Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek létezik az a...

Szerintetek létezik az a bizonyos 6. érzék? Velem fura dolog történt.

Figyelt kérdés
A munkahelyemen voltam, és bejár oda egy 50 év körüli iszákos pasas. Beszélgető viszonyban vagyunk, bár nekem teher az ő "barátsága". Indultam hazafele, és kitalálta, hogy ő hazakísér mert arra van dolga. Ekkor nekem olyan fura érzésem lett, ami azt súgta, hogy ne menjek a palival, mert akkor hatalmas baj lesz. Megmondtam neki, hogy nem megyek vele, erre ő olyan szinten ideges lett, hogy elkezdett fenyegetni. Azt mondta ha valami baja lesz emiatt(ezt nem értem miért mondta) akkor leszúr az új késével és hasonlók. Nektek mi a véleményetek? Volt nektek is hasonló sorsdöntő megérzésetek?
2011. júl. 16. 19:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Nekem még nem volt,de szerintem jelezned kéne ezt a rendőrségnek!
2011. júl. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%

elmebeteg f@sz volt

ez pedig nem 6ik érzék, csupán életösztön, ami a legtöbb emberben megvan

iszákos emberekben nem szabad megbízni

2011. júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

Velem nagyon sokszor előfordult már, hogy "nem a szokványos módon" jutottam információkhoz. Van, hogy csak egyszerűen beugrik egy sugallat, de sokszor megálmodom előre dolgokat. Egyébként is elég jó képességeim vannak ilyen téren.


A legtöbb embernél, főleg a nőknél, és az erre érzékeny személyeknél, életükben többször előfordulhat ilyen érzékelés. A forrás lehet eltérő, igazából nem tudjuk, mi az. Sokan azonban nem figyelnek rá egyáltalán, vagy csak utólag. Te észrevetted és figyeltél is az így kapott információra.

De megjegyzem, az is nagy hiba, ha mindent "jelnek" veszünk.


Még valami: igazából az emberi "érzékelés" ezen ismeretlen csatornáját 7. érzéknek hívjuk (mivel 6 természetes érzékünk van: látás, hallás, szaglás, ízérzék, tapintás, hőérzet).

2011. júl. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
40%

Valóban hetedik, nem pedig hatodik érzik.

Létezik, de nem egészen úgy, ahogy azt legtöbben gondolják.

Minden Isten által teremtett Embernek van egy testől független Lénye (léleknek is nevezik), ami halál után tovább él és van legalább egy Őrangyala is.

Ez a mesterséges megtermékenyítettek (indigó) gyerekekre, emberek által gyártott emberszabásúakra nem vonatkozik, mert őket nem Isten teremtményei, nincs Lényük és őrangyaluk sem.

Tehát az őrangyal az, aki gondolatokkal, sugalatokkal üzen Neked. Te ezt hallottad meg és erre helyesen reagáltál. Sokan hallják az őrangyalukat, de sajnos a társadalmi szokások már-már kiölték a meghallásuk képességét azzal, hogy minden döntést a logikára bíznak.


Isten nem a logikával, hanem az érzékeken keresztül az érzésekkel segít. A logikus döntések, sohasem Isteni, angyali sugallatok, hanem annak általában az ellenkezője, az Elme, az Egó agyszüleménye.


Az, hogy ne fogj fel mindent jelnek hibás vélekedés. Isten nem csak sugallatokkal, hanem jelekkel is sokszor üzen, amit sajnos elég kevesen vesznek észre, szintén a rossz szokások és tévhitek miatt.

2011. júl. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
8%

"A logikus döntések, sohasem Isteni, angyali sugallatok, hanem inkább más, a megtévesztett Elme, az Egó agyszüleménye."


Egyébként maga a hatodik érzék az az, ami egyáltalán megéli az öt érzék által közvetített infót, ami az Isteni Elme, de nyilván nem az Egó, ami az előző mondatban szerepel. A Megérzés pedig belülről fakad, csak halkan, világosan, biztosan szól, egy érzet, ami nem győzköd, csak megmondja a frankót, és nekem is volt ilyen már párszor, mint amit leírsz...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akár emberi ösztönök, akár természetfeletti sugallatok, valljuk be elég fura dolgok ezek. Szívesen olvasnék még másokkal mi is történt. Ha valakinek van kedve, leírhatná vele mik történtek, amiket megérzett.
2011. júl. 17. 12:20
 7/28 anonim ***** válasza:
30%

Kedves LastOne.Left!


Isteni ELME legfeljebb csak Istennek lehetne, de ő éppen arról nevezetes, hogy nincsenek emberi hibái. Ő harmóniában van, elvileg még a földön is, emberi testben is.

Embernek, legfeljebb emberi Elméje lehet, ami leggyakrabban sajnos valóban az EGO!

