Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Narkolepszias lennek?

Narkolepszias lennek?

Figyelt kérdés

Ugy 5 eve kinoznak havonta minimum 1x 2x remiszto almok. Zsibbadok kozbe tudom hogy fel kell kelnem, de nagyon nehez. Probalom akarmimet megmozditani de nem megy. Kozben mindig valami ijesztot almodok. Amikor ugy erzem felkeltem halucinalok. Nem csak kepekben volt hogy ereztem hogy valami lehuzza rolam a takarot neki csap az ajtonak es teljesen valosagos volt. Hallottam hogy koppan a fejem es ereztem is. Utana keltem fel rendesen. Volt hogy ereztem hogy valaki hatulrol lefogja teljes erejebol a kezem szinte sirva keltem. Ezen kivul kronikusan faradt vagyok barhol barmikor eltuduk aludni ha ugy adodik. A suliban rendszeresen aludtam. Nem direkt csak a monotonitas elalmositott. Most fejeztem be a sulit. Egy irodaban dolgozok mar 2x aludtam el a gep elott. Ezek utan kerestem ra a neten hogy mi lehet ez ratalaltam a narkolepsziara. Lehetseges hogy az vagyok? Varom narkolepsziasok es hozzaertok velemenyet. A helyesirasert bocsi tabon nem tudok normalisan irni.

19L



#narkolepszia #remiszto almok. Alvas paralizis
2014. aug. 15. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A narkolepsziában nem vagyok biztos, ezt egy szakembertől kéne megkérdezni. viszont az ilyen álmodom is meg nem is - jellengű dolgok (tudod h álom, de vízionálsz mindenfélét & nem tudsz mozogni) nekem akkor jöttel elő, amikor rettenetesen rosszul aludtam. Olyankor is keveset. (napi 2-3 órát)

Szóval egy ilyen állapot előjöhet, ha az ember nagyon nem alszik, vagy azt épp rosszul/össze-vissza.


Én speciel kinőttem (úgy tűnik legalábbis) de ha neked már iylen régóta gondjaid vannak ezzel, akkor talán nem ártana valaki hozzáértőbbel megbeszélni.

2014. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Krónikus fáradtságot és random elbóbiskolást hosszas, életmódszerű kimerültség vagy tartós alváshiány okozhat (a leírások alapján nem sokat vagy nem jó minőségűt alszol), a narkolepszia az inkább rohamszerű (mint az epilepszia), és gyakran erős érzelmek váltják ki, de ha így is gyanús, vizsgáltasd ki magad neurológián, mert ha tényleg az vagy, baromi veszélyes lehet.


Rémálmokat okozhat a stressz, a szorongás, valamilyen mentális baj, az ilyen ijesztő félig éber "bénulás" (zsibbadás) meg az alvásparalízis. Nincs köze a narkolepsziához.

2014. aug. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miert az ezoteria kategoriaba teszel ilyesmit? Ha beteg vagy, menj orvoshoz, az eg szerelmere, nem itt mindenfele jottment (mint en!) tanacsait hallgasd.
2014. aug. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Lehet tenyleg kivizsgaltatom, hogy pontosan mi lehet ez.

Kedves utolso kommentelo. Ugy tudom ez az oldal azert jott letre hogy tanacsokat kerjunk mas ahogy te fogalmazol mindenfele jottment embertol. Ugyhogy legyszives ha nem tudsz erdemben hozza szolni a kerdesemhez akkor ne tedd. Amugy is mas narkolepszias, vagy hasonlo panaszokkal rendelkezo emberek velemenyeire vagyok kivancsi. Te nyilvan egyik kategoriaban sem tartozol, legalabbis a kommentedbol ez jon le. Szep napot.

