Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mi a letunk ertelme?

Mi a letunk ertelme?

Figyelt kérdés
Ugy ertem miert letezik a fold es rajta mi na meg mi lehet az elet ertelme
2012. márc. 29. 15:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy hittem, hogy mindennek oka van, és azért vagyunk, hogy segítsünk, vagy tegyünk valami. Valami kis dolgot, ami később még lehet fontos. De akár élhetsz azért is, hogy másokat segíts. Állítólag az ember nevében hordozza élete értelmét, "küldetését".
2012. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
(A Föld és a rajta finom filmként jelenlévő szerves élet) Állítólag a Hold tápláléka.
2012. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

sztem ezt senki nem tudja neked megmondani.

ahhoz eleve ismerni kéne az univerzumot teljes mértékben, meg h mi van azon kívül.

de könnyen megeshet h semmi értelme, csupán létezünk, mert így alakult ki...dehát ez se biztos.

2012. márc. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 CybrSpace válasza:
100%

Amikor ezt a kérdést teszik fel az emberek, akkor általában nem azt értik a kérdésük alatt, mint amit valójában kérdeznek, sokkal inkább azt a kérdést teszik fel, "mi az én életem értelme?". Erre egy rövid válasz az, hogy semmi. Az életnek nincs értelme, pusztán csak van. Nincs több értelme mint annak, hogy egy kavics van az út mentén. Vagy mint annak, hogy a kéket, kéknek látjuk, és nem valami ismeretlen másfajta színnek.


Valójában az előső kérdést át kellene fogalmazni, és inkább a következő kérdést kellene feltenni, "Mi az én életem célja?" És erre a kérdésre, sokféle válasz adható, de te vagy a kérdező és a válaszadó is egyben. ;)


De ha valóban az a kérdés, mint ami, akkor a véleményem a következő:

Szerintem nincs magasabb terv, vagy előre elrendelt célja, nem csak nekünk, hanem az egész világmindenségnek sincs. A világegyetemnek nem volt kezdete, mert az hogy "kezdet" az egy olyan fogalom, ami az időben helyez el, egy eseményt. Viszont tudjuk, hogy az idő, az ősrobbanás óta létezik.("ősrobbanás óta" mintha az ősrobbanás az időben helyezkedne el :D) És tudjuk, hogy az ok, rendesen megelőzi az okozatot. Ha az ősrobbanás okozat, akkor kell hogy legyen oka, de az ok nem létezhet az időn kívül, hiszen ok és okozat, mindkettő időbeli eseményt jelöl. Az "ősrobbanás előtt" nincs idő, így oka sem lehet. Ha nincs oka, akkor csak létezik, és létezik, hiszen tapasztaljuk. Következésképpen, minden ami az univerzumban van, csak létezik. így nem lehet előre elrendeltetve egy terv, vagy bármi más, ami beteljesítésre vár. Pusztán csak van, létezik, így mi emberek is. De ez nem jelenti azt, hogy nem értékes az élet. De igen is az. Szerintem csodálatos világegyetemben és bolygón élünk. És az, hogy megtapasztalhatom, nagyszerű érzés.


Az életnek rengeteg célja lehet, a túléléstől kezdve, a fájdalom folytonos elkerülésén át, akármi lehet. Az élet célja, az állatoknál sok esetben nem a szaporodás, hiszen elsősorban nem szaporodni akar, persze azt is akar, de nem állandó jelleggel. Amit az élőlények állandó jelleggel akarnak, az a fájdalom elkerülése. "A fájdalom, az állatok egyetlen közös tapasztalata". Valójában, mi emberek is ezt tesszük a mindennapjaink során. Az élet, nem céllal alakult ki, pusztán van, saját életünket céllal csak mi ruházhatjuk fel.

2012. márc. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Christian Death ***** válasza:
23%

Kepzeld el hogy van egy akvariumod vagy terariumod.. Es te mint kulso szemlelo nezed szorakozgatsz, hogy bent a terariumban a patkanyok veszekszenek, bakzanak stb, es jokat nevetgetsz rajtuk.

Na ugyanugy vagyunk mink is egy nagy terrariumban es az Isten nez minket es jot szorakozik rajtunk. (Ez az o TV-je)

Tehat ez az ertelme, hogy szorakoztassuk az Urunkat.

2012. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Szabó Pedro válasza:
Ha egy gyerekre nézünk és a fejlődésére, akkor látjuk hogy mi az ő életének értelme... Megismerni a körülötte való világot, megsmerni a születit, érzelmeket definiálni és raktározni. Egy bizonyos helyet kell találnia a kis világában. És ahogy növekszik az ember többszőr átmegy ezen. Amikor eléri azt a kort, akkor elmegy iskolába, egy új "univerzumot" ismer meg, új "lényekkel" barátkozik, és tanul. Mikor még idősebb lesz, újabb és újabb helyzeteket, környzeteket ismer meg. De ez úgy látszik nagyon sok embernél megakad egy fizikai szinten, de bizony úgy hiszem hogy az ember sosem áll meg a növekedésbe. Mikor már tudjuk hol a helyünk a fizikai valóságban, akkor kell megkérdeznünk hol a helyünk a spirituális valóságban. Itt az ideje hogy megint újabb univerzumokat ismerjünk meg, új "barátokat" szerezzünk, és megtaláljuk a helyünket!
2012. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
"Ember küzdj és bízva bízzál!"
2012. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Embernek maradni az embertelenségben.
2012. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Minden dolog értelme, a létezése kezdetétől a végéig eltelt idő, és történt tartalom.


Amikor pedig átalakul (mert semmi sem vész el csak átalakul) akkor új értelmet nyer!



Jó válasz? Érthető?

2012. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

És az "értelmek" a dolgok létezése, ideje, és tartalma (múlt és jövőbeni is, nem csaka jelenbeni) összekapcsolódnak egymással, pont úgy mint egy háló (pl halászháló).


Ha aháló egy pontját egy irányba megrántod, akkor az a többi részére is hatással lesz, illetve az egész hálóra hatással lesz valamilyen szinten (káosz elmélet).


maga a háló is egy közegben létezik, tehát körbeveszi egy viszonyrendszer, amelyben és ami szabályai szerint az adott időben jelen lehet.


Remélem nem túl elvont, és még felfogható.

2012. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!