Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miféle ezoterikus módszerrel...

Miféle ezoterikus módszerrel derítsem ki milyen szakmában, melyik országban élve, milyen életpályával járok a legjobban?

Figyelt kérdés
Nem mozgat sem a pénzkeresés, semmi, boldogságot, izgalmat, egészséget keresek. Akartam katona lenni, de az Magyarországhoz köt, ami nem tetszik, ha missziókkal külföldre megyek az nem ugyanaz. Akartam Ausztráliába menni felsőoktatásra, letelepedni, de giga csótányok, legyek, csúszómászók, és a társadalom peremén élő bennszülöttek vannak. kell valami motiváció az életembe, amiért küzdök, amiért vágyok, volt ez a kettő sok ideig, most nincs semmi. Ezért gondoltam az ezotéria valamely módszere segíthetne.
2013. jan. 25. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet, hogy akárhová mégy mindenhol rosszul érzed magad, és ez elsősorban amiatt van, hogy nem vagy kibékülve magaddal illetve fogalmad sincs, hogy mi az ami boldoggá tenne?


Ha lenne egyetlen kívánságod, ami rögtön teljesülne (de csak személyes lehet) akkor mi lenne az?

2013. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 eNerdzsy ***** válasza:
82%

Az ezoterikus módszer alapja az, hogy ismerd meg önmagad és ez által őszinte lehetsz magadhoz!

Tehát, ha azt mondod, hogy hajlandó lennél külföldön letelepedni, ahol nem ismersz senkit, vélhetően nem beszéled olyan jól a nyelvet mint a magyart, akkor ne akard senkivel elhitetni, hogy nem a pénz motivál.

Mindannyian látjuk, hogy elengedhetetlen a túléléshez.

És, ha nem számítjuk a megvilágosodott keveseket, vagy szenteket, akkor a boldogság (valamilyen formája), az izgalom és az egészség csakis az anyagi jólét útján érhető el.

2013. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 eNerdzsy ***** válasza:

És tudom, hogy sok magasröptű gondolkodó fordul meg itt, ezért megkérek mindenkit, legyen kicsit őszinte önmagához, aki azt mondja, hogy őt nem a pénz motiválja.


Valaki mellé letesznek kp.-ban 1 milliót azzal, hogy el teheti, ha úgy gondolja. Ha pedig nem, akkor nem. Ki mit választana?

2013. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: pedig tényleg nem a pénz motivál. Ausztráliában az motivált, hogy meleg van, gyönyörű a táj, galambok helyett papagájok, szelíd állatok, ősi föld, az angolt pedig felsőfokon beszélem, nekem nincs bajom a nyelvvel, ovi óta angolozok, gimibe járok most, franciázok az angol mellet, meg oroszozok. A katonaságban a motiváció az egészséges életmód volt, a természethez való közelség, az egyenruha a mi kényelmes, imádom, illetve a fegyverhasználat, meg hogy ingyen van az egyetem, Ausztráliában például pénzért lenne. Sok pénzért. de éppen lenne rá keret amúgy.
2013. jan. 25. 13:24
 5/16 A kérdező kommentje:
Első: Egy személyes kívánság, bármi? Hm... valami szakma, ami változatos, izgalmas, nem köt ehhez az országhoz, a rend, fegyelem nem zavar, de a nagy bezártság igen. Egészség, boldogság, sikeresség, kényelem, megpróbáltatás. Egy ilyen dolgokkal teli élet a kívánságom. Nem akkor átlagos szakmát, vagy ha az van, akkor legalább ne Magyarországon maradjak, mert itt nem tetszik az éghajlat. Meg más se, mint pl. a közbiztonság.
2013. jan. 25. 13:27
 6/16 anonim ***** válasza:

Első vok. Na látod, nem tudod megmondani, hogy milyen konkrét dolgot akarsz. Egy egész rakás általánosságot kívánsz, de semmi olyat nem tudsz mondani, ami konkrét és a célkitűzéseid felé lendít. Na ez a baj. Nem tudod mit akarsz, de ezt senki/semmi nem tudja megmondani helyetted!


Például mondhattad volna hogy mondjuk "legyek emberi jogokkal foglalkozó ügyvéd", vagy " legyek nagykövet" vagy bármi hasonló ami érdekel.


A legjobb lenne, ha konkrétumokban gondolkodnál, végy sorra több lehetőséget ism állítsd őket rangsorba. Kezdd az elsővel, és próbáld meg. Ha nem jön össze ott a második harmadik stb.


Írj pl össze 10 dolgot is amit mindenképp ki akarsz próbálni ebben az életben. Ez lehet bármi, ejtőernyőzés, bungee jumping stb. Bármi.


Akkor majd lesz fogalmad, hogy ki vagy és mit akarsz!

2013. jan. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Legszívesebben egyesíteném a két dolgot, a katonaságot, és a külföldöt, de azt nem lehet, de ha lehetne sem tenném, hát az hazaárulás szerintem. Külföldön élő akarok lenni, azt hiszem. De akkor sem akarok átlag szakmát. Régebben érdekelt a bölcsészet, de ha nem az anyanyelvemen járok, hát az halálra van ítélve, valljuk be. Felsőfok ide vagy oda, csak az anyanyelvén bölcsészkedhet az ember. Régebben akartam szállodában, hotelben dolgozni, vagy orvos lenni, hát a vendéglátás, az már egyáltalán nem vonz, a kémia miatt pedig az orvoslás ugrott. érdekelt még a színészet, érdekel most, is ahhoz van is igazából tehetségem, de hát az neme gy biztos szakma, a színházi szereplés meg egész életemen keresztül biztos megbánós lenne.Egész jól rajzolok, de nem akarok ruhatervező vagy belsőépítész lenni, szerintem ezek fenemód haszontalan szakmák, már bocsánat. Úgy értem szükség van erre is, meg ilyenek, de nélkülük is menne tovább az élet, ahogy ment is sok sok éven keresztül a régmúlt időkben. Ilyen "haszontalan" szakma sok van a mai világban, ilyet nem akarok. Hogy mi az ami nem haszontalan? Pedagógia, tudományok, rendvédelem. meg még néhány. én ezeket nem látom haszontalannak. A jog és a vendéglátás az határeset. Számomra ezek a művészeti, informatikai, pénzügyi dolgok, gazdálkodás, marketink, mind haszontalan.
2013. jan. 25. 13:53
 8/16 anonim ***** válasza:

"A katonaságban a motiváció az egészséges életmód volt, a természethez való közelség, az egyenruha a mi kényelmes, imádom, illetve a fegyverhasználat"

Te is csak TV-ben láttál katonákat...

2013. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, ne csak ennyit írj, fejtsd ki!
2013. jan. 25. 15:13
 10/16 Zsolt75 válasza:

Soha nem vagy jó vagy rossz helyen ! Mindig ott vagy ahol a dolgod van !


Épp ezért értelmetlen keresni, hogy mi lenne a jobb :-)

2013. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!