Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szerintetek van az alábbiaknak...

Szerintetek van az alábbiaknak valami reális magyarázata?

Figyelt kérdés
Szívszaggató még ma is a fájdalom, nem lehet verbálisan kifejezni, a szó fennakad. Ma sem tudok rendesen aludni. Lassan négy hónapja éjjel kettő-három óra között megszólalt nálam a telefon, amiben nagynéném félig elcsukló hangján közölte, hogy apukámat bevitték a kórházba. Először azt kérdeztem, hogy mi a baj, nagyon nem értettem, nem realizáltam. Felmerült bennem, hogy ez teljességgel lehetetlen, hiszen aznap még beszéltem vele. Azt tudtam, hogy beteg volt és aznap este különös mélységgel hasított belém a félelem, elkezdtem hideget érezni magam körül, amikor megszólalt a telefon. Be a taxiba éjjel három körül egyenesen a kórházig, jéghideg volt a keze. Az utolsó simogatások. Vajon előre megérezhettem- e a dolgot az egyik, amire várom reflexióitokat. A másik, hogy azóta rettegek a sötéttől, valamint a telefoncsörgés is zavart időnként még nappal is, most éjszaka attól rettegek, hogy megcsörren majd. Következő: éjszaka föl-alá járkálok nem találom a helyem, olyat is gondoltam, hogy apukám világít esténként. Folyamatosan azt hiszem, hogy valahol még találkozom majd vele. Lehet pszichiátriai eset vagyok már.
2015. jún. 7. 20:38
 1/4 Legoman ***** válasza:

Ez a telefoncsörgés egész mélyen hatott rád.

Azt kell csinálnod, hogy esténként határozottan megmondod magadnak, hogy nincs semmi baj, és próbálj megnyugodni.

Ha kell gondolj arra, hogy ha baj történik, akkor úgyis megszólal a telefon, úgyis szólni fog neked valaki.

Nyugodj meg, mert idegesen nem lehet aludni!

Tudom, hogy mondani könnyű, de ne feledd:

Csak egyszer kell megtenned, de akkor rendesen.

2015. jún. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem apukád halála miatt.


Nem tudom, neked ez mennyire tekinthető reális, vagy elfogadható magyarázatnak, de vannak, akik szerint a tudatalatti elmék egyfajta adó-vevőként működnek, és képesek kommunikálni egymással úgy, hogy mi ennek többnyire nem vagyunk tudatában, nem érzékeljük ezt a láthatatlan "összeköttetést".


Minél közelebb áll hozzád valaki érzelmileg, lelkileg, annál könnyebb ráhangolódni az ő "frekvenciájára", és annál nagyobb valószínűséggel veszi tőle az "adást", és érzi meg az ember, ha a másikkal valami nagyobb jelentőségű dolog történik. (Nekem ez azért hihető, mert nagyon sokszor éltem át hasonlót hozzám érzelmileg közelálló emberekkel, (néha nem is csak velük) és "jöttek át" emberekről olyan információk, amik messze nem magyarázhatók meg a statisztikai véletlennel, puszta véletlen egybeeséssel.)


El tudom képzelni, hogy talán veled is ez történt azon az éjszakán.


Nem gondolnám, hogy amiatt, amit leírtál, "pszichiátriai eset" lennél. Nyilván időre van szükséged ahhoz, hogy feldolgozd apukád halálát.


Nem tudom, hogy a saját hiteddel, világképeddel mennyire összeegyeztethető a gondolat, de ha egy kicsit is tudsz hinni abban, hogy a fizikai halállal nem a szűnik meg a létezésünk, ("Folyamatosan azt hiszem, hogy valahol még találkozom majd vele"), akkor ha szeretnéd, szívesen ajánlok neked ezzel a témával kapcsolatban egy olyan könyvet, amit talán érdemes lenne elolvasnod akár most, akár akkor, amikor már túl leszel a gyászmunka nehézén.

2015. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszer keveredtem hasonló szituációba csak másik rokonnal és taxi nélkül. Lényeg a lényeg, hogy nekem a hívás pontos időpontja és körülményei ivódtak emlékeimbe, néhány hétig mindig ugyanakkor mentem lefeküdni, abban az időpontban..aztán idővel elfelejtődött, most így sok évvel később már sem a telefon nem zavar, sem semmi egyéb és aludni is tudok
2015. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Életünk sok adományát az adományozók túlélésével fizetjük vissza. Most fizettél. Én sem alszok teljes sötétben.
2015. jún. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!