Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ki ért a nekromanciához?

Ki ért a nekromanciához?

Figyelt kérdés
Kérlek téged kedves olvasó, amennyiben segítséget tudsz adni a dologgal kapcsolatban, hogy mikre jó bővebben stb...akkor ha teheted írj privát levelet is, mert nem publikus beszélgetést is szeretnék folytatni a témában hozzáértőkkel...illetve ha lehetséges, elméleti szinten tanulni is óhajtok e téren, szóval ha szépen megkérném a hozzáértőket, segítenének nekem ebben? Nagyon megköszönném!
2010. júl. 6. 21:39
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Anita Blake..olvasgasd a könyvsorozatot.

Egyébként sok mindenben hiszek, de a nekromancia szerintem nem létezik. Nem zárom ki, de nem hiszem.

2010. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
6%

A nekromanta tuttomal azt jelenti , és ez halál komolyan mondom hogy a nekromanta az az hogy a hulákat megdugja.

Sexuális kapcsolat egy holttestel az a nekromanta.Tudtommal ezt jelenti járj utána szerintem ez és ezért tényleg nem kell privátot írni ha csak nem vagy nekromanta.


De én most nem keverem össze a nekrofilt a nekromantával? :DDD

2010. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%

XDXD bakker..

A nekrofil d*gja a hullákat, a nekromanta elvileg fel tudja támasztani a zombikat, és "dirigálhat" nekik, azt teszik, amit az mond..te is olvass Anita Blake-et:D


1. voltam

2010. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
50%
nekem is a hullákat dugó jutott először eszembe,szóval ha nem az akkor valaki fejtse ki nekem a nekromancia szó jelentését légysz!:D
2010. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
a nekromancia halottmágia...kérlek hozzáértők válaszoljanak...és olvasok Antia Blake-etXD de spec a nekromanciának semmi köze hozzá sajna.
2010. júl. 6. 22:06
 6/50 anonim ***** válasza:
88%

első vagyok még mindig:D

ha az Anita Blake-ből indulunk ki, akkor ez (amúgy ezt wikin találtam)

A nekromanta fantasy és horror művekben előforduló olyan kitalált személy, aki a holtakkal kapcsolatos mágiákkal, a nekromanciával foglalkozik. Elsősorban olyan valakit értünk alatta, aki képes a holtak testét mozgásra bírni vagy a lelkét az életet a haláltól elválasztó mezsgyén keresztül uralma alá hajtani. Ezekhez kapcsolódik még a vér, vagy más testhez kötődő ősi rítusok, mítoszok felelevenítése, ezekből való építkezés. A nekromanta gyakran "életerővel operál", tehát kiszívja másokból, holttestekbe zárja az életenergiát, ún. "életerőt". Lényeges megjegyezni, hogy a nekromanta nem képes a halottnak az életét visszaadni, pusztán csak cselekvésre bírja azokat. (Általában)

A nekromanta általában varázsló vagy valamilyen mágikus hatalommal rendelkező lény. Habár nekromanta alatt elsődlegesen azokat a varázslókat értjük, akik egy halott testből élőholtat, például zombit készítenek, jelentős azoknak is a száma, akik a megholt lelkét manipulálják. Ezek a halottidézők nem szükségszerűen hoznak létre élőholtakat, lehet hogy csak információt akarnak kicsikarni a lélekből. Természetesen a nekromancia két különböző fajtája gyakran összemosódik, gyakorlói mindkettőben jártasak lehetnek.


A nekromanták által teremtett élőholtak lehetnek fizikaiak, mint például a zombi, a vámpír vagy a csontváz illetve fizikai test nélküliek, mint amilyen a szellem vagy a kísértet.


Híres nekromanták:

* Alyr Arkhon, a M.A.G.U.S. világából.

* A Giovanni klán a Vampire: The Masquerade-ból.

* Anita Blake Laurell K. Hamilton könyveiből

* Szauron A gyűrűk ura és A hobbit című regényekből


De a könyvsorozatot még mindig tudom ajánlani, ha valakit ez érdekel:D

(www.vampirkonyvek.co.cc < innen letölthető ingyen)

2010. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
igen olvastam már...sajna semmi használható nincs a neten, hidd el :S
2010. júl. 6. 22:09
 8/50 anonim ***** válasza:
49%

Jó de szerintem ez nem létezhet!

és ez komoly hogyan lehetne a hulákat feléleszteni , csak tudománynyal semmi mással nem :D biologia fizika kémia mesterfokon és akkor fel tudsz éleszteni egy hulát de még ahoz is kell orvosi tudás és még ezzernyi könyvet kell hozzá elolvasni hogy sikerüljön, de te mért akarsz egy holttestet feléleszteni csak nem azért mert meg halt valamlelyik szeretted , a holtakat nem szabad zajgatni.

2010. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
53%

Nézd, ha tényleg léteznek nekromancia, szerintem addig jó, amíg nem tudunk róla, mert akkor mindenki kipróbálná meg stb. és addig jó nekünk, amíg a halottak a földben maradnak:) (kivéve az űűberszexi nagyonfrancia Jean-Claude-ot, vele kivételt tehetnénk.. kérdező, szerintem te tudod miről beszélek;)

Szóval a földben van a helyük, és ne "babráljunk" velük én azt mondom:)

2010. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
22:13 > még mindig első voltam:)
2010. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!