Higy tiszta legyen. Az elme (ego) gyakorlatilag egy raktáros. Ő nem kreatív és nem kap információkat felsőbb szintekről. A LÉNY, (mai nyelven lélek) az aki tartja a fentiekkel, Istennel, Őrangyallal a kapcsolatot, ő kreatív és erős képzelete és hite van. Ő minden információhoz hozzáfér, csak egy baja van, nem tudja tárolni a rengeteg beérkező információt. Memóriája gyakorlatilag nulla ezért az infoirmációkat átadja az Elmének, aki mint raktáros logikusan rendszerezi és tárolja. Ha a Lény és az Elme jó viszonyban van - ami nagyon ritka, gyakorlatilag nem igen létezik tartósan -, akkor az ember, Igaz Emberré válik és harmonikus boldogan teljes egésszé lesz. Ez olyan lenne, mint egy boldog szerelem egy férfi és nő között, csak mindketten benned vannak.

Ahhoz, hogy kibéküljenek, el kell sajátítani néhány fontos tapasztalatot.

Elfogadás, lemondás, elengedés.

Ezek nélkül nem jöhet tartós és hatékony kommunikáció létre a két rész, az Elme és Lény között. Ezért van annyi lelki baj és betegség a fizikai leképeződésben a testben is.


Remélem segítettem.

2011. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Kedves "Vagyok, aki vagyok". :)


Szerintem mi ugyanarról beszélünk, csak te az elmét hívod egonak, én viszont a személyi tudatot hívom egonak, ami a megtévesztett Elme, de ettől függetlenül az Elme ugyanúgy teljes és tiszta és isteni értékű, pont ezért az a kapcsolat Istennel, vagy Lény, ahogyan te nevezted, mert végső soron csak egy darab Elme van, ami maga Isten, és ez a tároló is és az infókat közlő entitás, ebben van benne minden. Az emberi elme az individuum, ami ugyanaz, mint az Isteni Elme, az "én" érzet maga...de van egy hamis én, a személyi tudat, az ego...ezért is oly "lüke" az, mert nem az az igazi. :)


egyébként a pszichológia az ember személyi tudatát vizsgálja és elmének nevezi, de közel sem biztos, hogy az a valós elme...:)


üdv és bízom benne sikerült dűlőre jutni

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
18%

Kedves LastOne.Left,


Úgy vélem nem pontosan úgy értem, ahogyan Te írod.


Tehát akkor újra nekifutok:

Elméje mindenkinek van egy nem isten által teremtett, hanem ember által megkreált lombikbébi is rendelkezik gondolkodó aggyal, azaz elmével. ELME körülbelül egyenlő az aggyal, de nem az ÉNNEL.

Akinek túl erős az ELMÉJE (mindent logikusan megmagyaráz) az elnyomja az Égiektől kapott Lényét (lelkét), annak lesz hatalmas az EGÓja. A mai emberre sajnos a társadalmi normák és hazugságok, hamis értékrend miatt többé kevésbé ez az igaz.

Nagyon kevés nem EGO vezérelt ember él a Földön.

Aki viszont az Isten által teremtett LÉNY kerül előtérbe (aki fentről jön, aki kiválasztja a testet és azt, hogy hová, milyen életfeladattal születik), na ő (lenne) az igazi vezető, akkor annál kialakulhat a harmonikus élet, a boldogság.

Tehát az Istentől kapott lényegi rész, még akkor is ha az egész test is onnan érkezik az a LÉNY, aki halál után hátra hagyja a fizikai testet és vele együtt az ELMÉT (agyat) is.

Ha az Ember helyesen működne, akkor nem azonosítaná magát a testtel (ezt az ELME, az EGO teszi), hanem tudná, hogy a LÉNY az Ő valódi énje, ami teljesen független a testtől, ami csak egy karosszéria.


Vegyünk egy autós példát.

Test: az autó karosszériája (sokan, ezzel azonosítják magukat)

Elme: a memóriával rendelkező fedélzeti számítógép (mai teljesítményorientált, logikusan magyarázó emberek többsége ezzel azonosítja magát)

LÉNY: maga az autó vezetője. (Igazából tehát az Emberi Lény teljesen független az autótól, tehát az emberi testtől)


Vezető nélkül egy autó nem tud működni, kivéve az automata robotautókat. Na ezekhez sorolható az Istentől kapott LÉNY nélkül született mesterséges megtermékenyítéssel létrehozott emberszabású utódok. Bennük nincs hit, érzés, képzelet és kreativitás. Csak a begyakorolt dolgokat tudják alkalmazni és ismételni, de ha egy új helyzettel találkoznak, akkor nem tud eszükbe jutni megoldás, tehát betanítás nélkül alkalmatlanok a túlélésre.

