Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elméleti kérdés! Mik annak a...

Elméleti kérdés! Mik annak a hosszú távú következményei (legjobb, legrosszabb), ha valakinek kiskortól kezdve el lett nyomva a kialakuló személyisége?

Figyelt kérdés

Tehát kiskortól kezdve, pl hogy jó gyerek legyen, és másoknak megfeleljen máshogy viselkedett?

Előfordulhat-e olyan, hogy emiatt "meggyőzte" magát arról, hogy ő ilyen és ilyen és emiatt a saját személyisége nem fejlődött ki? Van ilyen?

Később a nem kifejlődött személyiség ki tud még fejlődni úgy, hogy ez ne menjen a mentális egészség rovására?


2020. nov. 3. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem emlékszem sajnos, de gyanús, hogy ez történhetett velem...



Egy borderline, depressziós beteg, aki mindenkit gyűlöl, mert engem is gyűlöltek

2020. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És rengeteg gondolat kering még bennem, de nem tudom szavakká formálni... (előző voltam)
2020. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Van egy könyv, ami pont erről szól, "Az öt sérülés, mely megakadályozza, hogy önmagad légy" Ezt ugyan nem lehet kapni, de ezt a kérdést taglalja.
2020. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Még annyit, hogy amit az elkerülő/menekülő (már nem tudom, a könyvben ez hogy van megnevezve) személyről mond, az engem például nagyon jól leír.
2020. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!