Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért lehet veszélyes gyertyaf...

Miért lehet veszélyes gyertyafénynél nézni a tükörképünket?

Figyelt kérdés

2018. nov. 24. 19:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legősibb hiedelem, hogy a tükörből egyszerű technikával kiolvasható a jövő. Az ősi babona szerint álljunk gyertyafényben a tükör elé, és mielőtt feltennénk kérdéseinket, csukott szemmel meditáljunk pár percet, és hamarosan látni fogjuk benne jövőnket.

Más hiedelmek szerint tükreink éjszakánként átjáróként működnek valódi világunk és más szellemi dimenziók között. Az éjszaka vándorainak tartott látogatóink – a szellemek – álmunkban a mi életenergiánkból táplálkoznak. Aki már járt jövendőmondónál, az tudja, hogy bizonyos felületek – a tükrön kívül a víz és az üveggömb is – képszerű hallucinációk megjelenítésére is használhatók. Ezek segítségével akár látomások is előidézhetők. Ez az alapja annak az elképzelésnek, hogy a tükör vagy a tükröződő felület a természetfeletti élet megnyilvánulása. A középkorban egyenesen a bölcsességet kapcsolták hozzá, ezért a régi tudósok úgy hitték, a tükröződő felület a szem erejét veri vissza és sokszorozza meg, így írás közben gyakran pillantottak fel, és bűvölték saját tükörképüket.

Ugyancsak a néphagyományból ered az a hiedelem is, hogy a tükör a túlvilág kapuja. Ezért vidéken mind a mai napig előfordul, hogy halálesetkor letakarják a ház összes tükrét a gyász idejére. Mexikóban ez kötelező aktus! A “kapu” eltakarásával biztosítják, hogy az elhunyt lelke ne térjen vissza a sírból, és ne bolyongjon az élők között.

És végül, de nem utolsó sorban,vannak tükrös-gyertás gyakorlatok a harmadik, belső szemünk megnyitására.

Hogy mennyire veszélyes?? Az attól függ, te mennyire hiszel ebben és mennyire vagy lelkileg kiegyensúlyozott.

2018. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%
Veszélyesnek nem veszélyes, de bizonyított tény hogy ha a tükörképedet nézed egy ideig, és egy pontra fókuszálsz akkor érzékcsalódások lépnek fel. Az arcos fokozatosan torzulni kezd (a valóságban nem, ezt csak te érzékeled így). De amúgy ez nem csak gyertyafénynél működik, természetes vagy mesterséges fénynél is ugyanúgy ki lehet próbálni.
2018. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
83%
Mert a pocsodre csopoghet a faggyu.
2018. nov. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Are You Scorpio ***** válasza:
0%
es mondd ki 3x egymas utan a tukorben .. kampokez kampokez kampokez :$
2018. nov. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
13-as, az ilyen hiedelmek a vidéki kislányokra jellemző, nekik pedig nincs pöc5ük.
2018. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nos, én végigcsináltam ezt a tükörbe bámulós dolgot. Eleinte az arcod kezd eltorzulni, a szemeid az orrod a szád, aztán elkezdesz mindenféle arcokat látni a sajátod helyén, férfi, női, idősebb, fiatalabb, csúnya, szép, láttam elég félelmetes démoni arcokat is, aztán mikor már elég ideje bámultam magam, egyszer csak elkezdett eltűnni az arcom és a testem, a helyén csak a fekete körvonalam maradt ott, mindenféle színekkel körbe véve, valaki azt mondja rá, hogy olyankor az aurád színeit látod.

Nos, nem gondolnám, hogy ez az egész csupán optikai illúzió lenne meg hogy elfárad a szem, mert amióta 1x megcsináltam, azóta ha leülök a tükör elé, elég kb 1 perig magam nézni és már látom a fekete alakom a színekkel körülvéve. Nincsenek torzult arcok, nincsenek elváltozások. Egyszerűen csak leülök a tükör elé, eltűnik az arcom és ott nézek vissza magamra mint valami sötét fekete árnyék.

2022. okt. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!