Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Ez mi lehet? Szellem, vagy...

Ez mi lehet? Szellem, vagy csak beképzelem?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elég sokat látok szellemet. Nem hiszem, hogy igazi lehet, szerintem csak a fejemben van. Nagyjából egy éve tart, egy hónappal a testvérem halála után kezdődött. A lényeg annyi, hogy általában este (de van hogy nappal is) látok egy átlátszó, de elég jól látható testet. Mindig a szemem sarkából pillantom meg, és mire teljesen odanézek és ráfókuszálok eltűnik. Van amikor fehér, van amikor fekete, de mindig egy helyben áll, de valahogy mozog. Annyit sikerült már többször is kivennem, hogy kicsi, és az egyik keze felé mindig erősebben látni. Azt hiszem hogy a jobb keze az, és ami az ijesztő, hogy valamikor rám mutat vele. Eleinte rettegtem tőle, de már megszoktam, ha tudna és akarna bántani, már megtette volna, feltéve ha tényleg létezik. Mi lehet ez? A szüleimnek szóljak róla? Szerintem csak én képzelem oda, de félek szólni mert hülyének néznének. Az utóbbi időben elég sok trauma ért, válthatta az ki? Igazából bele se merek gondolni, mi van akkor ha igazi. Mért mutat rám? Kinek mutat engem? Mért mutat annak a valakinek?
2013. febr. 4. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a testvéred szelleme lehet. Én a nagypapámmal jártam úgy, hogy miután meghalt, állandóan éreztem a jelenlétét, maguktól nyíltak ki szekrényajtók (nálam, nagymamámnál, nagynénéméknél) és én rettenetesen fostam, bevallom. Úgy lett vége, hogy egyszer elmondtam neki, hogy félek tőle, nekem ez nem jó, és ne csinálja ezt. Utána nem "zaklatott" többet.
2013. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem igazi.
2013. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Menj ki a temetőre a testvéredhez,egyedül.Vigyél neki egy szál virágot,egy kis mécsest és mond el neki,hogy szereted.De kérd meg,ha ő jár hozzád vissza,ne tegye,mert ez neked nem jó,félsz.
2013. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Antimod ***** válasza:
51%

Ne félj tőle! Ez a legfontosabb, mert nincs miért félned. Nem tud ártani, ha igazi, ha nem. "ha tudna és akarna bántani, már megtette volna" - igen, ez a kulcs. :) (Egyébként valószínűleg nem beképzeled, erről vannak tapasztalataim, bár nem személyesek.)

Lehet a testvéreddel kapcsolatban - akár ő is - , lehet, hogy tőle független. Ne szólj a szüleidnek szerintem - bár nem ismerem a hozzáállásukat - , de mai társadalmunk hajlamos az mainstreamtől eltérő embereket - teljesen függetlenül attól, hogy miben térnek el egyébként - elmebetegnek, "hibbantnak" tekinteni.

Szerintem ha huzamosabb ideig nem foglalkozol vele, egy idő után nem fogod látni, de te döntöd el, mit kezdesz a helyzettel.

2013. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lilith1994 ***** válasza:

Lehetséges hogy az elhunyt rokonod szelleme, de nem szabad félni tőle:) amikor meg látod vagy meg érzed mond neki, hogy félsz tőle és hagyja abba mert ez neked nagyon nem jó. Sok szellem nem akar el menni még akkor sem ha szépen kéred rá mert vigyázni szeretnének rád, vagy csak látni mert nem akarnak megválni tőled. Legyél vele tapintatos, és egy idő után meg érti és elfogadja amit mondasz. A szüleidnek ne mond el szerintem, bár nem ismerem a hozzá állásukat. Én el mondtam apámnak egyszer hogy hiszek ebben ebben és hogy éreztem hogy nagyapám még itt van(ez egy évvel papám halála után volt), és teljesen hülyének nézett ,és elvittek pszichológushoz. Az agy kurkász csak annyit mondott hogy depresszió. Aztán meg nyugtatót kellet szednem... 13 éves voltam.


Sok sikert, türelmet, és kitartást!

2013. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Üvegtesti homály.
2013. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Napkiraly ***** válasza:
0%

1. ne szólj senkinek mert bekerülsz a dilidokihoz

2. ne kommunikálj vele, mert felkelted az érdeklődését, tudja hogy látod és zaklatni fog

3. ne félj tőle mert a félelem táplálja

2013. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet hulye vagyok, de felni nem felek, csak nrha megijedek, amikor nem szamitok ra. Nen szeretnem negkerni hogy menjen el, hanem inkabb azt szeretnem megkerdezni hogy mert van itt, mert biztos nem veletlen. Erre nincs lehetoseg? Amugy meg, fenntartom a lehetoseget hogy csak kepzelem. Nem lehet ez valami betegseg? Regen anyam is mondta, hogy egyszer a nagynenemmel lattak a halott dedpapam szellemet miutan meghalt. Nem lehet hogy ez valami oroklodo betegseg? Dilidokihoz nem akarok menni, mert az csak hulyenek nezne.
2013. febr. 6. 14:38
 9/9 anonim ***** válasza:

A pszichológusok nem dilidokik és nem néznek senkit hülyének. Egész nap olyanokkal találkoznak, akiket erős traumák értek és ezt nehezen dolgozzák fel és megpróbálnak nekik segíteni.


Egyébként ami téged illet:

Szerintem belőled is az hozta ki ezt, hogy bőven volt teher a válladon. Nem könnyű feldolgozni, hogy elveszítetted a testvéredet. Ha másról esetleg nem is akarsz, erről mindenképpen érdemes lenne beszélned a szüleiddel, vagy mással, akiben megbízhatsz. Szerintem egy pszichológussal is érdemes, de persze ha nem akarod, nem kell.

2013. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!