Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A gerincferdülések, púposság,...

A gerincferdülések, púposság, különböző gerincbetegségek mit jelentenek, mit mutatnak meg?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 19:24
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Szia! Gyógytornász vagyok, elég jól értek a gerinchez és a különböző betegségeihez, de a kérdésedet nem értem. Kifejtenéd bővebben?
2011. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%
A bátyámnak gerincferdülése volt nem tom mitől, úszásra kellett járnia.Az én tartásom se épp a legjobb, pont ezen agyalok mit tudnék kezdeni vele van-e valami bevált gyakorlat amit othon tudok csinálni mindenféle felszerelés nélkül. Kedvees első esetleg ha tudnál nekem is segíteni megköszönném. :)
2011. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Bretso ***** válasza:
83%
Azt jelenti, hogy elbasz*dtál a növésed alatt, és illene gyógytornászhoz menni. Vagy, hogy te vagy a kiválasztott, aki a púposságával legyőzi a gonoszt.
2011. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
74%

Én értem a kérdést pedig nincs diplomám.


Pl.

gyomorproblémák = nem tudja megemészteni a gondokat


allergia (ok nélküli)= kiütést kap valakitől


látászavar, hallászavar = nem akarom látni/ hallani = nem akarok valamiről tudni


Egyébként a magyar nyelv nagyon jól kifejezi a lelki betegségek fizikális megjelenéseit.


A gerincproblémák lelki vonatkozásairól sajnos nem tudok információt.

2011. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
lelki vonatkozásaira gondoltam (azért is tettem fel itt a kérdést)
2011. máj. 24. 20:47
 6/22 anonim válasza:
Előző vagyok. Biztosan van a gerincproblémáknak is csak én nem tudok róla. :) De remélem ír valaki róla, mert engem is érdekel. :)
2011. máj. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
67%
Ha ilyen asszociációs betegségekre gondolsz, akkor - bár gerincbetegségeket nem tudom pontosan -, de a hátfájás azt jelenti, hogy túl sok terhet cipel.
2011. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
Önbizalomhiányt, félénkséget takarhat, gondolom.A büszke, bátor ember nem húzza be a nyakát.
2011. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%
igen
2011. máj. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Az egyik válaszoló írta a magyar nyelvet, hogy az sok mindent kifejez. Gerincre pl. szokták használni azt, hogy nincs tartása, tehát irányítható, eltiporható, kihasználható. Aminek az oka lehet az, hogy nincs önbizalma, nem szereti magát, túlságosan félénk, nincsenek pozitív tapasztalatai társas helyzetekben, stb.

A gerincferdülés a tested két oldala közötti egyensúly felborulása, az egyik elnyomja a másikat. A jobb oldalt a férfi, az apai, a racionális oldalnak tartják, a bal oldalt a női, anyai, érzelmes, intuitív oldalnak.

A hátfájás érzelmi problémákat, túlterheltséget jelöl, "túl sok terhet cipel a hátán", a púposság is ebből következhet, már megrogyott a túl sok teher alatt.

A gerincet magát sokan egy csatornának vélik, anatómiailag is a gerincben fut a gerincvelő, amely segítségével az agyad kommunikál a tested többi részével. Szóval ebben a csatornában árad az energia. Ahhoz, hogy ez az energia jól tudjon áramolni, az a legjobb, ha egyenes a gerinced (mármint nem teljesen egyenes, mert amik alapból vannak benne görbületek, azokra szükségünk van, az a baj, ha ezek már fokozottak). Ha nem húzod ki magad, ha púpos vagy vagy el van ferdülve a gerinced, akkor nehezebben áramlik a testedben az energia, az életerő.

A gyógytorna, gerinctorna, jóga, pilates szerintem sokat segíthet meg valahol olvastam az alexander-technikáról, az is érdekes lehet.

2011. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!