Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Milyen babonaságokat ismersz?...

Milyen babonaságokat ismersz? (van amelyik bizonyított nálad hogy nem csupán babonaság? )

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
én csak babonákat ismerek. pl. azt h ne menj át a létra alatt... nekem ez sajnos kiment a fejemből, és a részeg villanyszerelő rám esett úh mehettem kórházba kéz láb és ujjcsonttöréssel.
2010. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
...emígy a babona szerint az mit jelent? ezt nem hallottam még!
2010. máj. 29. 12:51
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

pl. ha eltörsz egy tükröt, hét évig nem mész férjhez.

nekem pár évente sikerül egyet eltörnöm. mikor egyszer is eltörtem egyet, azt hiszem rá egy évre, vagy talán kettőre férjhez mentem..:)

de viszont nekem a fekete macskás mindig bejön. de lehet ez csak a pozitív energiának köszönhető. úgy fogom fel, ha látok egyet, és balról jobbra jön át, akkor iszonyatos szerencse történik. ez kétszer megtörtént, és be is vált.

ha fordítva jön, akkor nem fogalkozok vele, csak annyit mondok, hogy most nem lesz irtó szerencsém:D

viszont bejött egyszer egy másik is, nem szabad felmosni aznap vendég után, mert kimosod a lakásból, és soha többet nem jön. egyszer egy barátnőm után felmostam, soha többet nem jött. csak én mentem, aztán elköltözött nagyon messzire..:(

2010. máj. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a sót kiszórodik akkor veszekedés lesz de megúszhatod ha a kiszórodott sóból egy csipetnyit átdobsz a bal vállad fölött.

kéményseprő:szerencsét hoz,asztal sarkon ülni:nem mész ferjhez.

kaktuszt gyüjteni:egyedül maradsz

Indulás elött visszafordulni:szerencsétlenség valamiben


sok van,de én nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget.

2010. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
én nemhiszek a babonákban. kiskoromban a létra alatt játszottam, szomszédunknak 3 fekete macskája van, mindennap látom őket, nemegyszer mennek el előttem, és még mindig élek, és nem volt semmi balszerencse. egyedül a *lekopogás*ba hiszek. fán, alulról fölfelé, a bal kezed középsőujjával :)
2010. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Azért van amelyiknek van alapja...


A só kiborulása tényleg kisebb veszekedést hozhatott magával. Hiszen régen luxuscikk volt a só, keményen adóztatták. Olyan mintha ma valami drága dolgot tenne tönkre, szórna széjjel valaki. Ilyenkor azért előfordul egy rövidebb összezörrenés sokszor a legjobb családban is hirtelen felindulásból.

Szóval a só kiborulása miatti babona valahova ide vezethető vissza. Persze ma már semmi jelentősége, a vállon átdobálás meg aztán tényleg logikátlan marhaság. Inkább abból lehet veszekedés szerintem, ha a kiömlött só mellett még a hátam mögé is dobálok belőle, hagy legyen sóval beszórva a konyha. :D

2010. jún. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

14:29

szeretem nagyon a kaktuszokat, gyűjtöm is, és magról is "nevelek" kaktit. És eközben már lassan 2 és fél éve együtt vagyunk Barátnőmmel és nagyon jól kijövünk egymással és szeretjük egymást. :)

még jó, hogy a kaktuszgyűjtés egy nem működő babona :D

2010. jún. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
76%
Attól függ, miben hiszel. Ha pl hiszel a fekete macskás történetben, egész nap görcsölni fogsz, hogy huuha, most történni fog veled vmi, ami általában be is jön, mert mindenkinek vannak rossz pillanatok a napjában és ezt a macskának fogod tulajdonítani. Viszont hiszek abban a baonában, ha túl sokat iszom, anyám lecsesz, ha részegen megyek haza..:D
2010. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok babonás, a horoszkópokban sem hiszek, csak kíváncsiságból szoktam időnként elolvasni, hogy mit írnak nekem. Nem tudom miért, amikor a SZON-on főoldalon van vagy az én vagy a párom csillagjegye, mindig bejön nekünk. Mert tudod ott mindig csak 1 csillagjegy van a főoldalon, a többi az aloldalon. Tényleg mindenegyes alkalommal bejött és nem általános dolgok voltak, hanem konkrétak.
2010. jún. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

én nagyon babonás vagyok,még amikor szakközépbe jártam ahányszor átment előttem a fekete macska,annyiszor kaptam rossz jegyet a suliba!!Tükörtörés,hát nálunk összetőrt és rá nemsokra el kellett költöznünk:(

Én is gyűjtöm a kaktuszokat,de a barátommal lassan 3 éve együtt vagyunk:)Végre valami ami engem nem érint:)

a létrásat még én se hallottam!

2010. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!