Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek szándékos lehet,...

Szerintetek szándékos lehet, hogy sok helyen az ember ki van szolgáltatva a tömegközlekedésnek, de nincsenek már valós minőségi osztályok, vagy legalább rivális cégek a közelekedési ágazatokban?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy mondjuk ha nem akarok kocsival bejárni és a dugóban ülni, vonattal kell mennem. De ha hajlandó lennék az üzemanyag árának megfelelő áru bérletet vásárolni a vasútra, akkor sincs lehetőségem normális "első osztályon" utazni, ha meg ritkán, mégis van, ott én nem érzem a különbséget.

Olyan mintha szándékosan gyúrnák össze a társadalmi rétegeket egy nagy réteggé...

Másrészt például budapesten egy cég uralja a közlekedést (bár a legtöbb nagyvárosban ez így van) és úgy tudom, amikor a volán, vagy az orangeways át akart venni vonalakat, nem engedték meg nekik. A BKV meg mindennek nevezhető de első osztályúnak nem. Taxival meg nem fogok menni.

Az új FLIRT személyvonatokon meg még el sem tudok különülni, mert az ülések 90%-ánál egymással szembe ültetik az embereket mint az óvodásokat, és rövidebb ideig jó így utazni, de fél órán keresztül már kicsit nyomasztó.


Szóval én hajlandó lennék kifizetni egy kicsivel több pénzt egy "első osztályú" minőségi osztályért, de nincs rá lehetőségem. A nem is másodosztályú, hanem "átlagosztályú" bkv-n meg a mávon a lökdösődő rugdosódó nyugdíjasokon, az agresszív, mindenben hibát kereső kalauzokon és ellenőrökön kívül még veszélyes elemek is felszállhatnak néha, akik kikapják a kezedből a telefonodat, vagy ha olyanjuk van simán megvernek a vezetővel együtt.


2015. márc. 6. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A Flirt vonatok előváros forgalomra, személyvonati forgalomra vannak használva.Erre is lettek tervezve erre is valók, erre is használják őket.


Mellesleg, megpróbálhatsz a bécsi S-bahnon utazni első osztályon, de nem fogsz tudni, mert nincs rajta első osztály.


Csak távolsági forgalomban éri meg első osztály fenntartani.


Bármelyik országba is mész Európában, ott nem fogsz a személyvonaton vagy az S-bahnon első osztályt találni

2015. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az S bahn kb annyit tesz mint a hév. De igazad van amúgy.
2015. márc. 6. 18:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs is semmilyen szándékosság, vagy összeesküvés. Egyszerűen nincs pénz. A tömegközlekedési cégeken meg nincs akkora hatalmas nyomás, mint nyugaton, hogy fejlesszenek.


Saját példámból kiindulva, ha egy 50 éves buszt indítanának csak a településemről, akkor is azzal járnék, mert nincs pénzem fenntartani egy kocsit. Nemhogy megvenni.


Az Orangewaysnak meg problémája volt valamilyen kölcsönnel, azért nem kapta meg a vonalakat. Egyébként nehogy azt hidd, hogy az jobb lett volna.

2015. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát... őszintén szólva nekem az alábbi jön le a kérdésedből...

"Nekem büdös dolog a pórnéppel utazni, de nem elég büdös ahhoz, hogy taxival utazzak, most mit tegyek?!"

Igen, szándékosan "gyúrják össze" a társadalmi rétegeket, azért, hogy az ilyen kényes egyének, ne felejtsék el, hogy ők is pont ugyanolyan emberek, mint mindenki más!

Ez a "mávon a lökdösődő rugdosódó nyugdíjasokon, az agresszív, mindenben hibát kereső kalauzokon és ellenőrökön kívül még veszélyes elemek" meg elég demagóg. Sokat bkv-zom, de még nem sok ilyennel találkoztam. De biztos velem van a hiba, mert nem vagyok ilyen kényes... >_>

2015. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és a volán?
2015. márc. 6. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!