Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ha a legrosszabbra gondolunk,...

Ha a legrosszabbra gondolunk, akkor az NEM fog MEGTÖRTÉNNI?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi ennek az oka.

De az a tapasztalatom, hogy ha rágondolok, hogy jajj, ez meg az ne történjen meg, meg milyen rossz lenne ha megtörténne, akkor az SOSE történt meg!


Mondok példát.

Mentem autóval és nagyon messze volt másik falu, ahol segítséget tudtam volna kérni, ha valami baja lesz a kocsimnak. És mikor erre gondoltam, akkor semmi baja nem lett egész úton.

De amikor csak úgy beültem, hogy elmegyek ide-oda akkor elromlott, defektet kaptam, meg minden.

Amikor elmentem bringázni, és gyorsan mentem vele, és folyton arra gondoltam, hogy csak most ne essek el, akkor minden simán ment.

De amikor csak úgy mentem, hogy bringázok, akkor eltaknyoltam.

Amikor segítettem költözködni, és asztalokat, meg székeket vittünk le a keskeny, lépcsőn, folyton paráztam, hogy le ne essek, mert rám esik ez a sok bútor.

Akkor semmi gond nem volt.

Persze amikor meg simán mentem le a lépcsőn leestem.


Van ennek valami oka?

Hogy ha a legrosszabra is felkészülök, az nem fog megtörténni, de ha eszembe se jut, akkor tuti hogy igen?


2011. aug. 5. 08:44
1 2
 1/12 Killgun ***** válasza:
Igen van.HGogy készülsz rá,így odafigyelsz.Én is ezos vagyok,de nem kell mindenbe beletuszkolni a témát :'D
2011. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezt már én is észre vettem

De olyanokban is amiben nincsen befolyásunk

2011. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés, én inkább a pillangó effektusban hiszek.


Körülöttem rendszerint egyik percről a másikra is képes a feje tetejére állni a világ, és utána csak döbbenten tanulmányozom, hogy bazz egy ilyen piszlicsáré hülyeségből mekkroa gubanc lett már a végén.


Mondok egy példát is.


Gondoltam nem veszem meg a kontaktsprét, mert drágának tartottam, pedig az index az egyik irányba néha néha kihagyott. De aztán elmúlt egy ideig, pár hónapja összekoccantam valakivel, mert nem látta, hogy indexelnék.

Emiatt vehetek új lámpát, lökhárítót meg indexet a kocsira.


Pedig ha akkor megveszem azt a rohadt sprét akkor most nincs ez. De akár bele is halhattam volna a dologba, ha belémrohan egy harmadik autó.


Bármikor, bármi megtörténhet. sajnos.

2011. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Maric Őrangyal ***** válasza:

Van nekünk fent a Mennyország kapujában egy testvérünk. Az Önbizalom, bízz magadban és meg fog segíteni!


Önbizalom legyen veled!

2011. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Minél többet gondolsz egy dologra, annál jobban vonzod azt! Nem arra kell gondolni, amikor azt akarod, hogy valami ne történjen meg, hogy ne történjen meg az a dolog, hanem arra, ami megtörténjen. A vonzás törvénye a "nem" szót leszarja.
2011. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A vonzás törvénye a "nem" szót leszarja"

Ez így van.

Ha valamit nem akarsz, akkor ne azt mond magadban hogy "Jaj csak ne történjen meg" ha nem "Minden rendben lesz".:)

2011. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 pkaye válasza:

Érdekes kérdés!

Azt hittem, hogy ezzel egyedül vagyok.

Volt egy ilyen időszakom, és tényleg úgy van, ahogyan leírtad :D

Viszont! Mostanában pedig folyton azt mondogatom magamban, hogy "mi jöhet még..?". És persze egyre csak rosszabbodik hétről hétre, hónapról hónapra. Vigyázni kell mit motyogunk magunkban :D


Azthiszem pesszimista lettem.

2011. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én eddig azt hittem, ha arra gondolsz, amit nem akarsz az meg fog történni, mert csak arra gondolsz hogy mit nem akarsz (vagyis a rosszra), de amiket te sorolsz, azok balesetek és úgy gondolom, sokkal jobban odafigyelsz. A kocsis eset pedig: elhitted hogy ha baj is lenne lenne segítség, és ezért nem gondoltál rosszra.
2011. aug. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Te is Inuaki vagy, akár csak én! :)
2011. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csupán arról szól, hogy amitől félsz arra jobban figyelsz , hogy elkerüld. Ennyi.

Nincsnek ilyen megérzések. Van aki épp az ellenkezőjét állítja, hogy ha valami rosszat sejt akkor az gyakran bekövetkezik. Hát persze, mert ha épp gondol olyasmire és nem következik be , elfelejti, hogy gondolt rá:-)) Önámítás. Óvatos vagy és kissé szorongó, de ez nem baj. Legalább nem válsz felelőtlenné.

2011. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!