Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hogyan kerüljek ki az alkotói...

Hogyan kerüljek ki az alkotói válságból?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve foglalkozom zeneírással, de az elmúlt 1 évben alig több mint 3 dalt írtam, és azok sem sikerültek valami jóra, amolyan kín szerzemények lettek, 2-3 hónapokat ültem felettük anélkül, hogy a legkisebb ihlet is meglebbentett volna.


Egyszerűen nincsenek ötleteim. Milyen ötleteket tudtok arra, hogy visszarázódjak a kreatív önmagamba? És miért megy mostanában ilyen nehezen, ami eddig olyan egyszerűen? Híresebb költők/írók/festők/zeneszerzők hogyan érték el a kreatív, ösztönös tudatállapotukat?


Bocsi ha kicsit összeszedetlen vagyok, de azt hiszem ezt hívják alkotói válságnak, és eléggé pánikban vagyok...



2013. febr. 16. 17:38
 1/10 anonim válasza:
96%

Ha teheted, utazz el egy hosszabb időre a lakóhelyedtől távolabbi helyre. Próbálj ki új dolgokat: sport, kiállítás, társaság, kirándulás, könyv, új ételek akármi.

hallgasd a kedvenc zenéidet, hunyd le a szemed és képzelj el képeket, élethelyzeteket, történeteket... :)


remélem tudtam valamit segíteni!

2013. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne görcsölj, engedd el magad, ne ragaszkodj annyira a zeneiráshoz,és ha jobban érzed majd magad,jönni fog magától.
2013. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csak új élményekre van szükséged. Ha teheted, legalább egy hétig ne foglalkozz ezzel, még csak zenét se hallgass, és csinálj valamit, amit eddig még soha! És akassz ki a falra egy citromsárga valamit (nekem általában valahogy a sárga színtől lesznek jó ötleteim :)

[link]

2013. febr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szex pia és tudatmódosító szerek tömbkeleg ahogy más alkotói válságba jutott sztárok is teszik

bár én egyiket se javaslom helyette inkább a yoga meditáció

2013. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Csapasd szét az agyad egy hétvégén péntektől vasárnap estig való vedeléssel.

Hétfőn kijózanodsz, kedden még öklendezve, de leüklsz és menni fog.


Nekem bejött a módszer.

Nem sűrűn csinálom, mert félek, hogy alkoholista lennék :D

Bár, már lehet az vagyok, csak tudatosan fékezem magam.


A híresebb művészek általában vagy züllöt állatok voltak vagy spirituális irányba mentek el.

De, szerintem mindenkinek vannak kihagyásai.

2013. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gepzene válasza:

Mi kell hozzá? Semmi. Mármint tényleg.


Akarod, hogy jöjjön az ihlet? Elvárnád? Hogy lehet a váratlant, a teljesen spontánt, az ötletet VÁRNI??


Hagyd a francba. Jammelj kedélyesen kedvenc hangszereden, oldódj, hadd áradjon az az izé, ami már alig várja, hogy végre szóhoz jusson! Hadd kurvuljon a sablonosság közé egy kis megmagyarázhatatlan, fura többlet, AMIKOR Ő AKAR. Csak told, és érezd jól magad! Ez a legjobb drog.

2013. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Persze igyon meg drogozzon. Mert ezt csinálták és csinálják a híres sztárok. Persze csak egy kicsit segít ez rajtuk utána meg azért kell nekik zeneszöveget írni mert annyira be vált a módszerük. Egyébként az első 3-nak van igaza. Az utazás jó ahogy az első írta, de elég költséges és nem tudjuk, hogy ihlettelen barátunk hogy áll anyagilag. Először próbáljon szerintem valami színt vinni az életébe. Rendezze át és fesse ki a lakást vagy egy adott helyiséget ahol úgymond dolgozik.
2013. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 7 -es!


Nem kötözködésből, mert jó ötleteket adtál, ez kétségbe vonhatatlan, de sajnos manapság már egy igényesebb festése akár egy szobának - helységnek felér egy rövidebb elutazással. :)

2013. febr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ja mondjuk az is igaz. Manapság már mi nem drága. Jó bár én mindig az a csináld magad voltam és szoba festéshez nem kell nekem szak ember. Így "csak" alap anyag árból megúszom.

De egy hosszabb utazás az már tényleg húzós.

2013. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi a halál az a zeneszöveg nevű dolog? Ilyenről még nem hallottam. Amúgy én úgy csinálom, hogy mindig épp azzal foglalkozom, amihez kedvem van. Amúgy a zenének nem a szövegről kell szólnia, de t.kmindegy. Értsd: ha éppen videót akarok vágni egy régebbi számomhoz, azt, ha épp valami éneksávon dolgoznék, akkor azt, ha épp egy új téma kíséretébe vágnék bele, azt, t.kmindegy, a lényeg, hogy egyszerre mindig vagy három-négy projektem folyik, valamelyikben mindig van valamit tenni épp, amihez kedvem van. Szóval tekints át az írás, filmezés felé, vagy csak lógj a halálba, beszélgess emberekkel. Jót fog tenni, én is úgy gondolom, hogy a rágörcsölés a legrosszab, az sz.tbaszh.tja az összes eddigi munkádat is. Persze, a hátránya ennek a módszernek, hogy mindenhez több idő kell, mire a végére érsz, de, talán többet is ér, amit jó kedvvel, őszintén csinálsz, nem?
2013. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!