Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » A gerincferdülések, púposság,...

A gerincferdülések, púposság, különböző gerincbetegségek mit jelentenek, mit mutatnak meg?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 19:24
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Ez igazán kielégítő válasz volt kedves válaszoló. Adom is érte, ami jár! :)
2011. máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Lehet benne valami! Nekem s rossz a tartásom,és elég félénk ,önbizalomhiányos vagyok,már kamaszkorom óta4Viszont jobb későn mint soha! Most kezdtem el tartásjavítót hordani,és fejlesztem az önbizalmamat:)

42/nő

2011. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
pusztán arra hogy nem tanultad meg a helyes tartást és elcseszted a gerinced. nincs ebben semmi természetfeletti.ha meg lelki gondra IS gyanakszol,az tényleg max önbizihiány lehet és nem figyelsz a tartásodra sem,magadba roskadsz
2011. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
78%

Hello,


bár már kaptál sok választ, remélem, hasznos lesz az enyém is.

Nekem Schauermann gerincbetegségem van (gerincferdülés) tinédzser korom óta.

A gyógytorna, a pilates, a jóga (csak a fizikai gyakorlat részére koncentrálva) valóban segít.

Tudok ajánlani egy srácot, aki gerinckezeléseket végez:

[link]


Vagy keress a közeledben valakit, aki hasonló tudással rendelkezik, ha nem vagy BP környéki. Ő azt mondja, hogy simán ki lehet egyenesíteni egy gerincet. Persze nem 3-4 kezeléssel, ha már tinikorod óta megvan a görbület, hanem kb. annyi idő kell neki, mint amennyi alatt kialakult, de lényeg, hogy van megoldás.


Lelki téren pedig a kereszténységet ajánlom, azaz kibékülést Istennel. A legjobb mentális "gyógyszer".

Ehhez is tudok ajánlani ismeretanyagot: [link] Ne próbálj önmagad önbizalmat csiholni magadba. Az kegyetlen nehéz. Isten nélkül természetszerűleg el fogsz bukni benne és kudarcnak fogod megélni, amitől csak tovább romlik a helyzet. Ismerd meg Istent, tanulj róla és higgy benne!


Szép napot.

2011. máj. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
100%

Szia!

Én ezt találtam:

[link]


Elég sok könyv van manapság a betegségek lelki hátterével kapcsolatban, mint pl.

Tepperwein: Mit árul el a betegséged?

Dethlefsen/Dahlke: Út a teljességhez

Dahlke: A betegség mint szimbólum; A lélek nyelve a betegség

Pósa: A betegség mint pótcselekvés


Ezekből érdemes összeollózni valamit. Nem biztos, hogy minden leírás illeni fog Rád, mivel ezek inkább csak iránymutatóak (pl. az elhízásnak is ezeregy különböző lelki oka lehet vagy a ráknak), de azért adhat némi támpontot.

2011. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

nekem is Scheuermannom van, meg gerincferdülés is


22 múltam

2011. máj. 27. 16:14
 17/22 anonim ***** válasza:
"[JÉZUS] Tanít vala pedig szombatnapon egy zsinagógában. És ímé vala ott egy asszony, kiben betegségnek szelleme vala tizennyolcz esztendőtől fogva; és meg volt görbedve, és teljességgel nem tudott felegyenesedni. És mikor azt látta Jézus, előszólítá, és monda néki: Asszony, feloldattál a te betegségedből! És reá veté kezeit; és azonnal felegyenesedék, és dicsőíté az Istent." (Lukács ev. 13:10-13)
2011. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én orvostanhallgató vagyok, igaz, hogy még csak az első évet végeztem, de talán tudok egy-egy hasznos dolgot mondani. Hangsúlyozom, nem értek még a gerincproblémákhoz, csak abból gazdálkodom, amit tanultam eddig.

Ha lélekben vmi nincs rendben, az okozhat testi tüneteket, ezt az orvostudomány is elfogadja ténynek, és szomatizációnak nevezzük. Nem feltétlenül minden betegség hátterében állnak lelki tényezők, esete válogatja. Ha úgy érzed, hogy nálad ez a helyzet, kérj szakszerű segítséget. Ha tényleg összefüggést látsz a lelkiállapotod, önbizalomhiány, stb és az emiatt való rossz tartás, ill. gerincferdülés között, akkor elsődlegesen a lelki tényezőket kellene rendbe rakni. Felkeresni egy pszichiátert egyáltalán nem szégyen, még ha a egyesek meg is bélyegeznének emiatt. Nem mindenki őrült, aki a lelki problémái megoldásához segítséget kér. Ha lelkileg elindulsz a gyógyulás útján, akkor el kellene kezdened a testi bajokra megoldást keresni, elsősorban egy ortopéd szakorvos személyében. Ő majd javasol neked egy olyan mozgásformát, amellyel ideális esetben meg lehet gyógyítani, vagy kordában lehet tartani a gerincproblémát.

Persze minden a Te akaratodon múlik. Ha egyedül nem tudsz akkora erőt összegyűjteni, keress valami hitet magadnak. Én ugyan nem hiszek Istenben, de ha Neked ez segít, válaszd ezt, vagy bármit, amiben hinni tudsz. Én például a papámtól örökölt, az ő születési évében kiadott ezüst 1 Pengőst hordok a nyakamban, én ebben hiszek.

Egyébként én ebben a dologban semmilyen ezo-problémát nem fedeztem fel, lehet, hogy tévedek, de szerintem ezt bármiféle ezo/spirituális magyarázat nélkül is meg lehet oldani.

Nem akarok okoskodónak tűnni, bár kívülről könnyű tanácsot adni, mondhatnák sokan. Azért gondolom, hogy hozzászólhatok, mert nekem is volt nagyon durván önbizalom-hiányos korszakom, én jobbára csak magamra számíthattam, így kellett megoldanom. Nekem sem pár napos feladat volt, de túl lettem rajta, és nagyon sok mindent megtanultam közben.

Sok sikert a továbbiakhoz!!!

2011. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó


Köszönöm szépen a válaszodat! Az ilyen emberekből lesznek a jó orvosok, mint Te!


Szép Napot!

2011. aug. 26. 00:05
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is jövendőbeli doki válasza a tuti. Ebben nincs semmi ezo , semmi titokzatos, semmi energiaátadás meg ilyesmi. Jó lenne egy ortopéd szakorvos, hogy a fizikai állapotodat kicsit korrigálja, és ha érzed, hogy lelki előzménye is lehet ennek, akkor pszichiáter, de méginkább egy (szak)pszichológus tud segíteni, aki nem gyógyszert ad, hanem másképp támogat. Legjobb a gyógytornász, ortopéd doki , gyógyszer és pszichoterápiás támasz együtt. Ha születésedtől fennáll, akkor valószínűbb az ortopédia sikere és teljesen más irányból kell a pszichológus támogatása. Az a válaszoló aki Istenbe vetett hitet ajánlja sem elvetendő, utóbbi hatása leginkább a pszichoterápiához közelít, sokakon az is tud lelkileg segíteni. Ez már egyénenként változó, hogy ki, miben képes hinni.
2011. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!