Sajnos ide sorolandó még sok-sok ember is, akitől viszont visszavonták a Lények leszületésének engedélyezését, de ezt most nem tárgyaljuk. Ezek nyilván nem tudják érzékelni a LÉNY által biztosított magasabb rendű érzéseket és tudást.


Tehát az tény, hogy az elmét téveszti meg a mai társadalom, ami aztán kizárja a LÉNYt a lehetséges és mindenre megoldást nyújtó együttműködésből.


Tehát a kapcsolat Istennel nem az Elmén keresztül, hanem a LÉNYEN (lelken) keresztül valósul meg. Erre szokták azt mondani, "hogy a lelkiismerete nem engedte meg, hogy..." A LÉNY (lélek) adja az Erkölcsöt, a jó érzéket, az értékrendet, a szeretetet, az érzéseket, tehát minden felsőbbrendű értéket. Szintén csak és kizárólag a LÉNY tud kommunikálni a felsőbbrendűvel, Istennel az Őrangyalon keresztül, de nem az emberben van benne Isten!!! Ez alapvető tévedés és szándékos félrevezetés!

Ebből fakad, hogy sokan istennek képzelik magukat. Ez butaság. Embereknek ilyenformán nincsennek Isteni részei!!! És az ELME pedig végképpen nem az.

Ha mindenképpen keresed tehát a hasonlatokat, akkor a LÉNY, a minden tudó, de feledékeny vezérigazgató, az elme a beosztott a raktáros (vagy titkárnő), a Test maga a gyár, minden berendezésével együtt. Tehát egy titkárnő vagy raktárosnak, főleg a vezérigazgató szempontjából semmi köze Istenhez.


Az ember nem tud semmit teremteni (legfeljebb gyermeket tudott eddig)

Sajnos az EGO - főleg félrevezető irodalom hatására - hajlamos magát mindenhatónak beállítani.


Ha Te is így érted vagy elfogadod ezt, akkor legjobb tudomásom szerint így jutsz el az Igazsághoz.


42/F


u.i. Remélem másoknak sem voltak ezek haszontalan információk.

2011. júl. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Kedves "Vagyok, aki vagyok"


Pedig nagyon úgy néz ki ugyanarról beszélünk, csak mint már említettem másképp definiáljuk a szavakat.

Te az elmét az aggyal hozod egyen rangba, én nem, én a személyi tudatot hozom az aggyal össze. Én az elmét pedig az ÉN érzetnek nevezem, amit pedig te LÉNYNEK. Teljesen ugyanazt mondjuk, és én ugyanazon a véleményen vagyok veled.

Az EGO szerintem egy korlátozott elme. De a kedvedért elmesélem mire gondolok pontosan.


Szóval Isten egy olyan Elme, aminek ugye nincsen teste, amiben minden létezik egyszerre, ami mindent tud egyszerre, ami Önmagának teljes tudatában van, vagyis tudja magáról, hogy létezik.

Na most ez az Elme, saját tudásából(Önmagából) a Gondolata segítségével materializálja az anyagot, megjeleníti az ember fizikumát is, és az emberi test mögé Önmagát teszi, mint elmét, ami tapasztalni tud. Ekkor öntudatra ébred az ember, vagyis ÉN-né válik. Az elme(kisbetűvel) az ember ÉN érzete...de az ember megtéveszti a tapasztalás során önmagát, és kialakul egy hamis "én" érzet is, azért, mert az ember az Isteni Elmét használva arra a következtetésre jut, hogy amit megél, az nem önmaga, magát a fizikai testtel azonosítja...ekkor alakul ki a személyi tudat, az EGO...de ez nem azt jelenti, hogy az emberi igazi ÉNJE, az elme megszűnik, az ugyanúgy létező marad, hiszen az maga az Isteni Elme, végül is az a kapocs, amit te LÉNYNEK nevezel...csupán felszínre tör valami más(EGO, személyi tudat), ami nem a valós ÉN.


Az autós példád viszont kissé fura nekem.

A testhez hozzátartoznak a funkciói is, tehát maga a komplett autó, fedélzeti számítógéppel együtt a TEST.

A vezető viszont az ELME, ami létezik függetlenül a TESTTŐL, az EGO viszont az, ami azt hiszi, hogy a TEST, vagyis az a sofőr, aki azt hiszi, hogy önmaga a kocsi, és azzal azonosítja magát, nem pedig az ELMÉVEL ami használja a autót.


Az EGO és az ELME kapcsolatát úgy képzeld el, mint részhalmaz-halmaz viszonyt...az EGO részhalmaza az ELMÉNEK, ami maga a komplett halmaz.


ui.: egyébként nem tudom mi a baj a logikával, tudom jól, hogy édes karcsú, ha nincs meg az IGAZSÁG tudása mellé...mivel akkor nagyon eltávolodhat a VALÓSÁGTÓL. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!