Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezoterikus tanokat elfogadók,...

Ezoterikus tanokat elfogadók, spiritualizmusban, transzcendens dolgokban, okkultizmusban és természetfelettiben hívők. Ti mi alapján válogatjátok meg mit hisztek el?

Figyelt kérdés

Nos racionalitás,logika és bizonyítékok alapján biztos nem mert ezeket a dolgokat még senki se bizonyította.Tehát ha mondjuk elhiszitek azt hogy vannak,farkasemberek,tündérek,átkok akkor azt mondjuk miért nem hiszitek el hogy a Hold egy reptoid kolónia és a belseje ki van bányászva?Vagy azt hogy az erdőkben minden naplementekor az avarból előjön a menyétfejű rigóbéka?Ezeken lehet hogy jót lehet nevetni de ugyanannyi bizonyíték és racionalitás van rá mint a sokak által elfogadott szelemekre.


Mi alapján döntitek el hogy bizonyos ezoterikus dolog számotokra igaz és más nem?Egyszerűen az hogy melyik tetszik?Vagy melyikhez van még elég kreativitásotok?Mi alapján?



2013. jan. 11. 21:08
 1/5 Zsizsik666 ***** válasza:
100%
Tapasztalat. Pl. ha többen látjuk, halljuk, tapasztaljuk, érezzük ugyanazt, egyforma élményeink voltak, hasonló dolgok történtek velünk. enélkül esélytelen, hogy csak úgy elhigyjem, lehetségesnek tartom esetleg, de elhinni nem fogom, csak azért, mert valaki azt mondja.
2013. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szkeptikus.hu-n olvastam egy cikket, hogy hogyan érdemes bizonyítatlan és bizonyíthatatlan infókat kezelni magunkban, azóta szeretek ezoterikus dolgokkal ismerkedni. A módszer egyszerű: ne feketén-fehéren gondolkodj, hanem ésszerű pontossággal helyezd el egy igaz-hamis skálán azt, amit nem tudsz biztosan valóságnak vagy tévedésnek nyilvánítani. Jó támpont a sok biztos ismeret ebben, tényleg a legfontosabb a biztos dolgok halmaza, és hogy nulla tévedéssel minél használhatóbbra gyarapítsuk ezt a biztos tudást.


Áttörést lehet elérni azzal, ha átmenetileg igaznak fogadsz el valamit, ami nincs bizonyítva. Elég nagy fordulópontja a sorsunknak, amikor rájövünk, hogy épp ennyit tehetünk, ha észre szeretnénk venni Istent a világunkban. Idővel elmúlik az önámítási hajlam, az ember szomjazni kezdi az igazságot, és ilyenkor Isten valamelyest feledheti magát előtte. Fura, hogy ide is az ésszerű gondolkodás, az elfogulatlanság, az igazságvágy vezeti el a kalandozó lelkeket...

2013. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én pont az az ember vagyok, aki bármit elhisz ezen a téren, még ha nem is bizonyították.

Én hiszek a boszorkányokban, az okkultizmusban, a természetfeletti lényekben.. Mindenben. Nálam nincs az, hogy "melyik tetszik".. Van egy sorozat, ahol egy médium nő embereken segít, kiűzi a szellemeiket és elhunyt szeretteikkel beszél. Szerintem ez nem kamu, mert elég komolynak és meggyőzőnek tűnt, ráadásul velem is történt már pár fura dolog, szóval én elhiszem, hogy ezek a dolgok igenis léteznek.

2013. jan. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor utolsó miért nem hiszel mondjuk a radiátor hajigáló gladiátor aligátorban?Mert nincs benne a köztudatban?20 év múlva már hinnél benne?És különben az általad említett sóműsorok mind csak beépített közönséges,svindleres,hazugság,amit pénz reményében nagyon hitelesen összevágtak és megszerkeztette.Poénból úgy egy pár napja megnéztem egy kártyajósos műsort.Az volt benne hogy a fickó elejtett egy kártyát és azt mondta erre hogy "a sors beleszólt az adásba".Hát ez már szánalmas.Nem ő béna és nem képes élő adásban normálisan fogni a lapot,neem ...inkább a sors volt.Na mindegy.De különben tényleg érdekelne.
2013. jan. 16. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Én mégis a logikát követem és/vagy a tapasztalatokat. Igazából mindent lehetségesnek tartok, mivel ha valaki mégis megteremtette a világunkat, akkor bármikor bele bír nyúlni.


Mióta szellemet idéztünk, és az öngyújtónk leesett egy székről, azóta sem tudok rá racionális választ adni, maximum annyit, hogy az emberi elme képes valamennyire az anyagok irányítására.

Az agykontrollban hiszek, rengeteg jó tapasztalatom van vele, de azért még mindig fenntartásokkal kezelem.


Nálam még az is számít, hogy egy kijelentés mennyire tűnik úgymond sikerhajhásznak, mennyire értelmes, logikus a megfogalmazása, és mennyire befogadható mai szemmel.

2013. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!