Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Kattogó bútorok?

Kattogó bútorok?

Figyelt kérdés
Gondolom minden háztartásban előfordul, hogy éppen használatlan tárgyak kattognak ...az ágy a tv az asztal ...de csak ritkán mit tudom én három naponta egyszer van erre valakinek valami alátámasztható magyarázata ?

#bútor #ágy #kattogás #TV #parajalenség
2012. aug. 29. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hőtágulás.
2012. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jam, a hőmérséklet hatására a testek tágulnak, illetve összemennek. Éjszaka lehűl a levegő és ez a bútorokra is hatással van.
2012. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
igen-igen, ez a hőtágulás miatt van, nem a szellemek :)
2012. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kuroyuki Hime ***** válasza:
43%

Nálunk special nem hiszem, hogy a hőtágulás a felelős az ilyesmiért...én szoktam látni furcsa dolgokat... mondjuk nálunk a zongora is magától szól néha... :)

de a szellemekkel nincs semmi probléma, amíg nem okoznak nagyobb galibát...

2012. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hőtágulás. Ha a szellem szót szeretted volna hallani, a ritka kis kattanások még kevesek ahhoz.
2012. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Antimod ***** válasza:
100%
Nem szellemek okozta jelenség, megfigyeltem, hogy szüleimnél egy-két öregebb fabútor roppan néha akkorát, hogy azt hiszem, menten összerogy. Nálunk, ahol fiatalabb bútorok vannak, nem kattog semmi.
2012. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Brain Storming válasza:
100%

Kuroyuki Hime


És olyankor mit játszik a zongorátok? ):o)

2012. aug. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem nem ..nem a szellemek miatt,csak tudni akartam róla...dehát a fa is tágul ???:/ nem vagyok nagy fizikus bocsi
2012. aug. 30. 17:45
 9/12 Brain Storming válasza:
100%

A fa szerves anyag - ha a bútorok nem farostlemezből, v iesmiből vannak, akkor a fa, akármennyire is van pácolva, kezelve, stb, érzékeny a környezet nedvességére, páratartalmára. A lakóhelyiségek hőmérsékletének váltakozásával a belső légtér nedvességtartalma is változik, amiből vmennyit felvesz a fabútor anyaga, emiatt tágul. Néha elegendő csak egy fél millimétert duzzadnia ahhoz, h egy illesztés annyira megfeszüljön, h reccsenve csússzon el az illesztések mentén, vagy szálirányban roppanhat egyet, mivel a fa anyag hosszú rostokból áll, amik évről évre gyarapodnak, ergo nem teljesen azonos a belső szerkezetük.


Figyeld meg, h általában a szellőztetések alkalmával, vagy ahhoz köthetően lehet hallani a roppanásokat. Ez különösen a hideg hónapokban jelentős, de akármikor, amikor hirtelen változik a környezet hőmérséklete, és így a páratartalma is.


De persze lehetnek a fabútoroknak hosszú, beépített fémhuzal v pálca merevítése, rögzítése vagy feszítőeleme is - azok esetében a nagyobb hőmérsékletváltozás a hosszváltozásuk okozója, mivel a fémek hőtágulása nagyobb: jobban kitágulnak és jobban összehúzódnak ha változik a hőmérséklet.

2012. aug. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugi nekem a zongorám kattog állandóan:D:D Sőt, van, hogy húr is megszólal benne. Egyszerű fizika. Valószínűleg szeles a lakásotok,avagy gyorsan változik benne a hőmérséklet(amit te nem, mivel a bőröd alkalmazkodik, ám a tárgyak megéreznek.)
2012. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!