Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért hisznek az emberek a...

Miért hisznek az emberek a szellemekben/démonokban/boszorkányokban? Félnek tán tőlük?

Figyelt kérdés

Most mondhatni jogosan, hogy én miért hiszem, hogy nm léteznek...

Na csak abból, hogy a középkori boszorkányégetést, meg a boszorkány átváltozott varjúvá már rég nem veszik komolyan...



2012. aug. 17. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert ostobák.
2012. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Ez az elbizakodott büszke ember azt hiszi, hogy csak ő létezik. De van egy nagy mondás: "A dolgok mindig másképp vannak". Szóval a dolgok sokkal bonyolultabbak, és ha nem tudunk észlelni , látni hallani stb. valamit, az még attól létezhet.
2012. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Mert ostobák, írják előttem, de nem, vagy nem csak azért. Nagyon nagy koponyák is változtak, változnak a tudásuk bővülésével, elmélyülésével. Elmondhatatlanul kis semmik vagyunk. Nem a Világegyetemhez viszonyítva, itt a földön is. És főleg az időtényező. Szinte még ki sem dörzsöltük a szemünk sarkából a csipát, a szánkban még ott érezzük az anyatej ízét, melegét, s már menni kell. Agyunk nem tud mit kezdeni a végelen-véges fogalmával.

Miért születtünk, minek a tudás, az értelem, mit keresünk ezen a rémisztő földtekén? Kell valami kapaszkodó. Amit hamisságában is, de fel meg tudunk érteni, amit el tudunk helyezni gondolataink,érzéseink rendszertelen rendjében.

Meghalunk? Mi lesz utánunk? Egy halott ember pont olyan, mint egy „halott” disznó? Na ne! Pedig igen. Ah, majd angyalkák leszünk, felhőcskéken. Nem lesz semmi bajunk, gondunk. Üddögélünk dalolgatunk. Ha nagyon elunjuk magunkat, hát leszületünk újra.

Földi bajainknak meg nem mi vagyunk az okozói. Bah, dehogy. A haragvó istenek, mindenféle testes vagy test nélküli gonosz lények műve. Félelmeinkből születnek ezek, félelmeink kivetülése minden babona, az egész szellemvilág, átkok és ármányok.

2012. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 x) ***** válasza:
76%

Mindenki valami más miatt. Van aki azért mert valóban paranormális dolgok történtek vele. Én úgy vagyok vele hogy az ilyen történeteknek a nagy része csak kitaláció, de ha csak egy is igaz belőle akkor már új értelmet nyer az egész. A másik hogy a szellemek létezését egyre hitelesebben tudják bizonyítani a tudósok. Az energiák áramlását, az elektromágnesességüket, az általuk kiadott hangokat már mind rögzítik, elemzik. Tudományos műszerekkel tudják mérni a szellemeket. A Discoveryn szokott néha menni ilyen műsor. (Nem mintha lehetne hinni annak amit a tv-ben látsz, de azért nem csak ott foglalkoznak vele.)

Aztán nyilván van aki túl sok horrorfilmet néz. Aztán este egy ajtónyikorgásra is ráfogja hogy szellem volt. Vagy egyszerűen csak unalomból tart szeánszokat.

A boszorkányüldözésekről meg annyit hogy azért ha kitalálsz egy lényt annak csak van alapja. Persze, a boszorkányüldözéseknek csak a mészárlás volt a lényege, de azért ott is megmarad a kérdés hogy mi van ha csak egy ember is boszorkány volt közülük? Persze, a boszorkánykultusznak sok ezer éves hagyománya van, régen az emberek még nem tudták másra fogni a "csodálatos" gyógyulásokat mondjuk egy egyszerű náthából amiből magától is felgyógyul az ember, de azért ráfogták hogy a boszorkány gyógyította meg vagy éppen átkozta el.

Na szóval összegezve.. szerintem a hitét senkitől se vegyük el, mindenkinek joga van hinni valamiben, akár van rá bizonyítéka akár nincs. Lehet hogy ami neked hülyeségnek tűnik az másnak tökéletes új értelmet nyer.

2012. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
Mert be lehet őket tanítani plmosogatni meg elvégzik a házimunkát :xD
2012. aug. 18. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyszer itt aludt nálam a barátnőm és pont ezt vitattuk meg. Ő vallásos, én meg inkább démonos. Én se tudom megmondani honnan veszem hogy léteznek, és hogy hogy jöttek létre, de (most mindenkitől elnézést kérek akit ez érint) ugyan ennyi erővel mondhatnánk, hogy nincs Isten. Néhányan Istenben hisznek, néhányan a szerencsében, néhányan a manókban, boszorkányokban.
2012. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Az EMBEREK ma már okosabbak és felvilágosultabbak, így nem hisznek bennük......Mások hisznek....
2012. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Okosabbak, felvilágosultabbak az emberek, mint régen.... Hát lehet. De szerintem inkább az lehet, hogy korábbi időkben még az emberek látása mélyebb, vagy szélesebb volt. lehet, hogy láttak ilyen nem az általunk ismert anyagból való lényeket.És lehet, hogy nvannak néhányan, akik még most is látnak ilyneket.Nem attól boszorkány valaki, hogy varjuvá változik, hanem mondjuk ismeri a gyógynövényeket, a természet titkos jeleit tudja olvasni, ilyesmi
2012. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!