Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Tudatosan álmodom, ilyenkor...

Tudatosan álmodom, ilyenkor sokszor van mellettem valaki. Fehér alakokat látok, tanítani próbálnak. Ötletek? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát a kérdésem motivációja a kíváncsiság, hátha valaki többet tud erről, mint amit én érzek.


Először is: tudatosan álmodom. Többnyire mindig rendes álomként indul, aztán tudatomra ébredek. Ilyenkor képes vagyok az akaratommal tárgyakat reptetni, repülni, átváltozni, többnyire csak élvezem ezeket a képességeket és barangolok amerre tetszik. Azonban rendszeresen "rámtelepszik valaki", és hallom, hogy azt mondja "Nem vagy erre képes." "Nem tudsz repülni" és elveszítem az erőimet. Ilyenkor ezen a képességek elvesznek. Ma éjszaka azonban mérges lettem, és rákiáltottam, hogy "szállj le rólam, távozz!" majd tettem egy eltaszító karmozdulatot magam mögé, ahol látszólag nem állt senki. Viszont a suttogás abbamaradt, és én élveztem a képességeimet amíg fel nem ébredtem.


Második, érdekesebb eset: Arra eszméltem álmomban, hogy egy hatalmas, kietlen, zöld, dimbes-dombos tájon állok, egyszerre láttam magam messziről és közelről. Egyik oldalamon egy fa állt, a másikon pedig egy vékony, fehér alak. Valamit magyarázott nekem, tanított, de sajnos nem emlékszem, hogy mit. Aztán egyszer csak megállt, és azt mondta: "Vigyázz, egy hatalmas lesz, de ne ijedj meg, gyere vissza!" És abban a pillanatban egy hatalmas villámlásra ébredtem fel. Olyan volt, mintha bombát robbantottak volna, nem is emlékszem hasonlóan hangos dörgésre életemben. Hogy utána vissza tudtam-e menni, arra nem emlékszem...


Mindezek mellé nagyon érzékeny vagyok, láttam már dolgokat (gyerekkoromban fénylényeket láttunk unokatestvéremmel, én aurát de ezt elvesztettem stb.), és kivétel nélkül (sajnos) megérzem a közeljövőben bekövetkező dolgok végkimenetelét. Nem tudom megmondani, hogy mi fog történni, de érzem a "hangulatát". Gondolok itt arra, hogy milyen napom lesz, megkerül-e amit elloptak tőlem, meggyógyul-e egy halálos beteg szerettem stb... Legyen az bár pozitív vagy negatív végkimenetel.


Még egy érdekes dolog: tudom, hogy kikhez lesz közöm életemben. Egy hatalmas tömegben (egyetemi előadó pl) ki tudom szúrni azokat, akikkel erősebb vagy gyengébb kapcsolatom lesz. Ők szinte világítanak a tömegben. Ilyenkor figyelem őket, elmosolyodok magamban hogy "na erre kíváncsi leszek" vagy éppen "vajon hogy a csudába lehet bármi közünk is egymáshoz pont vele?" vagy éppen "ajjaj..." Tehát nem utólag igazolom magamat, hogy na én megmondtam, hanem adott pillanatban megjegyzem azt az illetőt, és lám, a jövőben mindig igazolást nyernek ezek a dolgok. Akkor is, ha teljesen lehetetlennek tűnnek.


Olvastam róla, hogy sok embert álmában fekete csuhás alakok környékeznek meg, és hogy ők tanítók. Én ebben nem hiszek, szerintem ezek maximum ártani akarnak, és így próbálnak az ember közelébe férkőzni. Viszont kik lehetnek azok a fehér alakok, akiket én látok? És aki álmomban akadályozott? És a többi furcsa dolog körülöttem? Többségüket jól hasznosítom az életben, de akkor is olyan furcsa mindez. Ráadásul szinte senkivel nem tudok beszélni róla... Vélemények?


ps: Minden szkeptikus ember véleményét maximálisan tiszteltben tartom, és megértem. Nem gondolom őket ostobának, vagy tudatlannak, mert magam sem hinném ezeket, ha nem velem történne. Nem vagyok jómagam sem "vad-ezoterikus" még vadabb összeesküvés elméletekkel a fejemben, csak azt gondolom, hogy az emberi érzékelés kicsit tágabb, mint ahogy eddig gondoltuk. Mindezek miatt meg szeretném kérni azokat, akik eltervezték, hogy lehülyéznek, hogy inkább tartsák magukban. Felesleges engem megpróbálni megbántani, inkább a szánják a szeretteikre a sok fölös energiát. Vagy olyan kérdések megválaszolására, ahol tudnak segíteni! Köszönöm! :)


2011. febr. 15. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezek az álomvilág pszichiáterei és el akarnak vinni álomország OPNIjába.
2011. febr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akár ;)
2011. febr. 15. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt suttogta neked,erre nem vagy képes, az én úgy gondolom, a saját tudatos elméd volt.Kezdett felülkerekedni a logikus gondolkodásod és természetes,hogy "azt súgta", amit átélsz az képtelenség. De aztán nagyon ügyesen visszakanyarodtál a tudatos kis álmodhoz.


A második bekezdésben leírt táj ismerős nekem és az egész történet emlékeztet arra, amit egyszer magam is átéltem.Az a fehér vékony alak nem fénylett,ragyogott?

Nos,amit tanított neked, az biztosan nem veszett feledésbe teljesen,tudat alatt megőrizted biztos és majd akkor fogsz rá emlékezni,mikor arra szükség lesz.

