Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Másnak volt/van ilyen tapaszta...

Másnak volt/van ilyen tapasztalata ezzel a zenével kapcsolatban? (Enya only time)

Figyelt kérdés
Amikor meg hallom egyből meg fog egy ijesztő, hideg érzés és egy kep ugrik be a fejemben egy el feheredett hosszú, szőke hajú nőszemélyről akinek ki van a szeme meresztve, a ruháját nem látom mert a mellkhasanal elmosódik a kép. Eddig nem is nagyon hallgattam végig a zenét sosem, egyszerűen nem bírom... Van esetleg valami háttér jelentese a zenének ? Tapasztalt valaki hasonlót ?

2019. máj. 11. 12:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Érdekes felvetések vannak, ez mutatja, hogy mennyifélék vagyunk és mennyire más hangulatot kelt ugyanaz a dolog, különböző emberekben.

Nem véletlen tartja a mondás, hogy a dolgok önmagukban nem jók vagy rosszak, ezt a dualitást a tudatunk gyártja le.


Nekem eleve ez az ír hölgy, Enya művésznévvel eléggé megosztó. A kérdésben szereplő számot jópárszor hallottam már, nekem inkább unalmas, olyan semmilyen, olyan "elgondolkodtató akarok lenni, de nem ütöm át az ingerküszöböt".

Miért megosztó Enya? Mert egyfelől egyedi, ezt értékelem. Sajátos a stílusa, nem áll be irányzatokba, műfajokba. Ez eddig szimpatikus. Ám ez a composerezett, "egyszemélyes kórus" hangzás idegesít. Már az Orinoco flow című számánál ez volt a véleményem, amikor akkora sláger volt.

Mintha 20 fal mögül, egy dobozból énekelne. El nem tudom képzelni őt pl teljesen live élőben énekelni. A számai meg olyan erőltetetten misztikusak. Az Orinoco is olyan nagyot akar durranni, mint Vangelis, csak éppen sehol nincs hozzá képest. Picit pszichedelikus, picit burok mögül jövő. A klipjei sem közvetlenek, élettel telik, hanem olyan elvont, távoli, megfoghatatlan érzést keltenek.

Persze mondom, kétségkívül sajátos, elfogadom, ha valaki szereti, de nekem szubjektíve nem tetszik.

2019. máj. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!