Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Tényleg vannak olyan képek,...

Tényleg vannak olyan képek, amelyek annyira félelmetesek, sokkolóak egy felnőtt ember számára, hogy őrültté válik tőlük, vagy csak ez is egy rémisztgetés?

Figyelt kérdés

A mai modern rémtörténetekben (főleg creepypastákban) fordul elő az, hogy a történet "főhőse" valami okból olyan képeket látott az interneten, amelyektől szinte szó szerint begolyózott. Ha jól emlékszem, talán Jeff the Killer is így őrült meg (vagy legalábbis az egyik verzió szerint), vagy a régebben népszerű történetnek számító Mereana Mordegard Glesgorv nevű creepypastában is őrültséget csináltak az emberek, miután megnézték a videót.


Az lenne a kérdésem, hogy igaz-e a creepypastáknak azon része, hogy vannak olyan képek, amelyek annyira sokkolóak, hogy még felnőttként is megváltoztathatja a személyiségét az embernek, vagy csak ostoba félelemkeltő kitalációk ezek?



2021. jan. 27. 17:27
1 2
 1/14 Grimfox ***** válasza:
100%
Pszichés traumát okozhatnak képek, amik mondjuk brutális események helyszíneiről készülnek, de nincs olyan kép, amitől mindenki megőrül. Általában a kép az ilyen történetekben el van átkozva, vagy valami kísérti, esetleg olyan dologról készült, ami eleve egy természetfeletti gonosz, de ilyen képek csak a városi legendákban, és creepypaste-ekben léteznek. Szerencsére.
2021. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Ez miért ezotéria? A pszichológiához több köze van.

A válasz amúgy: igen, léteznek ilyen képek, rengeteg "shock site" jött létre ezzel kapcsolatban, például anno a Rotten.

2021. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Grimfox ***** válasza:
95%
Jártam ott, még tinédzserként, de csak undort keltettek a képek, pedig volt ott pár elég cifra. Az alacsonyabb tűrőképességűek esetén is csak sokkolóak a képek, nem kattannak be tőle az emberek. Mondjuk eleve őrült embereket tényleg triggerelhetnek.
2021. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Kepek? Cikkek, videók, képek, minden okozhat traumát vagy sokkot is. Keresgess bestgore-on. :)
2021. jan. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Regen olvastam, neztem bestgore-t, puruttya extremet, undort ereztem csak, de egyik sem viselt meg annyira, hogy mentalisan megboruljak tole. Mert szamomra idegen emberek. De gondolj bele, ha valaki a szeretterol lat egy hasonlo kepet, felvetelt, az mar eleg felkavaro tudna lenni.
2021. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A bestgore bezárt sajnos
2021. jan. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Creepypastákban pár videóba már belefutottam. Nyilván kamu, nem őrül meg tőle kapásból senki... de nem mertem megnyitni soha egyet sem ;D
2021. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem zart be, meg kell valtoztatni a vpnt mert tiltjak errefelè.. :)
2021. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Grimfox ***** válasza:
100%
Én láttam ár állítólagos átkozott képet, meg videót, de maximum zavaróak voltak. A kivétel az, amikor infrahangokat, és villódzó képeket, fényeket kevernek egy videóba, mert az tudja befolyásolni a hangulatot, és rosszullétet, pánikrohamot, és hasonlókat is ki tud váltani. De ez egyszerű biológiai hatás, nem átok, vagy a videó tartalmának a hatása. De ettől sem őrül meg senki.
2021. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Idegrendszertől függ.

Vannak olyan képek, amik kikészíthetnek idegileg.

2021. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!