Erről az élményről azt gondolom,hogy nagyon messze röppenhetett akkor a lelked.Néha álmok során is lehet halálközelihez hasonló élmény.Ezt a sejtésemet megerősíti az is,hogy nagy fényességet láttál,mielőtt felébredtél.


A megérzéseidhez, tapasztalataidhoz, amiket felsoroltál, ahhoz csak gratulálni tudok, nem nagyon tudok mit hozzáfűzni, örülj a képességeidnek és használd őket ügyesen.


Én nem gondolom, hogy a fekete csuhás lények feltétlenül rossz szándékúak lennének.Olvastad Betty J. Eadye Átölel a fény című könyvét?Abban az írónő a halálközeli élményét írta le részletesen és ennek során ő is találkozott a csuhás lényekkel, de neki sem akartak ártani.

A fény lényekről még inkább csak jót lehet hallani.Magam is találkoztam egyszer ilyen csodás lénnyel.Mindig vigasztaló, boldog érzés visszagondolni rá.Jó érzés tudni,hogy nem vagyunk magunkra hagyva itt, a fizikai világban.

2011. febr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erős intuitív képességnek hívják.

Nekem is van, de amióta az életem átrendeződött, másra állt rá az agyam. Az érzéseim ugyanúgy megvannak, csak nem tudok rájuk erősen figyelni.

Az embereket ugyanúgy kiszúrom, megérzem a dolgok kimenetelét, de ha nem érzem, akkor annyira bosszant, hogy meditációval ürítem ki az agyam, és próbálok tisztán látni, és érezni. Soha, senkinek nem beszéltem róla.

Egy reggel a munkahelyemen bejött a kolléganőm feldúltan.

Gondolkodás nélkül annyi jött ki a számon, hogy "reggel jött a közös képviselő, és közölte, drága lesz a gázrendszer felújítása? Olyan döbbenten nézett rá, hogy lerogyott a szobámban lévő fotelba, és kérdezte, hogy honnan tudom? - Nos, én magam meglepődtem a kérdésemen.

Volt halálközeli élményem, talán azóta vannak ezek a dolgaim, de nem tulajdonítok neki jelentőséget.

A fehér alakok? Mit érzel, amikor ott vagy, pl. a mezőn?

2011. febr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kedves kérdeező!


Azzal kezdeném hogy az álom bizonyos szinteken nem csaka z elmének van fenntartva hanem kiinduló pontja lehet mindeno lyna mentális munkának amellyel képesek lehetünk atni a fizikai síkra. Így mint olyan nem csak a fizikai hanem más síkokkal is kapcsolaban áll. Olyan mint egy közös nappali a síkok házában.


A lények akikeket láttál vagy látsz csak olyanok lehetek akik okkal keresnek meg, természetesen ez lehet pozitív vagy negatív de mindig van valami ok.


BÁrmilyen entitás keressen is fel bennünket az küllemtől függetlenűl lehet jóvagy rossz szándékú ám azt sem mondanám hogy ez fekete és fehér kép mer bizony sok átment van a két szín között.


A tudatos álmodásban szerzett képességek nagyon élvezetesek főleg akkor ha a fizikai síkhoz vagyunk kötve. Egyesek azt mondják hogy azért álmodunk néha repülésről vagy falon átmenésről és egyéb képességekről mert a szellemünk kiszakadva a kontroll alól visszaemlékszik valódi énjére és állapotára amikor sem idő sem tér sem fizikai anyag nem gátolhatja. Jómagam is foglalkoztam a tudatos álmodással s ha tehetem vagy ha úgyérzem hogy egy egy álmot jobb békésebb vagy szebb végkimenetelüre változtatni akkor használom is.


A tudatos álmodás zért is szerencsés mert aki képes ezt elérni az meg tudja majd különböztetni pl a jósálmokat vagy egy a kérdező által megélt "tanító" jellegű álmot az agy katyvaszától és a mindennapokálmaitól. Gyakorlással nagyon jó problémamegoldó terep is válhat belőe s a stresszt is nem kevésbé lelehet vezetni az álmok színpadán.


Olyan lehet mint egy nagy játszótér ahol mindent lehet. Még azt is amit nem is hinnénk. Kapcsolat síkok között vagy egy sík bebarangolása bármit.


minden esetre érdemes figyelni azokra az esetleges "tanítókra" akik eljönnek hozánk mert ezek vagy külső entitások vagy saját magunk felsőbb énje aki birtokában van összes tapasztalatunknak és ő biztosan segíteni akar.



Emellett sokunknak vannak olyan megérzései amelyek később igazolsát nyernek. Velem is volt hogy iskolába való beiratkozásnál kiszúrtam azokat - csak néhány ember volt - akikkel tudtam hogytaálkozni fook és valamilyen kapcsolaban leszünk. Ez mindenkor pozitívnak éltem meg s csak előnyöm származott belőle.


Pár szót még had ejtsek a fehér alakokról és a színekről. Azt kell tudni hogy az hogy a fehér a pozitív é atiszta dolgok metafórája az csak a nyugati világban dívik. pl. japánban a fehér a gyász színe. Ezzen is látszik hogy a szín nem számít mert valószínüleg a pozitív élmányhez kapcsolja az agy a színt mivel ne felejtsük e hogy azért mégis csak a mostani életben megélt és megtapsztalt dolgokból építkezünk s ez határozza meg azt a szimbólumrendszert is amivel az álmaink operálnak.

2011. febr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!