Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tejérzékeny gyermekek anyukái!...

Tejérzékeny gyermekek anyukái! Hogy csináljam a rántott húst krumplipürével tej mentesen? Tényleg nem szabad prézlivel, mert nyomokban az is tartalmazhat tejet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
rizstejjel.
2011. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te is készíthetsz prézlit,de vizes zsembléből csináld...az én fiam is tejérzékeny volt kicsinek(3 éves,szerencsére kinőtte),korábban a krumplipürét is úgy készítettem,hogy HA-s tápszerrel "tejeztem"
2011. aug. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a HA-s tápszer az nem tejmentes
2011. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem minden prézliben van tej,olvasd el a csomagolást,azon fel szokták tüntetni az allergéneket.liga margarint használhatsz,az tejmentes.és szója-,rizs-vagy zabtejjel készíthető.nem túl finom,mert ezek a tejek édesebbek a normál tejnél.és nekem iszonyú folyós lett a krumplipüré.
2011. aug. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kiszárított kenyérből, zsömléből csinálom a zsemlemorzsát, úgyis mindig marad valamennyi, azt félreteszem száradni és ha összejön 1 adag, ledarálom. A közeli pékségben semmibe sem raknak tejet, még a kiflibe sem. Tehát a rántott hús oké.

A krumplipürét pedig Liga margarinnal és a krumpli főzővizével szoktam csinálni. Amikor leszűröd a krumplit, egy edénybe öntsd a vizet róla. Majd Liga margarinnal törd át és a főzővízzel keverd simára.

A magatokéba persze tehetsz tejet, de szerintem vízzel is nagyon finom!

2011. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Lehet, hogy nem vág ide de van olyan tabletta, hogy Lactase és így a gyerek ehet tejes dolgokat. Én is tejérzékeny vagyok és mindig beveszek pár bogyit (rágótabletta amúgy, mályvacukor íze van) mert finom is és nem lesz bajom a tejes dolgoktól. :D A segítségével a szervezet lebontja a laktózt mert a tejérzékenyeknél hiányzik ez az enzim, ezért van a hasmenés.
2011. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző, amiről te beszélsz az a laktózérzékenység, neked valószínű az van. Amiről a kérdező beszél, az tejfehérje érzékenység, ők nem fogyaszthatnak semmilyen tejterméket, még nyomokban sem.
2011. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!