Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hisztek abban, hogy egy...

Hisztek abban, hogy egy elhúnyt képes arra hogy ne lépjen tovább és velünk marad? Ha igen, milyen következményei lennének hosszú távon?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 17:35
1 2
 1/11 Grimfox ***** válasza:
85%
Azt nem hinném, hogy a lélek képes erre hosszabb távon. Viszont egy ember árnyalakja, kísértete szerintem itt maradhat. Általában a kísértetek, amiket az emberek észlelnek helyhez vannak kötve, és ugyanazt az egy tevékenységet ismételgetik. Mintha csak az emlékezetük maradt volna itt, ami újra, és újra megismétli az élet egy bizonyos eseményét.
2021. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Az elhunyt nem a maradásra képes, hanem sajnos -sokkal többször előfordul, mint gondolnád- képtelen továbblépni. Pedig ez utóbbi a természet rendje.


H mik ennek hosszabb távú következményei? Az elhunyt "kifogy" a magával a túloldalra átmenett energiából, és még kevésbé lesz szabad, mint aki eltökélten végigmegy az ottani úton. A közhiedelemmel szemben ott is van némi szabadság.


Érdemes lenne a Nosso lar c. brazil filmet megnézned. Ha komolyabban érdekel a meghalásosdi, olvasd el Láma Ole Nydahl: A félelem nélküli halál c. könyvét. Ez a magyarul megjelent legalaposabb könyv a témában.

2021. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
A Nosso lar-t én is nagyon javaslom.
2021. jan. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Én nem értek ezekhez a dolgokhoz.De a továbblépésről,az elfogadásról van egy jó film (habár ez nem egy szellemről szól):Jákob lajtorjája (1990) (ha van időd nézd meg,szerintem nagyon jó film)
2021. jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
De van egy olyan is amiben viszont szellem van:Túlviági papa (1990) (bár ez vígjáték) És természetesen a:Ghost (1990) (úgylátszik 90-ben készült egy pár ilyen film,lehet vannak még,de már nincsen kedvem keresgélni)
2021. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Angel3000 ***** válasza:
77%
Szia! Ha valaki idôs és nyugalomban, természetes körûlmények között tàvozik el az „anyagi vilàgbòl“ àltalàban ez a lélek àtlépése szempontjàbòl nem okoz problémàt.Ilyen esetben, akkor marad itt a Lélek, ha a hozzàtartozòk, példàùl: gyereke, hàzastàrsa, testvére, nem akarjàk elengedni a meghalt lelkét. Akàr egy sirò kétségbe esett hozzàtartozò elegendô ahhoz, hogy a meghalt ember Lelke tàmogatàsként ott maradjon mellette. Ezért nagyon fontos, hogy az elhunytnak ne emeljûnk oltàrt és ne sirànkozzunk utànna.
2021. jan. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
#6 De ezt szinte lehetetlen megtenni.Mindenkit sirat valaki.Vannak akiket évekig.Oltárt is emelnek.Nekem pl fényképek angyal szobrok kíséretében vannak kint a kandallón.
2021. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha lehetséges is, nem szabad akaratukból teszik, hanem az itt maradottak kényszerítik rá.

Megkötik az elhúnyt lelkét, nem engedik, hogy a fénybe jusson - és ezt ők szeretetükkel magyarázzák - félre.

.

Ha az elhúnyt szeretettét hagyja itt, a Mennyből akar vigyázni rá, nem pedig kisértésével félelemben tartani.

2021. jan. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
16%
De sok sületlenséget hordtok it össze... Ezekben különben is mitől vagytok ilyen biztosak? Próbáltátok?
2021. jan. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
A fejlődése egy ideig leminimalizálódik. Ennyi. Amúgy ahogy én tudom, az esetek többségében dönthetünk, hogy azonnal hazatérünk, pár hét múlva térünk haza vagy ott maradunk valameddig. De olyan 100-200 évnél tovább senkit sem hagynak itt aszalódni.
2021. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!