Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szeretnék minden nap szabad...

Szeretnék minden nap szabad lenni. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy bizonyos tudatállapot, ahol eksztázisba vagyok. Szabadság uralkodik el rajtam, nincs mit, amit ne tehetnék meg. A puszta utcai sétálásom is ünnep lesz, mintha táncolnék, harmóniában vagyok a létezéssel, teljesen eltűnik az ego. Legtöbbször spontán történik meg, így nem tudom, hogy hogy kéne ebbe az állapotba kerülnöm újra. Valamikor meditáció által, a meditációm mindig zenehallgatás. Ha én leülök és figyelem a légzésem, soha nem kerülök ebbe az állapotba. Tudatosabb leszek tőle, tény, de nem kerülök tőle eksztázisba. Mit csinálok rosszul, vagy hogyan tudnám elérni azt a tudatállapotot, ahol úgy érzem, hogy Isten bennem él? Természetesen szerek nélkül.

Eléggé keszekusza, de remélem találok itt tudatos embert, aki nagy élettapasztalattal rendelkezik.



2012. máj. 7. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Van egy anyag amitől ebbe lehet kerülni, úgy hívják SSRI.
2012. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.


Sejtem melyik tudatállapotra gondolsz, amikor megszűnik számodra az elválasztottság, amikor Te is megszűnsz, pontosabban a kicsinyes éned szűnik meg, és egy mindent magába foglaló, időtlen, határtalan Én ként létezel ekkor. Az abba való bekerülés egyszerű feladat, bár nehéz is, viszont lehet neked könnyen fog menni ettől függetlenül.


A lényeges, hogy ehhez a tudatállapothoz a személyes koncentrációd, figyelmedet kell megszüntesd, végső soron a személyes gondolkodást kell redukáld nullára. Csak legyél.


Van erre egy gyakorlat, nevezzük csend-meditációnak. Egyszerűen csak hagyod magadat beleesni ebbe az állapotba...akármilyen gondolat, vagy érzés jön, hagyd egyszerűen figyelmen kívül. De maradj éber állapotba, nehogy elaludj. Végül is ez egy mély alvó állapot, de a tudatosságod megmarad. A tiszta tudatossággal, azzal az extázissal azonosulj, amiről írod, hogy spontán jelenik meg.


Egy idő után meg nem szűnővé válik ez az állapot benned.


üdv és sok sikert

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

***Gyakorlással egy idő után meg nem szűnővé válik ez az állapot benned, mert az eredeti állapotod Ez.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
Úgy a hogy montecristó, sokáig ássál de ne a szomszéd cella felé. Vagy kérjél egy beiglibe sütött reszelőt ☻
2012. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a "flow" állapotot élted át, amikor teljesen elmélyedsz a tevékenységedben és harmóniába kerülsz önmagaddal. Egy Csíkszentmihályi Mihály nevű pszichológus írta le azt az állapotot, és többnyire spontán következik be hétköznapi tevékenységek közben, mint pl. főzés, horgászás, vagy akár egy séta. :) Vannak olyan emberek, akik fogékonyabbak rá, mások kevésbé. Tudatosan nem igazán lehet elérni szerintem, csak belesodródni, ahogy a neve is mondja (flow=áramlás). :) Szerintem nem érdemes próbálkozni meditációval ráerősíteni, mert akkor elveszíteni az elevenségét és nem tudnád már annyira értékelni.
2012. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!