Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szándékos déjá vu?

Szándékos déjá vu?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mit jelent a déjà vu, elfogadom a tudományos magyarázatokat erre a jelenségre (nem hiszek teljes mértékben az ezotériában). Viszont már többször próbáltam "mókából" ilyen képeket előidézni, és ezek később meg is történtek. Ezután elkezdtem tudatosan emlékeztetni magam a képekre, és már arra is volt példa, hogy ezek bejöttek, de mindig váratlan szituációkban. Lehetséges magyarázatok, vélemények, ötletek?

2015. máj. 7. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szàndékos..

nekem egy jos csinàlja..

pl.megjosolta hogy a szomszédba lesz a szerető meg ha éjjel hazaér a hàzastàrs akkor bukik le..igy lett

josolt mhelyi zaklatàst..bejött..

Jobb lenne nem beszélnem a jossal :(

De néha segit is..megjosolta figyeljek a kocsimra mert rossz a fék kormoz..-bejött

meg a gyerek keze akàr eltörhetett vigyem röntgenre..bejött..

làto.. de nem tudom ki ő :(

Béla is lehet vagy a csaj exe :(

bb nem mert ő nem ilyen okos..

nehéz a lecke vége lehetne a sulinak is màr :(

Ma pl.olyan gipszet làttam mint egyszer a neten vki megosztott ..népi matyohimzés szerű volt râ felfestve..

A joslàsba az volt eljön az én időm is ha kitarto vagyok..de én hibàztam :(

"Ha feladod az àlmodat meghalsz élve hallsz meg"-sose adtam fel de nagyot hibàztam :(


bb nek küldöm

notar mary csok csaok puszi puszi

V.bélànak meg azt hogy fàj a jàtéka és örülök hogy nem ő az akire a fiuk haragszanak hanem a szomszédra

2015. máj. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint, akinek déjá vuja van képeket lát a fejében. Aha értem! Te képeket tudsz előidézni a fejedben és tudod mit jelent a déjá vu. Ez egyre érdekesebb lesz, mesélj még!
2015. máj. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges hisz agyadnak lesz kapcsolata.

Ez erősen fejleszthető is belelátássá.

Kérlek írj rám.

2015. máj. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy!

"Tudom, hogy mit jelent a déj vu..." és "...többször próbáltam "mókából" ilyen képeket előidézni..." ellentmondanak!

.

A déja vu "...(franciául: már láttam) vagy paramnézia az a jelenség, amikor valaki úgy érzi, hogy az éppen történő helyzetet már korábban átélte, az adott esemény korábban már megtörtént volna vele, ugyanakkor a korábbi átélés körülményei vagy akár megtörténtének ténye bizonytalanok. Érdekes, hogy déj vu élményének későbbi felidézésekor maga az érzés meglehetősen pontosan körülírható, ugyanakkor annak felidézése, hogy milyen valós körülmények váltották ki az érzést, ugyanolyan bizonytalan, mint maga a képzeletbeli, "már átélt" szituáció." (Wikipédia)

.

Tehát: valami, ami MOST történik veled, látsz valamit, úgy tünik, MINTHA már MEGTÖRTÉNT volna ezelőtt is, NEM OLYAT LÁTSZ, AMI MEG FOG TÖRTÉNNI! (Nem kiabálok, csak hangsúlyozok!)

Nem szabad összekeverni - mint jelen esetben teszed - a jövőbelátásal!

2015. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!