Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Tudatos álmodás? De hogyan?

Tudatos álmodás? De hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék tudatos álmodni,eddig egyszer azt hiszem sikerült,de ott is csak annyi volt hogy:"ez most egy álom?igen,az!"(ez játszódott le bennem).Persze,utána rögtön fel is ébredtem.Volt még egy furcsa élményem,volt egy rémálmom,utána "felébredtem",egy újabb álomba.Ott az ágyamon feküdtem,azt hittem hogy az a valóság.Utána jött egy nagydarab nő,és rámfeküdt.Na akkor már tényleg felébredtem,de ez eléggé lesokkolt(Ha valaki tud erről valamit akkor írja le).Már olyasmit is észrevettem,hogy a tudatalattim üzenni akar nekem.Ez valahogy úgy nézett ki,hogy pár nappal előtte akartam venni egy új telefont.Kinéztem egyet,ez nagyon tetszett,bár eléggé drága volt.Kellett néznem egy olcsóbbat,ez nem tetszett annyira,de végül beletörődtem,úgy volt hogy azt veszem meg.Nem foglalkoztam ezzel az üggyel hetekig,amikor egy álomban voltam,egy baráti társaságban,és beszélgettünk.Erre pont emlékszem,szóba jött hogy fogok venni egy új telefont.Mondtam,hogy ezt néztem ki,milyen olcsó,milyen jó.Utána,az egyik barátom felhozta,hogy:nem veszel inkább ilyet?(És mondta a telefon nevét)Ez,amit mondott,a drágábbik telefon volt.Már az álmomban éreztem a bizonytalanságot,de akkor még azt mondtam hogy nem,jó nekem az olcsóbb.És utána,amikor felkeltem,akkor tudatosult bennem,hogy nekem igazából a drágább telefon kell,és arra fogok gyűjteni.Szerintem ez a tudatalattim üzenete volt,megmondta hogy mit akarok én igazából :D

Na de térjünk vissza a tudatos álomhoz.Hallottam már pár módszerről,pl a WILD-ről és a WBTB-ről,meg a valóságtesztelésről,de egyik sem igazán jött be.Ha a WILD-et próbálom,mindig elalszom(most majd megpróbálom megint,nem adom fel).A WBTB-et is próbáltam már,de ilyenkor inkább csak sima álmok jönnek össze.A valóságtesztelést még nem csináltam intenzíven,de ha máshogy nem sikerül csak az marad.Legtöbbször,amikor álmodom,és utána felébredek,megpróbálok emlékezni az álomra,de nem megy nem jut eszembe semmi.Általában nap közben jut eszembe,egy bizonyos tárgy,személy szokta eszembe juttatni az álmot.Néha úgy érzem,hogy éjjel nem is álmodtam,és csak utána jut eszembe valami,ezért ezt a valóságtesztelős dolgot hanyagolom.Nektek milyen módszer vált be?Olvasgatom én a tudatos álmokról szóló oldalakat,de én inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Kicsit hosszúra sikerült,köszönöm szépen ha végigolvastad :)



2015. febr. 16. 21:25
 1/6 Legoman ***** válasza:

Nézd meg ennek a csávónak a videóit. :)

https://www.youtube.com/watch?v=q1Ja1kB3m_8

2015. febr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a video nem elég ahoz hogy elkezd, az az rc amit mond nem valami hatásos. Én a következőket ajánlom:

Napközben bizonyos időközönként tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket : hogy kerültem ide? Milyen nap van ma? Mit reggeliztem? Stb.

Ezek egy idő után rutinná válnak, és van rá esély, hog, álmodban is megkérdezed magadtólmagadtól. Ha nem tudod a választ, álmodsz

A másik pedíg az álomnapló írás. Ezt úgy kell csinálni, hogy amikor felkelsz, veszel egy füzetet és leírod amit álmodtál e/1-ben, jjelenidőbe. Így könnyebben észre veszed az álommotívumaidat , és ha alvás közben felismered őket , azzal tudatosíthatod az álmodat.

Érdemes egy éjszaka többrször is ébrednidni, ezzel sokkal hatékonyabb a módszer .

Amúgy pedíg szerintem érdemes utánaolvasni, sok jó módszer van még az interneten (magyarul is!)

Remélem tudtam segíteni:)

2015. febr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sorry a hibákért, telefonról voltam
2015. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Legoman ***** válasza:

Az én tapasztalataim szerint, nem szabad nagyon sokszor elvégezni egy nap, mert akkor kevesebb az esélye annak, hogy álomban is benne lesz.

Olyan, mint mikor egyszerre sok falevél hullik a vízbe, pedig az első, ami a vízbe hullott még le sem merült.

2015. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ksoma válasza:
27%
Több kérdést tettél fel egyszerre.Lehet-e tudatosan álmodni ?Igen lehet,csak a mai világleírás szerint semmi értelme a szórakozáson kívül.Én is kinőttem belőle,tovább szeretnék lépni de nem tudok.Másik kérdés,élethelyzetekre ad-e megoldást az álom ? Régebben (ma is) butították vele az embereket,de nem.Pedig milyen jó lenne.stb.Kicsit megvilágítsam a hátteret,amennyit nyílvánosan lehet mondani.Vagy tisztában vagy vele vagy nem,saját magadat max 25 százalékban (akkor már fullextrás vagy) tudod uralni.Feltetted már azt a kérdést a többi közel 90százalék mi ? 20-ra becsülöm az automatizmusokat úgymint szívverés és egyéb szabályozás.Még van 60-70 az mi ? Ismétlem csak a mai világértelmezés szerint nem magyarázható.Annélkül pedig sötétben tapogatózol,felveti az esélyét nekimenj valaminek és megsérülj(roszabbik esetben,de legyen szerencséd).
2015. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom, de én egyszer úgy álmodtam hogy tudtam hogy álmodok és nem tudtam felébredni! Mondtam hogy már unom és nem bírtam felébredni egyszerűen!:DD Csipkedtem magam hátha igazából is megcsípem magam, de semmi aztán mélyebb álomba kerültem reggel pedig felkeltem. Bocsi a hibákért gyorsan írtam..

(Amit írtam 3-4 évvel ezelőtt volt)

2015. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!