Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » MANTRA egyetem? (bővebben)

MANTRA egyetem? (bővebben)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Olyanhoz lenne néhány kérdésem aki a Mantrára jár/járt! Elég fontos :)

Előre is köszönöm.


2012. jan. 3. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, én nem jártam de a barátom igen. NEM Egyetem. Sokat vitatkoztunk ezen, de tényleg nem az, már ő is tudja.

Amúgy azt mondta, hogy érdekes, légzések, meditációs gyakorlatok, szóval nem unalmas.

2012. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak nevében egyetem (szabadegyetem), magyarul bárki aki az utcáról beesik valami blaha lujza téri gyorstalpaló jós oklevéllel, mesterként taníthat.


Ha jógázgatni akarsz arra jó lehet - bár ocsmánymód drága ahhoz képest - egyébként nem szabad komolyan venni.

NEM egyetem, csak egy amolyan drága ezós klub.

2012. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Érettségi előtt vagyok.

Olyannal szeretnék foglalkozni, ami nem földhöz ragadott, segíthetek másokon, ilyesmi, és persze ahol én Én lehetek. :)

A parapszichológia érdekel igazán. Gondoltam rá, hogy pl ELTE és pszichológusnak tanulok aztán tovább mehetnék valami parapszichológiára, vagy nem is tudom hogy lenne a legjobb.

2012. jan. 4. 16:41
 4/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék olyannal foglalkozni majd a "nagybetűs életben", ami érdekel és meg is tudok élni belőle.

És hát az egyetlen dolog ami érdekel azok a paranormális dolgok és az ehhez kapcsolódó területek. :) :/

2012. jan. 4. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezesetben viszont kicsit más tészta. Magadnak hobbiból jógázgatni az OK, de ha ebből akarsz megélni, akkor igencsak alulra lövöd be a dolgokat.


Egy pár fogalomzavar van a fejedben. A pszichológiának az ég világon SEMMI köze nincs a parapszichológiához, az ilyen varázslóképzők pedig az emberek lehúzására tanítanak meg - ha nem jógázgatni mész -.

A pszichológiából meg lehet élni, de rengeteget kell hozzá tanulni és jó önismeret kell hozzá, míg a parapszichológia az áltudományos humbugok katyvasza, amit két hét alatt "el lehet sajátítani". Az egyik egy elismert tudományág, a másik a telejósdába való. És vérciki.


Ezzel nem máson segítesz, hanem magadon hiszékeny emberek kihasználásával.

2012. jan. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá a "nagybetűs életben" ezzel nem lesz biztos megélhetésed, másokra (naívakra) leszel utalva, zéró karrierkilátások. Normális szakmát semmiképp nem fogsz kapni egy "szabadegyetemes" "műoklevéllel", mert zéró ismeret van mögötte, egy cég sem tudja hasznosítani a "felsőbb tudást" - Mert hülyeség. De erre az élet előbb-utóbb úgyis megtanít.


Vagy elvégzel egy parapszichológiai tanfolyamot és mész számlásnak valami jósközvetítőhöz, ahol senkit nem érdekel mit csinálsz, egyedüli feladatod a minél hoszabb emeltdíjas telefonhívás elérése. A nagybetűs életben csak biztos lábakon lehet megállni. A szabadegyetemen mindent tanítanak, csak használható és reális tudást. Érdekes dolog a spiritualizmis, de nem kapsz érte kenyeret.

2012. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jók a válaszok, fogadd meg a tanácsokat. A kiegészítő kérdéseiddel pláne érdekesebb a dolog. Ha a pszicho érdekel, tanulj azt, de igazi egyetemen. Ha a para érdekel, akkor tanulj orvosit, pszichot, fizikát és kémiát, majd miután mindent értesz értékeld újra az egész parát:-)) Ezek a szabadegyetemek NEM egyetemek. Nem pazarold a pénzedet és idődet ilyenekre, átverés az egész, jól élnek belőle a varázslók, kuruzslók és mágusok:-))
2012. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen sok mindenben igazatok van :)

De léteznek paranormális dolgok, mondhat bárki bármit ez számomra tény. :) Érzem, hallom, látom ha akarom az ilyen dolgokat szoval értitek. :)

2012. jan. 6. 15:08
 9/10 anonim ***** válasza:

A paranormálisnak nevezett dolgok csak magyarázat nélkül hagyott vagy félremagyarázott események. Sajnos ki kell ábrándítsalak, a tudás az unalmasan, fáradtsággal és befektetett idővel szerezhető meg. Aki erre képtelen az szereti a színes, izgalmas és érdekes, misztikus magyarázatokat gyűjtögetni. Tanulj inkább és egy sor dolgot és nem is lesz többé paranormális számodra sem a legtöbb.

Arra is van egyébként tudományosan igazolt magyarázat, hogy miért vannak sokan akik ezek felé a dolgok felé vonzódnak. Olvasd el Aronson -tól az önigazolás lélektanát például.Nem varázslat ez hanem pszichológia , ilyen az ember, kedveli a mágiát és jól hangzó, vonzó magyarázatokat ad az eseményeknek, az ellenkezőjét pedig akkor sem hiszi el ha egy professzor igazolta;-)) Sajnos ez van:-)) Sok sikert a tanuláshoz. Igazi egyetemre menj,a kamu , pénzlehúzós képzéseket hagyd ki.

2012. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Valaki tud valamit a Mantra egyetemen tanított gyorsolvasásról?

Ez hasonlít a villámolvasáshoz? Pl. elmetérképet készítenek olvasás közben?

2014. jan. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!