Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Egy ítélet-végrehajtó számára...

Csicsky kérdése:

Egy ítélet-végrehajtó számára milyen karmikus következményei vannak annak, hogy akár több száz embert is kivégez a munkája során?

Figyelt kérdés

Egy történetet írok, és ebből idézek egy részletet:

A parapszichológiai kutatásokon belül a karma törvényeit kutató csoport munkájáról volt szó. A kutatások eredményeinek az alapján, amikor egy ítéletvégrehajtó kivégzi az elítéltet, ez ugyanolyan karmikus következményeket von maga után, mintha csak egy közönséges gyilkosságot követne el. Az őt nem mentesíti, hogy csak a munkaköréből adódó kötelességét teljesíti, a munkáját végzi és eközben semmilyen személyes ok nem játszik közre. Ugyanis erre a feladatra nincs erőszakkal kötelezve, saját elhatározásból vállalta, így minden következményét viselnie kell. Más eset az, amikor az ember a tudta nélkül okozza valakinek a halálát, egy véletlennek köszönhetően, melyre nem volt befolyással. Ebben az esetben már mentesül a karmikus tehertől.

Ez így megfelel a valóságnak? Ha nem, akkor pontosan hogyan van ez? Mekkora karmikus adósságot jelenthet egy ítéletvégrehajtó számára az, hogy akár több száz embert is kivégez a munkája során?

Csak az érdekesség kedvéért: Bogár János ítélet-végrehajtó a második világháborút követő első három esztendőben csak ő egymaga több mint háromezer embert akasztott fel:

[link] Bogár_János_(ítélet-végrehajtó)

Most akkor ennek milyen karmikus következményei lehettek a számára, ha azt is figyelembe vesszük, hogy ő annak idején mindent megtett azért, hogy ezt a munkakört elnyerje?



2019. okt. 9. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván tudta, hogy embereket kell majd az új állásában megölnie, bár az is világos, hogy nem ő dönt arról, ki lesz az áldozata. Ez persze nem csökkenti a tettei súlyát, csak Bogár úr érzelmi bevonódásának mértékét (a karma kialakulásban van ám szerepe az érzelmi szálnak, ne feledjük).


Mindazonáltal néhai Bogár János energetikai lenyomatával kellene információs kapcsolatba lépnünk ahhoz, hogy valós választ adhassunk. Addig csak okoskodunk.

2019. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem egyenlő a gyilkossággal mert nem ugyanaz a minőségű energia/szándék/gondolat(,stb) okozza a kettőt.De következménye van,az igaz.El kell szenvednie ugyanazt mint az elítéltjeinek.És itt nem a halálról beszélek ami egyértelműen csak a test halála és "odaát" nincs hatása semmire.

Egy ugynevezett ugratást kell elszenvednie amit egy felsőbb entitás hajt végre.Isteni humor ez.


Más kérdés hogy ha helytelenül itél el embereket,ezt más módon ugyan de visszakapja.

2019. okt. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
77%
Jellemzően kisebb rajtuk a lelki teher, mint az ítéletet hozó bírón. Nem ők döntöttek az elítéltek büntetéséről, ők csak az állam ítéletvégrehajtó hatalmának eszközei.
2019. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Aki hisz az ilyen maszlagban, nyilván nem áll hóhérnak.
2019. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

# 4: Kiegészítettem a történetet azzal, hogy egy távol-keleti országról van szó, ahol a karmával kapcsolatos dolgokat komolyan veszik.

2019. okt. 11. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!