Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetemi "mentorprogram"?...

Egyetemi "mentorprogram"? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Aki már vett részt ilyenben leírná amit érdemes tudni ezzel kapcsolatosan? Kinél kell jelentkezni? Mik a feltételei a programban való részvételnek?
2012. jan. 3. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez intézményenként változó

a lényeg az, ha mentor vagy, akkor kapsz mentoráltakat (általában gólyákat), akiknek segítened kéne a tanulásban, tárgyfelvételben, korrepetálhatod is őket stb.

2012. jan. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak jelentkeztem rá, de nem válogattak be végül, nagyon sok volt a jelentkező, és ugye az volt a cél, hogy mindenki a saját szakjára járó mentoráltat kapjon, na most tőlünk mindkét felsőbb évfolyamról nagyon sokan jelentkeztek, viszont gólyából meg elég kevés volt, legalább is a mi évfolyamunkhoz képest.


Én úgy értesültem az egészről, hogy e-mailt küldött az egyetem, hogy van ez a lehetőség, ott volt megadva egy honlap címe, azon kellett regisztrálni, plusz ki kellett nyomtatni egy jelentkezési lapot, azt fényképpel postán beküldeni a megadott címre. Utána küldtek "tananyagot", azt meg kellett tanulni, és utána volt a válogatás, ahol kérdeztek pár dolgot (pl. tőlem azt kérdezték, hogy milyen támogatásokat igényelhet egy elsőéves, illetve hogy mit csinálnék, ha az éjszaka közepén becsöngetne hozzám a mentoráltam azzal, hogy kidobták a lakótársai az albérletből). Sajnos hiába voltam felkészült, ennél tovább nem jutottam :(

2012. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"illetve hogy mit csinálnék, ha az éjszaka közepén becsöngetne hozzám a mentoráltam azzal, hogy kidobták a lakótársai az albérletből)"


én úgy tudom, hogy az ilyesmi nem része a programnak.


Egyébként persze valószínűleg beengedném.

2012. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy kihez fordulhatnék, ha nem megy valamilyen tárgy, mert gólyaként elég nehézkesen megy pl: villamosságtan, matek. Olvastam erről a mentor programról az egyetem tájékoztatójában, de ott nincs szó róla hogy kihez fordulhatok! Meg hogy ez pályázat alapján megy? Ha igen akkor meddig kell benyújtani és kihez?!...az ügyintézőm nem válaszolt erre a kérdésemre.
2012. jan. 3. 14:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, így már értem! Azt hittem, hogy te szeretnél mentor lenni :)

Az a program, amit én ismerek, úgy működik, hogy a felvételikor kell jelezni, ha mentorra van szükséged. Ezzel általában hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, vagy fogyatékkal élő leendő elsőévesek élhetnek (bocs, ha nem teljesen pontos a megfogalmazás, már régen volt, hogy ebből fel kellett készülnöm, és ugye sajnos nem kellett hasznosítanom a tudásom). És ebben az esetben lehet mentorod. Bár amennyire tudom, leginkább az ügyintézésben, beilleszkedésben segít, tájékoztat a számodra fontos dolgokról, stb. Persze korrepetálhat is, de nem ez a fő feladata.

Ilyen ügyben szerintem a seniorokat keresd meg, de első körben a csoporttársak között érdeklődj, ki tudna segíteni azok között, akiknek jobban megy.


3-as, nem tudom, nálunk megkérdezték :) Meg mindenkitől ilyeneket is kérdeztek, de lehet, hogy nem ugyanarról a programról beszélünk. De elsősorban arra voltak itt is kíváncsiak, hogy tudom-e, mi a teendő, hogyan kell intézni az ügyet. Meg az érdekelte őket, hogy vagyok-e olyan pátyolgatós tyúkanyó, hogy kvázi örökbefogadnám (természetesen nem ezt kell tenni). De azt mondták, jól válaszoltam (szerintem is), amikor azt feleltem, hogy persze, egy-két estére befogadnám, ha nincs hova mennie, de rögtön el is kezdenék segíteni neki intézkedni, rendezni a dolgot a lakótársaival, vagy ha nem megy, akkor kolihelyet keresni, stb.

2012. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oks, köszi a választ kedves _troublemaker_! :)
2012. jan. 4. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit :)
2012. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!