Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi lehet az emberi élet...

Mi lehet az emberi élet egyetemes értelme?

Figyelt kérdés
2017. okt. 19. 13:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem érdemes bekegondolni.Bármit csinálsz egy a vége.Felfordulsz.
2017. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 szenes43 ***** válasza:
Ez igaz viszont az emberi agy a most ismert legfejlettebb szerv a földön és az elgondolkozik az ilyen kérdésen is. Egy csirke nem filózik azon hogy melyik vasárnap lesz belőle ebéd. A sertés sem töpreng azon hogy most bőséges kaját kap és Karácsonyra lakoma lesz belőle.
2017. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy mit gondolnak az állatok?Sok állat intelligensebb mint jó néhány ember. :)
2017. nov. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 szenes43 ***** válasza:
Az állat a benne lévő ösztönök alapján cselekszik,éhség,szomjúság,hideg,meleg, és az alkalmazkodás képessége például a több ezer éve az ember mellett élő kutya vagy a ló. Egy állat nem tud tervezni,sőt humorizálni sem. Nevető tehenet még nem láttam. A méh mértani pontossággal csinálja az általunk ismert "lakóhelyét" de csak egyformát tud. A legtrehányabb kőműves is mielőtt elkezdi rakni a falat eltervezi hogy mit és hogyan fogja csinálni. A tervezés a intelligensebb állatnak is elérhetetlen feladat. Hűséges,ragaszkodó de az a túlélési ösztönből ered. Nem számít neki hogy a gazdi szép vagy rusnya,gazdag vagy szegény.Semmit nem "gondol" az állat mert az is egy létezési forma és az emberi forma szintén.
2017. nov. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Az emberi élet értelme a szeretet. A Szentháromságos egy Isten hívására hittel válaszoljunk, aki teremtett mindent és úgy szeressük embertársunkat, ahogy Jézus szeret minket. Igenis minden ember feladata, hogy felismerje azt, akitől kapta a személyét. Az ember fogantatása pillanatában Isten megteremti a személyünket, azt nem szüleinktől hozzuk és nincs két ugyanolyan személy. Szabadnak vagyunk teremtve, szabad akarattal dönthetünk és fontos, hogy szeretni is tudunk, mert Istentől kaptuk ezt a képességet és az ő képére is vagyunk megteremtve. A természettől nem kaphatunk olyat, ami neki nincs. A természet nem szabad, a fa nem gondolhatja meg magát és nem mehet arrébb, nem teheti meg, hogy zöldbe burkolózzon ősszel, az állatokat sem csukják be a börtönbe az emberek közé ha pl. boltból lop valamit. Az ember pedig miért kap Nobel-díjat vagy miért büntetik? Ha nem lenne szabad, akkor az be kell, hogy következzen mindenféleképp, de ez nem így van. Az ember tudja ebben a világban egyedül, hogy létezik, a természet nem, ennélfogva hogy lehetnénk a természetből. Az emberi életnek értelme van. Az, hogy az igaz Istent felismerjük és ővele legyünk kapcsolatban, közösségben már itt a Földön, az ő szeretetével szeressünk, és vele együtt feltámadjunk az örök életre.
2017. nov. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Inkarnációink korai szakaszában még a tapasztalatszerzésen van a hangsúly, később már ezen tapasztalatok összegzése és az azokból fakadó megértés válik fontossá.


Eközben, legalább egy inkarnáció erejéig a szkeptikus gondolkodásmódot is el kell sajátítanunk, hogy megtanuljuk, milyen érzés elszakítva lenni az Isteni bölcsesség és szeretet forrásától és igaz önvalónktól is. :)

2017. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!