok tetszenek.

A koponya az az ember fontos része, csak éppen a halál utánig csak extra esetben látjuk borítás nélkül. Sok esetben viszont a koponyák, csontvázak is aktív szereplők pl. egy festményen, mintegy élnek...

2017. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hat gondolom negatív tartalma mindenkepp van. Kisugárzása is negativ végül is. Mondjuk azzal nem ertek egyet, hogy a halal szornyu dolog es az a vegso elmulas. Szerintem onnan kezdődik az igazi elet. Akik viselik azok vagy ilyen rockerallatok vagy ha nem akkor kis tinicsajok mert menci :D en semmilyen mintás cuccot nem viselek, nekem is volt persze koponyas korszakom ifjukent :D de ma mar nem hat meg max egy kristalykoponya (de azzzz naggyon!!!). Egyebkent nem tudom mire jo ez, hogy pl koponyas felso. Ma mar nem jovok ra, amikor en hordtam akkor epp marha kemeny metalhead akartam lenni... de a szo szerinti és tudatos halalkultuszhoz szerintem ma mar alig van bármi köze.
2017. okt. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!