2014. aug. 16. 10:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Egy eszkimó kisfiú sosem fog tigrissel álmodni, mert nem tudja, mi az, milyen az. Egy afrikai bennszülött nem fog rémálmában leszáguldani egy havas lejtőn. Azért,mert nem tudja, mi az. Az ember csak olyan rémálmokat tud átélni, amit valahol látott. Gyere le a horrorfilmekről, és megszűnnek a rémálmaid. Tudatosan kerüld el egy darabig a thilleres, kínzós, borzongatós filmeket, és fokozatosan elmúlnak majd. Én sosem nézek olyan szemetet, és jól alszom.
2014. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kb 6eve nem nezek semmilyen horroros, szellemes, kinzos, veres filmet. Nem birom oket.
2014. aug. 22. 17:48
 7/9 A kérdező kommentje:
De egyebkent igazad van lathattam ezeket filmben akarhol, de nem ez volt a kerdes.
2014. aug. 22. 17:50
 8/9 anonim válasza:

szia , velem is ugyanez van! alvásparalizisem is volt az életben már vagy 10-15x. a legutóbbi olyan volt, mintha a gonosz el akarná rabolni a lelkem, női robot hangon, fenyegetőzően, és követelőzően beszélt hozzám, ijesztő dolgokat mondott, hogy "az enyém vagy, és hogy elrabolja a lelkemet" stb. persze szabadulni, vagy tenni ellene nem tudsz semmit, mert bár a rémülettől a tudatod felkel, hogy menekülnél, szólnál valakinek hogy segitsen, de nem birsz szólni, kiabálni, és megmozdulni. utána ez annyira megmaradt bennem, hogy két napig ezen rágódtam, hogy úristen, mi lehetett ez. aztán a barátom kinyomozta a tudományos okát, ez alvási paralizis, alvási bénulás. a durva az, hogy háton fekve akár szivbénulást, és éjjeli hirtelen halált is okozhat. álliótalg az áldozatok arcán rettenet rémület van ráfagyva halott állapotukban.


én kiskoromban néztem meg pár horrort, trillert, de hamar rájöttem, hogy nem nekem valóak ezek. úgyhogy messze elkerülöm az ilyesmit. tehát ez nem bizonyithatja azt, hogy azért jelentkeznek ezek a rémes dolgok velünk, mert sok ilyet láttunk filmekben, ugyanis én nem nézem ezeket, az agyam pedig mégis látja ezeket a rémes dolgokat. Én a filmet is azért nem tudom nézni, mert valójában olyan érzés fog el, hogy ezek igazak, léteznek, és ezért félek tőlük (az álmomból megmaradt rossz emlékek, sokk hatás miatt) szóval nem úgy, mint más, aki ha néz egy ilyen filmet, azért nem fél, mert tudja, hogy ez úgysem igaz, max felmegy az adrenalinja amikor ijesztő jelenet van, és ennyi. nálam ez több.


egyébként én is nagyon nehezen ébredek, kb délután 3-ig kómás vagyok, álmos, állandóan aludnék, volt hogy munkahelyemen elaludtam a széken én is. nagyon fáradékony vagyok, attól függetlenül, hogy 9-10 órákat úgy alszom éjszaka mint a bunda. Lemegyek a boltba 11-kor, és úgy kóválygok ott közöttük mint egy holdkóros, mindenki éber, és fitt és aktiv, én meg mint egy drogos, aki be van tépve. nem akar múlni az álom, olyan mintha mindig aludnék, amikor már ébren is vagyok.


úgyhogy úgy döntöttem, én is elmegyek egy alvásközpontba, és kivizsgáltatom magam.


más szervi bajom nincsen, szivem rendben, pajzsmirigy is, cukrom sincs, vérnyomásom is jó, vitaminokat szedek, de ez az álomkór nem múlik rólam.


állitólag a neuronokkal van kapcsolatban ez.

2014. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia. Többször is előfordult már velem alvásparalízis, nagyon ijesztő valóban, főleg amikor rémálmokkal párosul. De az egyik legdurvább eset az volt amikor egyedül voltam egy nagy házban és rosszakat álmodtam, aztán amikor felébredtem azt éreztem, hogy valami végigsimítja a karomat meg a kezemet. Riadtan ugrottam ki az ágyból és rohantam a kapcsolóhoz, felkapcsoltam a villanyt. Semmi nem volt ott, de annyira valóságos volt az egész. Virradásig nem mertem visszaaludni...


Amúgy földönkívüliek általi elrablásra, kísérletezésre nem gondoltál??

2015. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!