Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Válaszolna nekem valaki Uri...

Csicsky kérdése:

Válaszolna nekem valaki Uri Gellerrel kapcsolatban egy kérdésre?

Figyelt kérdés

Még régebben olvastam valahol, hogy tudományos kutatók megpróbálták megállapítani, hogy Uri Geller a kanálhajlító képességét minek köszönheti. Állítólag semmire sem jutottak, csak az volt a meglepő, hogy neki egy egészen sajátságos elképzelése van az anyagról.


A kérdésem az lenne, hogy tud-e erről valaki valamit. Vagy valami forrást, ahol le van írva, hogy miből áll Uri Gellernek ez az elképzelése (lehet angol nyelvű is).



2015. szept. 22. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Uri Geller egy ügyes bűvész. Kanalat bárki tud úgy hajlítani, ahogyan ő.
2015. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Bezony. Az egész Uri Geller jelenség átverés volt. Már ő maga is bevallotta.
2015. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos jó sok ember elhitte amit csinál. :D
2015. szept. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
illúzió az egész, semmi természetfeletti.. youtube-n megnézehet hogyan csinálja
2015. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Zenon ***** válasza:

Én rátettem a lábast a tv tetejére, és tényleg leesett.

Mivel plazma tv-nk van.

2015. szept. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az volt a kedvencem, amikor azt mondta a tv-ben: És akkor most mindenki vegyen elő egy rossz órát! Hát persze! Mert az ember rossz órákat tartogat otthon! ...én speciel vagy megjavíttatom, vagy kidobom! ...de nem dugdosok otthon rossz órákat! :)
2015. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

# 1

Uri Geller ugyan bűvész de nem ügyes.

James Randi már a 80-as években ezt be is bizonyította csak valahogy Randi leleplező műsorai a nagy csodatevőkről aura látókról és magát természet feletti képességet mondó emberekről élő adásban bebizonyította hogy csak bűvészek csak egyáltalán nincs is semmi képességük.

Csak valahogy ezek a leleplező műsorok el lettek felejtve sőt Magyarországon szerintem le se adták őket.

Így Uri Gellert itthon még nagy nézettségű tv csatornán el lehetett adni mint úgynevezett "mentalista" mikor máshol már rég kiderült hogy csak egy bűvészről van szó.

2017. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondoljátok, hogy Uri Gellert csupán a bűvész képességei miatt foglalkoztatta 14 éves korától kezdve egészen a nyugdíjazásáig az egyik izraeli titkosszolgálat? Ez ma már azért nem titok, mert, amikor az 1990-es években utoljára Magyarországon járt, akkor erről a tévében, később pedig egy önéletrajzi könyvében is nyilatkozott.
2020. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
A kérdés öt éves, de mindegy. A titkosszolgálat azért foglalkoztathatta, amiért sok világjáró embert szoktak a titkolózók. Feltűnés nélkül kémkedhet. Nem másért.
2020. máj. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Ezt nyilatkozta?

Akkor máshogy nem is lehetett.

2020. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!