Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőke hajfestéssel kapcsolatba...

Szőke hajfestéssel kapcsolatban válaszolna valaki néhány kérdésre? Mondjuk pl. fodrász, nem egy lelkes otthoni hajfestő.

Figyelt kérdés

Mi a különbség a szőkítőpor és az oxi között? Valóban kiszívják az eredeti hajszínt? Sötétszőke hajból világosszőkére festésnél tényleg kell a 12%-os oxi? Hajhullásnak lehet ez az oka több, mint fél évvel az első festés után? Ha igen, akkor el lehet valahogy távolítani a hajból? (hajnyírógép nélkül..)

Hogy lehet visszakapni az eredeti hajszínt?



2014. dec. 27. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt szoke hajam, evekig, sajnos.

Es nekem is erosen hullott, ezert hagytam abba.

Az oxi a szinelohivo, ha jol sejtem, fodrasz majd esetleg javit. Ezt keverik a szokitoporhoz. 12% kell, mert a tobbi nem eleg eros kiszedni az eredti szint. Ugyanis a barnat nem.fogja be a szoke.

En szokerol barnara festettem, mikor le akartam cserelni a szint. Parszor kellett, mert a szoke mindig ledobta, es kozben nott is le.

2014. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De 12%-ot már olyanoknál olvastam, akik feketéből lettek szőkék, ehhez képest az enyémre nagyon sokallom. A barna hajfestékkel elmúlt a hajhullásod?

A hajfestékben, vagy az oxiban van olyan, ami okozza a hajhullást?

Most már van több, mint egy centis lenövésem, mert nem mertem festetni amíg nem derül ki, hogy mi az oka, de még mindig ugyanannyira hullik, így is lehet a hajfestéktől?

2014. dec. 27. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Az oxi a színelőhívó. Ez minden szőkítőhöz, festékhez kell. Sötétszőkéből világos szőke hajhoz elég lehet egy 6% oxi is. A 12% csak sötét hajakhoz szükséges.

A hajhullás sok mindentől lehet, ki kell vizsgáltatni ha komoly. Napi 100 szál kihullása még normális. Annál több már lehet betegség, allergia a hajfestékre, stb.

2014. dec. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A kivizsgálás folyamatban van, csak eddig még semmi eredménye. Szerintem hosszú távon a napi 100 szál sem normális, mert állítólag 15000 hajszála van az embernek, akkor az öt hónap alatt kihullik és még ha közben nőnek is új hajszálak az ennyi idő alatt akkor is csak 5-6 centi. Nekem 12-es oxival van kikeverve a festék, nem tudom ettől lehet-e, de ha igen, akkor továbbra is adott a kérdés, hogy hogyan lehet megszabadulni tőle? Az aszkorbinsavas festékeltávolítás után milyen szín maradna?

Egyébként köszönöm a válaszokat, csak teljesen tanácstalan vagyok még mindig.

2014. dec. 28. 14:06
 5/10 anonim válasza:
Hülyeség,egy sötétszőke hajból lehet már fodrászkellékes festékkel és 6v 9es oxival világosszőkét csinálni akármilyen károsodás nélkül... Amúgy nem 15000 hajszála van egy embernek :)
2014. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Valóban nem.. most utána néztem újra. Lehet, hogy múltkor rosszul olvastam. Kicsit megnyugtató a tudat, legalább később leszek tök kopasz. :D

Az oxis részre meg annyit írnék, hogy nem én kotyvasztottam otthon, fodrász csinálta ezzel.

2014. dec. 28. 14:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg valószínűleg a károsodás nélkül rész sem stimmelt, mert néhány helyen csak tíz centis kis "csimbókok" maradtak a középhosszú hajamból.
2014. dec. 28. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

A szőke hajfestékhez szokás 12-es oxit adni, szőkítőporhoz nem. Utóbbiakban a jobbak már 6-os oxival is képesek legalább 7 tónusnyit világosítani a hajon - ha nem többet.

Hajhullás vagy hajtörés? Nem mindegy. Ha "csak" letörik a hajad, akkor lehet oka a szőke festés, ezek szerint nem bírja a strapát.

2015. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem csak letört, mert mellette hullik is.
2015. jan. 5. 15:49
 10/10 anonim válasza:

Ideje új fodrászt keress,ugyanis nekem középbarna hajamból nagyon szép szőkét sikerült csináljon 6os oxival,károsodás nélkül,nem nyúlik a hajam,stb. nekem silky hajfestékkel és 6os oxival csinálta.

De azóta már egy árnyalattal világosabb vagyok,és kicsit sárgul a hajam,és azért hogy ezt kiüssük 9es oxival csinálja,de még mindig semmi baja nincs a hajamnak. :)

2015. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!