Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Alice Bailey Hét sugárról...

JLCS kérdése:

Alice Bailey Hét sugárról szóló könyvét keresem. Hol található?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm szerint megjelent magyarul-de nem találom a net-en,csak sovány kivonatot. A fehér mágiáról szóló könyve megvan.

#Bailey #hétsugár
2021. szept. 2. 17:21
 1/5 Grimfox ***** válasza:
Én csak Ernest Wood-"A hét teremtő sugár" című könyvét találtam magyarul. (más fordításban csak simán "a hét sugár") a teozófiai társulat kiadásában. Ez le is tölthető pdf formában. Az "A Treatise on the Seven Rays" könyveket, Bailey könyvsorozatát a témában nem láttam magyarul, még szemelvény formájában sem.
2021. szept. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a Wood könyv meg van.
2021. szept. 2. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Eredetileg, Helena Blavatsky írt erről a The Secret Doctrine könyvében. Utána Ernest Wood majd Alice Bailey írt a Treatise on the Seven Rays-ben. De magyarul szerintem még nem létezi.
2021. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Titkos Tan is meg van,olvasgattam is. A hét sugár tana még ott is eléggé burkolt. Úgy hallottam,hogy rejtett misztérium volt? és nem szabad nyilvánosságra hozni,teljesen. Wood is emleget valamit az óvatosságról.
2021. szept. 2. 20:28
 5/5 Grimfox ***** válasza:
Úgy a 19. századig minden misztérium rejtett volt, függetlenül az eredetétől. Amikor az ateizmus, materializmus eszméi elkezdtek terjedni, akkor kezdték nyilvánosságra hozni őket. Akik ténylegesen ismerték őket, természetesen nem tettek ilyet. Ezért van az, hogy csak töredékek jutnak el a külső olvasókhoz. Aztán erre ráépült a modern "ezotéria", mintegy iparág, és az a kevés is, ami eljut az olvasókhoz, most már torz, és ártalmas. Pontosan ezért volt mindig is titkos minden misztérium.
2021. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!