Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Tapasztalt e valaki hasonlót...

Tapasztalt e valaki hasonlót a párjával, hogy mond valamit és a párja azt válaszolja : "érdekes, én is erre gondoltam ebben a pillanatban/fél perccel ezelőtt? " Termeszetesen ez visszafele is működik.

Figyelt kérdés
Párommal 6 és fél éve vagyunk együtt.Meglehetősen egy hullámhosszon voltunk mindig is a szexben, a humorban, a közös hobbik űzésében stb. Nyilván konfliktusaink is voltak persze, ahogy általában minden párkapcsolatban lenni szokott. Az utóbbi időben, de már korábban is, számolatlanul történt meg,neha sorozatban rovid időn belül,hogy mond valamit valamelyikünk, és a másik rövid idővel azelőtt ugyanarra gondolt.Persze ebben semmilyen tudatosság nem volt: ha megkérdeztük volna egymást, " mit gondoltam fél perccel ezelőtt? ",garantáltan egyikünk se találta volna ki a másik gondolatát. Szerintem ez bizonyíték lehet a telepátiara.Nyilván a tudatos én ebben nem játszhat szerepet.A probléma ott van,hogy amint át akarom vinni a gondolataimat,abban a pillanatban bekapcsol a tudatos én.Annyiszor történt már meg ez az "egyre gondolás", hogy a véletlent egész egyszerüen kizártam. Ennyiszer nincs véletlen!
2018. okt. 20. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. De más közeli hozzátartozóimmal olyan is történt, hogy szóról szóra egyszerre kezdtünk el mondani egy mondatot.
2018. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ezt hívják úgy, hogy ismered a másik gondolatait is. Nincs ebben semmi különös, vagy telepatikus. Mi is vagyunk így sokszor a barátommal. Kiismertük egymást, hasonló véleményen vagyunk stb. Ez tök jó dolog sztem, anélkül is h bármi természetfelettit belemagyaráznánk:)
2018. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Igen, de itt nem véleményegyezésekről van szó!Mondok egy példát: megyünk valahol,és hirtelen azt mondom, vajon mi lehet ezzel és ezzel a barátunkkal? Erre ő : érdekes,én is épp most gondoltam rá fél perce.A másik, hogy gyakran hónapokig nincs ilyen, utána meg sorozatban többször. Most akkor hónapokig mégsem " ismerjük "egymás gondolatait,utána meg hirtelen igen? Közben a kapcsolatunk ugyanolyan.Azt azért megfigyeltem, hogy a leggyakrabban a közös utazásaink során fordulnak elő ilyen esetek.
2018. okt. 20. 21:30
 4/7 anonim válasza:
47%
Igen, ez telepátia. Mert van az, amikor egyszerre mondtok egy dolgot, mert már ismeritek egymást. nálunk rendszeresen ez megy a férjemmel. Ez a része nem telepátia. Anyukámmal viszont rendszeres, hogy rágondolok, és már csörög is a telefon. Sokszor már amikor nagyon lusta vagyok, fel se hívom, úgyis tudom, hogy mivel eszembe jutott, hamarosan úgyis csörögni fog. És mindig be is jön.
2018. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amgyalmágia.
2018. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:
88%

> Mondok egy példát: megyünk valahol,és hirtelen azt mondom, vajon mi lehet ezzel és ezzel a barátunkkal?


Az ember rengeted dolgot köt össze, és rengeteg olyan információt fogad be, ami nem tudatosul. Mivel együtt vagytok egy jó ideje, egy csomó élmény együtt történt meg, együtt emlékeztek rá. Lehet, hogy te a pároddal és ezzel az ismerősötökkel együtt egyszer leültetek beszélgetni mondjuk egy kávézóban. Nem tudatosult bennetek ott és akkor, de a rádióban éppen egy adott dallam szólt. Nem tudatosult ugyan, de hozzákötődött mindkettőtök agyában ez az emlék ehhez a zenéhez. Aztán lehet, hogy egy évre rá pont ugyanez a dallam szólal meg egy mellettetek elsuhanó autóban, ami megint csak nem válik tudatossá, de mindkettőtökben előhozza ugyanazt az emlékképet, amiből a legtöbb részlet tudat alatt marad, tudatosan már csak annyi szűrődik fel, hogy „mi lehet Bélával?”. De lehet nem egy zene volt, hanem egy elejtett elcsípett beszélgetésfoszlány, egy illat, vagy egy színkombináció.


A másik megfejtés nyilván a telepátia lenne. Oké, legyünk nyitottak új dolgok felfedezésére. Csak sajnos laboratóriumi körülmények között eddig még nem sikerült a hasonló jelenségeket reprodukálni, bár vannak pozitív eredménnyel záródó kísérletek ilyen téren, de valahogy a reprodukálhatóságuk ezeknek problémás, illetve a módszertan sem mindig kikezdhetetlen. Nyilván ha valakinek sikerülne a telepátia létezését tudományos módszertannak megfelelően, reprodukálható módon kimutatnia, fellendülne ennek a kutatása, és kiosztanának néhány Nobel-díjat érte. De úgy tűnik, valahogy nem jön össze a dolog. Aminek a létezéséről meg nem vagyunk megbizonyosodva, azt meg veszélyes jelenségek magyarázására alkalmazni.

2018. okt. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ugye erre két megközelítés van. Spirituális: ugyanazon a rezgés szinten vagytok. Pszichológiai: sokat voltatok együtt, egy hullámhosszon mozog az elmétek, egymásra hatással volt a gondolkodásotok és elkezdett hasonlítani egymásra a logikátok, gondolatmenetetek. Nézd meg azokat a képeket például, amikor egy házaspár több tíz éve együtt van és az arcuk is hasonlóvá válik, mert ugyanazokat a kifejezéseket kezdik el használni. Mimézis.


Személyes véleményem: mindkettő benne van a dologban. Ez egy pszichológiai dolog valahol, de ugyanakkor van egy olyan része a pszichológiának, amit ma még nem értünk, egy olyan összeköttetés ember és ember között, amire nincs a materializmusban elfogadható magyarázat.

2018. okt. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!